آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


از تایر های تابستانی در زمستان استفاده نکنید!
از تایر های تابستانی در زمستان استفاده نکنید!

بدون شک تغییرات آب و هوایی اخیر در جهان روز به روز بیشتر و غیر قابل پیش بینی تر میشود. هر چه به سمت آینده حرکت میکنیم این تغییرات ناگهانی تر میشوند. ولی به طور کلی برای استفاده از لاستیک در فواصل مختلف سازکارهایی ارائه شده است.

لاستیکی که برای خودرو خود انتخاب میکنیم بسیار با اهمیت است. ما باید بدانیم که تایرهای تابستانی برای استفاده در دماهای پایین و برف و یخبندان طراحی نشده اند. وقتی وارد فصل زمستان میشویم رانندگان باید لاستیک های تابستانه خودرو را در آورده و لاستیک های زمستانه را جایگزین کنند. لاستیک های تابستانی طرح آج مخصوص به خود را دارند. که این طراحی باعث ایجاد چسبندگی مناسب لاستیک با سطح جاده در دمای بالا میشود.

در صورتی که از لاستیک های تابستانه در زمستان استفاده شود لاستیک دچار ترک خوردگی میشود که این مسئله خود خطرآفرین خواهد بود. هر چه محیط سردتر شود، تایرهای تابستانی درصد قابل توجهی از اصطکاک خود را از دست میدهند زیرا مواد تشکیل دهنده ی لاستیک از حالت کششی به پلاستیکی تبدیل میشوند.

برای توضیح دادن این مسئله در صنعت تایر از اصطلاح "انتقال شیشه ای" استفاده میشود. این به آن معناست که تایرهای تابستانی که اصطکاک قابل توجهی در دمای بالا دارند، خیلی در دماهای پایین نمیتوانند عملکرد مناسب را داشته باشند.

اگر میخواهید در مورد لاستیک های زمستانی بیشتر بدانید کلیک کنید.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

هر آنچه که باید درباره فیلتر سوخت ( بنزین ) بدانید !


برای عملکرد مناسب خودرو و موتور نگهداری و سرویس قطعات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . برخلاف اکثر قطعات اساسی مانند : لاستیک ها ، گیربکس ، و ... حتماً نام فیلتر سوخت را نشنیده اید ! و فکر می کنید تعمیر و نگهداری آن در اولویت های نگهداری از خودرو نیست !

چرا تایرها را جا به جا کنیم ؟


چرخش لاستیک ها که با الگوهای خاص از جلو به عقب و یا از یک طرف به طرف دیگر تغییر مکان می دهد ، یک عنصر مهم در نگهداری و ایمنی تایر است . در این مقاله به طور دقیق این عملکرد را برای طول عمر لاستیک ها بررسی می کنیم .

آیا خودرو شما برای زمستان آماده است؟


همیشه در فصل سرما و زمستان درصد خرابی خودروها افزایش چشمگیری پیدا می کند . سعی کنید پیش از شروع فصل سرما باتری ، موتور ، سیستم انتقال قدرت ، خطوط ترمز ، فیلترهای هوا و سیستم خنک کننده و گرم کننده را چک کنید

همه آنچه شما باید درباره تعمیر و نگهداری برف پاک کن در زمستان بدانید


برای داشتن یک رانندگی ایمن ، این نکته بسیار مهم است که در همه شرایط آب و هوایی بتوانید دید خوب و واضحی داشته باشید . برف پاک کن خودرو یکی از تجهیزات بسیار مفید ، مهم و ارزان قیمت می باشد که به طرز شگفت انگیزی در تمیز نگه داشتن شیشه جلو و دید شما کمک می کند .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.