آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


سومیتومو به کمک تکنولوژی از تایر برق تولید می‌کند
فلسفه ماشین‌های الکتریک صرفه جویی در مصرف انرژی است. بنابراین خیلی طبیعی است که شرکتها و دانشمندان این حوزه در تلاش برای روش های نوین و نوآوری در زمینه یافتن منابع انرژی نو باشند.لاستیک سومیتومو در پی آن است که تایر‌های خود را طوری بسازد که بوسیله یک قطعه برداشت کننده انرژی، انرژی اصطکاکی آن را استفاده کند.

این تحقیق توسط صنعت لاستیک سومیتومو - که با تایر‌های فالکن خود بیشتر شناخته شده اند- با همکاری دانشگاه کانسای، از اوساکا، در حال انجام است.

به جای جمع آوری و استفاده از الکتریسیته ساکن که لاستیک های معمولی همیشه تولید می‌کنند، ایده این تحقیق ایجاد لاستیک‌هایی است که الکتریسیته را به صورت فعال از تغیر شکل آج تایر در حال حرکت ایجاد می کند.

همانطور که در عکس مشاهده می‌کنید برداشت کننده انرژی یک جعبه کوچک است که داخل تایر گذاشته می‌شود.این قطعه از لاستیک و الکترود و فیلم شارژ شونده با بار منفی و مثبت تشکیل شده است.

وقتی که آج لاستیک تغییر شکل می‌دهد پایه ی برداشت کننده انرژی حرکت میکند و انرژی اصطکاکی  تولید می‌کند که پس از آن، این انرژی توسط دو سیم به برق تبدیل شده و منتقل می‌شود. هیچ ایده ای از اینکه چند مبدل و جذب کننده انرژی در هر تایر جاگذاری می‌شود و اینکه آنها چه تاثیری در بالانس تایر می‌گذارد نداریم.

شاید این یک قطعه تمام چیزی باشد که شرکت در کل قسمت داخلی تایر قرار دهد. شاید تایرهای بدون هوا این فرایند را با ادغام الکترودها و فیلم ها آسان تر کنند زیرا ساختار این تایرها باعث خواهد شد که تماس آج‌ها با زمین بیشتر شود.آنچه در این مرحله بدست آمده این است که تایر‌ها میتوانند انرژی بیشتری تولید کنند در صورتیکه که مطمئن شوند میزان چسبندگی کاهش پیدا نمیکند، آنها همچنین میتوانند بخشی از انرژی ای که خودرو صرف مقاومت غلطشی می‌کند را نیز  برگردانند.

منبع:insideevs ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تاثیرات کرونا بر روی غول تولید کننده تایر


میشلن در سه ماهه اول سال 2020 با 8.3 درصد کاهش سود نسبت به سال گذشته روبرو شد.

طراحی و تولید انحصاری لاستیک جدید یوکوهاما برای بنز GLS


یوکوهاما اعلام کرد برای شرکت مرسدس بنز لاستیک های ADVAN Sport V107 را به عنوان تجهیزات اصلی این خودروهای جدید GLS 63 4MATIC + تولید کرده است

کارخانه تایر سازی تراینگل چین


شرکت تایر سازی تراینگل چین دارای چندین کارخانه تولید انواع تایر مانند : تایرهای سواری ، وانت ، اتوبوسی ، کامیون ، باری ، OTR ، تایرهای ماشین آلات سنگین ، کشاورزی ، ساختمان سازی و غیره ... با تجهیزات و فناوری پیشرفته و به روز دنیا است .

کارخانه تایر سازی تراینگل در چین تولیدات خود را آغاز کرد


کارخانه تایر سازی شرکت تراینگل در چین پس از تعطیلی طولانی مدت به دلیل بیماری کوید 19 ، فعالیت خود را از سر گرفت.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.