آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


پاییز و رانندگی!
پاییز و رانندگی

فصل پاییز آمده است. خیلی زود باران های پاییزی هم شروع خواهد شد. رانندگی در هر آب و هوایی سبک و روش مخصوص به خودش را می طلبد. جالب است بدانید رانندگی در باران خیلی ریسکی تر و خطرناک تر از رانندگی در برف است. طبق آخرین آمار درصد تصادفات در باران بیشتر است. بر اساس این تحقیقات، 46 درصد از تصادفات در روزهای بارانی و 17 درصد از تصادفات در روزهای برفی رخ میدهد.

خب، حالا چگونه خودمان را برای رانندگی در باران آماده کنیم؟!  نکته ی اولی که باید به آن توجه کنیم، عمق آج لاستیک و طرح گل لاستیک است. ما اصطلاحی داریم به نام هیدروپلنینگ (hydroplaning) که این اصطلاح کاملا مرتبط با رانندگی در باران می باشد. هیدروپلنینگ اتفاقیست که در روزهای بارانی و بر روی جاده های خیس و مرطوب رخ میدهد. در واقع وقتی آب به درون شیارهای لاستیک نفوذ میکند و رانده نمیشود، لایه ای از آب بین سطح لاستیک و جاده به وجود می آید که باعث لغزیدن خودرو بر روی سطح جاده می شود و در نهایت ماشین از کنترل راننده خارج میشود. در جاده های بارانی لاستیک باید از چسبندگی مناسبی برخوردار باشد. چراکه یکی از اصلی ترین نکات ایمنی در حین رانندگی در جاده های مرطوب و خیس حفظ چسبندگی لاستیک ها با سطح جاده میباشد. پس همیشه قبل از این که آج لاستیک ماشینتان ساییده شود آن را تعویض کنید. از نشانه های آج لاستیک نامناسب ترمزگیری بد ماشین و لیز خوردن ماشین در باران است.

قبلا هم بارها در مورد اهمیت فشار باد لاستیک صحبت کردیم. در روزهای بارانی اهمیت این موضوع بیشتر هم می شود. تا به اینجا در مورد نقش و ویژگی های لاستیک در آب و هوای پاییزی صحبت کردیم. حالا یه یک سری از نکات کلی برای رانندگی در این شرایط اشاره می کنیم.

سرعت مجاز خود را رعایت کنید. آهسته برانید و عجله ای نداشته باشید. چراکه عدم رعایت سرعت مجاز قدرت مانور را از راننده می گیرد. مسئله ی دیگری که حتما باید به آن توجه کرد رعایت قانون 3 ثانیه است. قانون سه ثانیه به ما می گوید که چقدر فاصله باید با ماشین مقابل خود داشته باشیم. که در روزهای بارانی این فاصله به فاصله ی 5 ثانیه ای تبدیل میشود.

به هیچ عنوان در جاده های بارانی سبقت نگیرید. چرخش ناگهانی فرمان به هر طرف، کنترل ماشین را سخت میکند.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تایر هانکوک بر روی خودرو جدید مینی کوپر


هانکوک ، تایر Ventus S1 Evo Z جدید خود را به زودی با عملکرد فوق العاده فوق العاده بالا ( UUHP ) ارائه خواهد داد .

رونمایی هانکوک از تایر لافن G FIT 4S


سازنده ی تایر هانکوک از اضافه شدن تایر جدید تمام فصل برای خودروهای سواری و شاسی بلند های کوچک و متوسط به سبد محصولات تجاری برند زیر مجموعه خود با نام G FIT 4S لافن خبر می دهد.

میشلن خط تولید لاستیک "سازگار با محیط زیست" را در اروپا راه اندازی کرد


میشلن از لاستیک سازگار با محیط زیست خود که e-Primacy نامیده می شود رونمایی کرد و قصد دارد این محصول را بزودی به بازار عرضه کند.

فیات از خودرو تمام برقی جدید 500 خود رونمایی کرد


در تاریخ 4 مارس 2020 ، فیات تولید کننده خودروی ایتالیایی ، اعلام کرد که مدل cinquecento خود را به دنیای برقی می برد ، این شرکت پیش از این 500 la prima cabrio رونمایی کرده بود .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.