آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


ECU چیست؟
ECU  چیست؟

(ECU مخفف Electronic Control Unit) می باشد که معادل فارسی آن واحد کنترل الکترونیک است. به تعبیر ساده تر ECU  همان کامپیوتر ماشین می باشد که در خودروهای انژکتوری از آن استفاده میشود. این سیستم کامپیوتری دارای سنسورهایی می باشد که دائما در حال بررسی عملکرد خودرو شما هستند. این سنسورها به باتری ماشین متصل هستند. هرچه تعداد این سنسورها بیشتر باشد حساسیت این سیستم بیشتر می شود. سنسورهایی که موجود هستند عبارتند از: سنسور وضعیت دریچه گاز (TPS)، سنسور دمای آب (CTS)، سنسور ضربه و ... . از قابلیت های اصلی این سیستم باید به نظارت آن بر کارکرد خودرو و نمایش آن برای راننده اشاره کرد. به عنوان مثال نمایش میزان متوسط سوخت ماشین، باد لاستیک، باز یا بسته بودن درهای خودرو و این قبیل فعالیت ها بر عهده ی این سیستم کامپیوتری است. این سیستم کامپیوتری مانند دیگر سیستم ها دارای حافظه ی موقت و دائم می باشد.

اگر ECU به درستی تنظیم باشد، می تواند عملکرد ماشین را به خوبی افزایش دهد. موثرترین روش ارتقا ECU با استفاده از یک ماژول تعویضی یا اتصال دیاگ برای بروز کردن نرم افزار ECU خودرو صورت می پذیرد.

 

هایپرتایرثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

کرونا ، گودیر را هم به چالش کشید !


گودیر آینده ای را برای رانندگان تصور می کند که دیگر هنگام آسیب مجبور به تعویض لاستیک خود نیستند . بلکه در چنین شرایطی لاستیک ها بتوانند خود را ترمیم کنند.

لاستیک های هوشمند گودیر


شرکت تایر و لاستیک گودیر اخیراً نزدیک به 5 میلیون کیلومتر آزمایش بر روی جاده ها و آزمایشات میدانی از مشتریان با لاستیک های متصل انجام داده است . لاستیک های متصل – لاستیک هایی هستند که سنسورهای تعبیه شده دارند و قادر به اعلام شرایط لاستیک و خودرو به راننده می باشند .

راه اندازی مرکز جا به جایی و حمل ونقل شهری هوشمند


شرکت فناوری کانتینتال در جهت ایجاد شهرهای امن تر و هوشمند تر قدم بزرگی را برداشته است . این شرکت یک مرکز جا به جایی و حمل و نقل شهری هوشمند در ابرن هیلز ، میشیگان راه اندازی کرده است.

طراحی جدید میشلن برای خوروهای گلف و چمن زنی


میشلن امریکای شمالی ، تایرهای جدید X Tweel Turf Comfort را برای خودرو های گلف ، چرخ دستی های گلف و ماشین های چمن زنی معرفی کرد .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.