آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


خودرو هیبرید (Hybrid)
خودرو هیبرید (Hybrid)

 

خودروهای هیبرید به خودروهای سبز معروف هستند که در اکثر کشورهای پیشرفته ی دنیا در حال تولید و عرضه میباشند. برخلاف خودروهای معمولی که فقط از بنزین (سوخت) تغذیه میکنند، خودروهای هیبریدی از دو یا چند منبع مثل الکتریسیته و سوخت استفاده میکنند. در واقع کارکردی دوگانه دارد.

برخی اوقات به اشتباه به این خودروها خودروی برقی گفته میشود که تعبیری غلط است. خودروهای هیبرید بیشتر سوخت مصرف میکنند تا انرژی های دیگر. در حقیقت، خودروهای هیبرید انرژی ای که به طور معمولی در خودروهای بنزین سوز هدر میروند را به نحو درست و بهینه استفاده میکنند.

دسته بندی کلی خودروهای هیبریدی :

1.هیبریدی موازی (Parallel Hybrid): ساده ترین نوع از این مدل خودرو میباشد. در این سیستم خروجی سوخت و انرژِی الکتریسیته به هم متصل است. یعنی با هم یکی است. بنابراین میتواند از قدرت بیشتری برای سرعت گیری استفاده کند. در این مدل حتی اگر شارژ باتری خالی شود شما میتوانید از سیستم مصرف سوخت خودرو استفاده کنید و به رانندگی خود ادامه دهید.

 

2.هیبریدی سری ( Series Hybrid ): این مدل خودرو هیبریدی فقط از طریق انرژی برق یا همان الکتریسیته استفاده میکند. در نتیجه این مدل بسیار دوستدار طبیعت می باشد و آلودگی کمتری ایجاد میکند. میتوان گفت که تنها نکته ی منفی این ماشین گران قیمت بودن آن است. چون باتری ای که در این مدل به کار برده شده بزرگ و پیچیده می باشد. یکی از موفق ترین نمونه های این خودرو توسط شرکت تسلا تولید میشود.

 

3.هیبریدی ملایم ( Mild Hybrid ): این سیستم عموماً از کوچک‌ترین باتری‌ها استفاده می‌کند و به تنهایی نیز نمی‌تواند با باتری‌ کار کند. البته شما از مزیت‌های کاهش مصرف سوخت بهره مند می‌شوید و انرژی‌ای که معمولاً در هنگام ترمز گیری هدر می‌رود می‌تواند به الکتریسیته تبدیل شده و در باتری‌ها ذخیره شود و در هنگام نیاز به سیستم وارد گردد.

 

4.هیبرید پلاگین (Plug-in Hybrid):

این مدل در سال 2010 همزمان با طراحی شورلت ولت (Chevrolet Volt)  وارد بازار خودرو شد. پلاگین در واقع یک آپشن اضافه در این نوع خودروهاست. از مزایای اصلی هیبرید پلاگین ذخیره کردن بنزین برای سفرهای طولانی واستفاده از سیستم برقی در سفرهای کوتاه است. به همین علت از این مدل بیشتر برای رانندگی روزمره استفاده میشود و برای پیمودن مسافت های طولانی توصیه نمیشود.

در حال حاضر در ایران، خودرو تویوتا مدلهای پریوس، CHR، کمری LE، XLE ، SE و راو4 هیبریدی هستند. همچنین لکسوس مدلهای NX300H  و CT200H از این دسته از خودروها میباشند.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تکنولوژی ساخت زیره کفش توسط میشلن


در سال 2003 میشلن اولین تکنولوژی ساخت زیره های کفش خود را راه اندازی کرد . شباهت بین فن آوری تایر و زیره های کفش ، ارتباط بین کف پاها و زمین زیر آن می باشد .

ژاپن چشم ها را به سمت آسمان می چرخاند ، مسابقه ای برای طراحی خودروهای پرنده در سه سال


دولت ژاپن برنامه های سرمایه گذاری خود را برای توسعه خودروهای پرنده اعلام کرده است. هدف دولت ژاپن در سه سال آینده ( تا سال 2023 ) حل مشکلات جا به جایی با استفاده از خودروهای پرنده برای حمل و نقل مردم در شهرهای بزرگ ، مناطق کوهستانی دشوار و جزایر دورافتاده است.

روح گذشته با انرژی پاک : آزمایشگاه خودرو Zero ، از لندرور برقی کلاسیک خود رونمایی کرد.


تیم طراحی خلاق در آزمایشگاه های خودرو Zero ، از خودروی شاسی بلند لندرور سری 3 کلاسیک که برقی و دوستدار محیط زیست می باشد رونمایی کرد.

تایرهای جدید Adventuro HT Highway All Season جی تی رادیال


جی تی اعلام کرد تایرهای جدید Adventuro HT Highway All Season برای مسافت های طولانی و رانندگی نرم و بی صدا طراحی شده است . این لاستیک مناسب برای انواع خودروهای سواری ، شاسی بلند و وانت می باشد که توسط کمپانی جی تی و با برند GT Radial ارائه می شود .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.