آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


عمق آج لاستیک
اصلی ترین و مهمترین نقش طرح گل لاستیک یا همان آج لاستیک را میتوان در ترمزگیری و چسبندگی خلاصه کرد. طرح گل استاندارد رانندگی ای ایمن و با ثبات را برای راننده فراهم می آورد. همچنین فرمان پذیری خودرو نیز ارتباط مستقیمی با لاستیک های خودرو به ویژه طرح لاستیک آن دارد.

برای درک بهتر این مسئله لاستیک های پرعمق و کم عمق را با هم مقایسه میکنیم. لاستیک هایی که شیارهای آنها از میزان استاندارد بیشتر باشند، انرژی بیشتری لازم دارند تا با سطح جاده تماس برقرار کنند. بنابراین زودتر از بین میرود. برعکس، هر چه عمق آج لاستیک کمتر باشد، لاستیک قدرت خود را در پراکندن برف و باران از دست میدهد. در نتیجه رانندگی را در این شرایط آب و هوایی خطرناک میکند و لاستیک روی جاده میلغزد. ما در مقاله ی انواع آج(گل) لاستیک به بحث آج لاستیک پرداخته ایم. طبق استانداردهای تایرعمق آج نباید کمتر از 1.6 میلیمتر میباشد. وهمچنین هر چه گل لاستیک به اصطلاح  ریزتر باشد، صدای ایجاد شده از لاستیک کمتر میباشد.

 

چگونه بدانیم که عمق آج لاستیک ما استاندارد هست یا خیر؟ از طریق روش سکه ای. یک سکه 100 تومانی زرد رنگ طرح جدید را به طوری که عدد 1000 به سمت شما باشد، در لابلای آج لاستیک فرو کنید. اگر قسمتی از تاریخ ضرب سکه مثلا 1390 مشخص شد، لاستیک باید سریعا تعویض شود و رانندگی با این تایرها خطرناک است. اگر عبارت " ریال " به طور کامل مشخص باشد باید در اولین فرصت لاستیکها را تعویض کنید. اگر قسمتی از آج لاستیک، حتی قسمت کوچکی از عبارت "ریال" را نیز پوشانده باشد هنوز زمان تعویض لاستیک فرا نرسیده است.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

ادای احترام به خودروBMW با طراحی خودروی برقی 02 reminiscence توسط david obendorfer


david obendorfer طراح شناخته شده است که خودروها را بین گذشته و آینده طراحی می کند ، او درباره طراحی های خود می گوید : من داستان های گذشته را به شکل معاصر بیان می کنم. طراحی خودرو برقی 02 reminiscence اولین پروژه تولید صفر گازهای گلخانه ای می باشد .

همکاری مایکروسافت و بریجستون برای توسعه اولین سیستم کنترل آسیب تایر در دنیا


شرکت مایکروسافت و شرکت ژاپنی بریجستون که یکی از بزرگترین تولید کننده تایر در دنیا می باشد ، همکاری جهت توسعه سیستم کنترل آسیب تایر (TDMS) را آغاز کردند . این سیستم با اتصال به سیستم عامل MCVP (Microsoft’s Connected Vehicle Platform ) مایکروسافت ، آسیب وارد شده به تایر را در همان لحظه تشخیص و اتفاقات روی سطح تایر را شناسایی و به راننده اطلاع می دهد.

میشلن تایر Pilot Sport 4 تمام فصول را وارد بازار کرد


میشلی اعلام کرد : این تایر برای ارائه عملکرد بهتر در طول سال طراحی شده است و همچنین کنترل بسیار خوبی در هر لحظه و هر فصل را به رانندگان می دهد. این شرکت افزود : تایر Pilot Sport 4 تمام فصول ، آخرین نسل از تایرهای با عملکرد فوق العاده بالا ( UHP ) است .

خودرو شش چرخ سایبرتک تسلا برای مریخ نوردان


بعد از ارسال موفق دو فضا نورد ناسا به استگاه فضایی بین المللی توسط spacex ، ممکن است مجددا همکاری مشترکی بین ایلان ماسک (کارآفرین حوزه تکنولوژی ) و ناسا در رابطه با خودرو برقی تسلا شکل بگیرد .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.