آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


چهار نوع آج لاستیک
لاستیک ها با انواع مختلفی از آج طراحی شده اند و هرکدام آن‌ها برای شرایط مختلف جاده و سبک رانندگی طراحی شده است. چهار نوع آج تایر جهت دار ، متقارن ، نامتقارن و جهت دار / نامتقارن وجود دارد.

 

جهت دار (یک طرفه)

منظور از جهت‌دار این است که تایر در یک جهت می‌چرخد و به طور معمول فلشی روی دیواره خود دارد که جهت چرخش را نشان می دهد. این نوع آج آب‌پیمایش بهتری دارد و آب بیشتری را از سطح تایر خارج می‌کند. لاستیک های جهت دار باید از جلو به عقب جابه‌جا شوند و در یک جهت باشند تا بهترین عملکرد را در سمت خاص خود داشته باشد.

متقارن

آج تایرهای متقارن دارای یک الگوی یکسان در کل تایر است ( شیارهای مداوم و / یا لبه های مستقل ). این نوع تایرها بیشتر در اتومبیل های سواری و غیر لوکس رایج است زیرا معمولا بی‌صدا هستند و عمر طولانی دارند. لاستیک های متقارن می توانند به طرق مختلف چرخانده شوند و این به طولانی تر شدن عمر لاستیک ها و کارایی بیشتر آنها کمک می کند.

نامتقارن

تایر‌های نامتقارن رایج ترین تایر دراتومبیل های اسپرت هستند، در این تایر‌ها طرح گل‌های مختلف برای حداکثر چنگ زنی در هر دو جاده مرطوب و خشک ترکیب می‌‌شوند. معمولاً تایر برای چسبندگی در سطح خیس و/ یا زمستانی طراحی می شود در حالی که قسمت خارجی تایر برای داشتن حداکثر توانایی پیچیدن در سطوح خشک نیاز به بلوک های بزرگ آج دارد. برای اطمینان از قرارگیری صحیح لاستیک بر روی خودرو(برای به حداکثر رساندن قابلیت جابجایی)، روی دیواره‌ی تایر "خارج" و "داخل" مشخص شده‌است. از طرح گل‌های مختلفی برای لاستیک های با الگوهای آج نامتقارن استفاده می شود.

جهت‌دار/ نامتقارن

آج تایر جهت دار/ نامتقارن بهترین حالت آج است. این مدل از الگوی آج V شکل جهت تخلیه بهتر آب (آب پیمایش) و برای چسبندگی در هوای خشک از آج نامتقارن برخوردار است. در مورد الگوهای چرخش باید همان قوانین لاستیک جهت دار را رعایت کنید. وسایل نقلیه‌ای که لاستیک های با اندازه های مختلف در جلو و عقب دارند، چرخش لاستیک های جهت دار/ نامتقارن برایشان امکان پذیر نمی‌باشد.

 منبع ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

خودرو برقی هامر GMC 2020


هامر خودرو GMC تمام برقی و جدید خود را معرفی کرده است ، اولین ابر خودرویی که انتشار گازهای گلخانه ای آن صفر است . این خودروی تمام برقی عملکرد فوق العاده ای در جاده های معمولی و آفرودی دارد .

تولد اولین خودرو سونی


در نمایشگاه سالانه تجاری ( CES ) 2020 ، سونی از خودرو برقی خود به نام vision-S رونمایی کرد . نمونه اولیه این خودرو بدون راننده می باشد . در این خودرو 33 سنسور تعبیه شده که باعث ایمنی ، راحتی ، سازگاری و ... می شود .

تکنولوژی ساخت زیره کفش توسط میشلن


در سال 2003 میشلن اولین تکنولوژی ساخت زیره های کفش خود را راه اندازی کرد . شباهت بین فن آوری تایر و زیره های کفش ، ارتباط بین کف پاها و زمین زیر آن می باشد .

ژاپن چشم ها را به سمت آسمان می چرخاند ، مسابقه ای برای طراحی خودروهای پرنده در سه سال


دولت ژاپن برنامه های سرمایه گذاری خود را برای توسعه خودروهای پرنده اعلام کرده است. هدف دولت ژاپن در سه سال آینده ( تا سال 2023 ) حل مشکلات جا به جایی با استفاده از خودروهای پرنده برای حمل و نقل مردم در شهرهای بزرگ ، مناطق کوهستانی دشوار و جزایر دورافتاده است.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.