آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


سومیتومو به کمک تکنولوژی از تایر برق تولید می‌کند
فلسفه ماشین‌های الکتریک صرفه جویی در مصرف انرژی است. بنابراین خیلی طبیعی است که شرکتها و دانشمندان این حوزه در تلاش برای روش های نوین و نوآوری در زمینه یافتن منابع انرژی نو باشند.لاستیک سومیتومو در پی آن است که تایر‌های خود را طوری بسازد که بوسیله یک قطعه برداشت کننده انرژی، انرژی اصطکاکی آن را استفاده کند.

این تحقیق توسط صنعت لاستیک سومیتومو - که با تایر‌های فالکن خود بیشتر شناخته شده اند- با همکاری دانشگاه کانسای، از اوساکا، در حال انجام است.

به جای جمع آوری و استفاده از الکتریسیته ساکن که لاستیک های معمولی همیشه تولید می‌کنند، ایده این تحقیق ایجاد لاستیک‌هایی است که الکتریسیته را به صورت فعال از تغیر شکل آج تایر در حال حرکت ایجاد می کند.

همانطور که در عکس مشاهده می‌کنید برداشت کننده انرژی یک جعبه کوچک است که داخل تایر گذاشته می‌شود.این قطعه از لاستیک و الکترود و فیلم شارژ شونده با بار منفی و مثبت تشکیل شده است.

وقتی که آج لاستیک تغییر شکل می‌دهد پایه ی برداشت کننده انرژی حرکت میکند و انرژی اصطکاکی  تولید می‌کند که پس از آن، این انرژی توسط دو سیم به برق تبدیل شده و منتقل می‌شود. هیچ ایده ای از اینکه چند مبدل و جذب کننده انرژی در هر تایر جاگذاری می‌شود و اینکه آنها چه تاثیری در بالانس تایر می‌گذارد نداریم.

شاید این یک قطعه تمام چیزی باشد که شرکت در کل قسمت داخلی تایر قرار دهد. شاید تایرهای بدون هوا این فرایند را با ادغام الکترودها و فیلم ها آسان تر کنند زیرا ساختار این تایرها باعث خواهد شد که تماس آج‌ها با زمین بیشتر شود.آنچه در این مرحله بدست آمده این است که تایر‌ها میتوانند انرژی بیشتری تولید کنند در صورتیکه که مطمئن شوند میزان چسبندگی کاهش پیدا نمیکند، آنها همچنین میتوانند بخشی از انرژی ای که خودرو صرف مقاومت غلطشی می‌کند را نیز  برگردانند.

منبع:insideevs ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

عرضه تایر های جدید ایرانی برای خودروهای شاسی بلند ( SUV )


خودروهای شاسی بلند ( SUV ) با توجه به وزن سنگینی که دارند باید از تایرهایی با ابعاد بزرگتر و وزن بالاتر استفاده کنند . این تایرها به دلیل وزن بالای خودرو ، باید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشند. همچنین امکان سرخوردن در جاده های خیس به علت وزن بالای این نوع خودرو ها زیاد است پس باید برای این نوع از خودرو ها تایر هایی انتخاب شوند که سطح چسبندگی خوبی داشته باشند.

16حقیقت جالب درباره تایرها


شما چه مقدار درباره تایرها می دانید ؟ شاید شما فکر می کنید تایرها یک بخش ساده از ماشین هستند که باید به طور منظم تعویض شوند . این درست است ، اما حقیقت های جالب و زیادی درباره تایرها وجود دارد که بیشتر مردم نمی دانند . این مقاله جالب و سرگرم کننده ای درباره تایرهای خودرو است .

ردبول در جاذبه صفر رکورد تعویض لاستیک فرمول 1 را زد


تیم فرمول یک ردبول رکورد تعویض لاستیک در جاذبه صفر را زد. این تیم در هواپیمای Ilyushin ll-76 MDK روسیه که برای آموزش فضانوردان استفاده می شود توانست رکورد تعویض تایر در خلاء را بزند. مارک وینسی ویلیز هماهنگ کننده تیم ردبول در این باره گفت : ما فکر نمی کردیم این کار به این اندازه متفاوت باشد. ایده انجام این کار بعد از این که ما ماشین فرمول 1 خود را از بالای یک سراشیبی پوشیده از برف ، که ارتفاع آن بیش تر از کوه های نمکی آرژانتین بود رها کردیم ؛ شکل گرفت...

برای خرید لاستیک با نرخ مصوب دولتی دیگر نیاز نیست به مراکز توزیع بروید!


دیگر نیاز نیست برای خرید لاستیک دولتی با در دست داشتن مدارک و اسناد زیاد به مراکز توزیع رفته و برای دریافت لاستیک خریداری شده مدت زیادی منتظر دریافت آن باشید.شرکت هایپرتایر این امکان را برای شما فراهم کرده تا با صرفه جویی در وقت خرید راحتی داشته باشید. شما می توانید با مراجه با سایت www.hypertire.com لاستیک های خود را با همان قیمت مصوب دولتی خریداری کنید . لازم به ذکر است شما می توانید از 1 تا 5 حلقه لاستیک خریداری کنید و محدودیتی برای خرید لاستیک های دولتی ندارید.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.