آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


فولکس واگن بیتل 82 ساله شد
فولکس واگن بیتل 82 ساله شد

 

فولکس واگن بیتل

 

فولکس واگن بیتل  ( فولکس قورباغه ای ) 82 سال قدمت دارد که سه بار تولید آن تکرار شده است . می توان گفت این اتومبیل قبل از نمایش گلف ام کی 1 پیشرو اصلی برای فولکس واگن بوده .

داستان اصلی فولکس واگن خیلی جالب است ،  زیرا در سال 1934 توسط آدولف هیتلر به عنوان یه ماشین مقرون به صرفه برای دولت نازی در نظر گرفته شد . اگرچه بلا بارنی پدر طراحی بیتل بود اما فردیناند پورشه آن را به دنیا معرفی کرد . از آنجا که معرفی آن در دوره جنگ جهانی دوم بود ، اولین نمونه بیتل طی بمب گذاری ، در کارخانه ای در اشتوتگارت از بین رفت . بعد از این اتفاق این کارخانه تحت نظارت انگلیس ها قرار گرفت و 20.000 ماشین برای ارتش انگلیس ساخت. تا سال 1945 بیشتر از هزار بیتل تولید شد.

با پایان جنگ جهانی دوم بیتل به دلیل مقرون به صرفه بودن ، جمع و جور بودن و همچنین قرار گرفتن موتور در عقب ماشین محبوبیت چشمگیری پیدا کرد . در ابتدا موتور با 25 اسب بخار تولید می شد که بعد از دوره ی جنگ به 36 اسب بخار و سپس به 40 اسب بخار تغییر کرد.

تا سال 1954 ، یک میلیون ماشین از خط تولید آن خارج شد. ذات نمادین بیتل بود که به طراحی 356s  کمک کرد و بعدها به افسانه پورشه 911 تبدیل شد که همه می شناسیم و دوستش داریم.

در اواخر دهه 60 ، دیزنی فیلم در سال 1968  و در سطح جهانی به بازار عرضه کرد. داستان این فیلم درباره یک فولکس سفید مسابقه ای با شماره  53 روی کاپوتش بود که به بیتل یک هویت نمادین بخشید .در دهه 70 بیتل از فورد مدل T پیشی گرفت تا پرفروش ترین خودرو آن زمان باشد . تولید بیتل تا ژوئن 2003 ادامه داشت ، فولکس واگن به دلیل رقابت شدیدتر از اتومبیل های جدید ، تصمیم به پایان دادن تولید بیتل گرفت و در جولای همان سال آخرین مدل آن را تولید کرد . در پایان حدود 21.5 میلیون بیتل  تولید شد.

درسال 1998 ، بیتل بعد از 60 سال اولین ارتقا خود را انجام داد ، بخش عمده ای از فرم محصول شکل مدرن به خود گرفت . متاسفانه بیتل جدید مدل VW موتور  115 اسب بخری ، 2 لیتری را به جلوی ماشین انتقال داد . در سال 2011 شاهد تولید مجدد بیتل با نام جدید A5 شدیم که تا جولای 2019 با این نام به فروش رفت . بسیاری از افراد معروف مثل : هایدی کلوم ، هیو جکمن ، ایوان مک گرکور و کریس پرت از صاحبان پر افتخار بیتل بودند.

موفقیت اصلی بیتل در دهه 70 بود . سرنوشت فولکس واگن در آن زمان با Golf MK1 در هم تنیده شده که در نهایت ، بیتل رقابت با فناوری مدرن را از دست داد  و دلیل اصلی آن هزینه های اضافی برای به روز رسانی بیتل  بود .تولیدهای جدید فولکس به فروش خوبی رسید اما هرگز به سطح محبوبیت بیتل نرسید .

پس از این همه محبوبیت  ، اما زمان این فرا رسیده تا بیتل استراحت کند . فولکس واگن هنوز می تواند با آنچه که بیتل به دست آورد سرش را بالا نگه دارد .  باگ فقط یک ماشین مقرون به صرفه نبود بلکه نماد یک فرهنگ بود .

جالب است بدانید سایز لاستیک بیتل 165/80R15 می باشد.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

لاستیک ها موز نیستند


بخش عمده ای از ایمنی در جاده ها ، اطمینان از مناسب بودن لاستیک های خودروی شما می باشد. تایر میشلن فرانسه کمپینی را با عنوان لاستیک ها موز نیستند ، آغاز کرده است.

تایر Mud-Terrain ( زمین گل و لای ) چیست؟


طی صد سال گذشته با وجود جهش های عظیم در فناوری خودرو ، تنها چیزی که می تواند قدرتمندترین و پیشرفته ترین وسیله نقلیه را در مسیر خود متوقف کند ، گل و لای است. به همین دلیل است که اختراع تایر مناسب با این شرایط بسیار مهم بوده است .

تایر همه زمین ها و جاده ها ( All-Terrain ) چیست ؟


یکی از اجزای اساسی هر خودروی آفرودی لاستیک است. آنها اتصال نهایی بین راننده و زمین هستند و باید در برابر سخت ترین شرایط مقاوم باشند . اینکه شما چه نوع تایری را روی خودرو آفرود خود قرار می دهید بستگی به نحوه استفاده شما از آن خودرو دارد .

7 نکته جالب در مورد تایر


تایر از بخشهای اساسی یک خودرو محسوب می شود که به خودرو اجازه حرکت و رسیدن به مقاصد مختلف را می دهد. به نظر می رسد که تایر برای کاری که انجام می دهد و تا زمانی که بتواند بدون مشکل به حرکت خود ادامه دهند به نوآوری نیاز ندارد !

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.