آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


چگونه بفهمیم لاستیک چندساله است؟!
چگونه بفهمیم لاستیک چندساله است!

خیلی از مردم بدون در نظر گرفتن تاریخ تولید لاستیک آن را خریداری می نمایند. تایرها غالبا درانبارها ذخیره می شوند. ممکن است چندین سال از زمان تولید انها گذشته باشد. سوال این است که چقدر میتوانیم لاستیک ها را نگهداری کنیم؟ همانطور که بارها اشاره کردیم، گفته میشود طول عمر لاستیک 5 و نهایتا در بهترین شرایط 6 سال است. پس به راحتی میتوان با چک کردن تاریخ تولید لاستیک سن لاستیک را مشخص کرد. حالا این اطلاعات را از کجا بیاوریم؟

روی دیواره ی لاستیک مجموعه ای از اعداد نوشته شده است که با این کلمه DOT آغاز میشود. برای مثال این عدد فرضی را در نظر بگیرید: DOT 4012. دو عدد سمت راست مربوط به سال تولید و دو عدد سمت چپ مربوط به سال آن است. یعنی در این عدد فرضی لاستیک برای هفته ی چهلم سال 2012 میباشد.اعداد دیگری نیز روی لاستیک درج شده است . اعدادی مثل کد کارخانه و کد تولیدکننده، ولی مهمترین اعداد همان اعدادیست که به تاریخ مرتبط میشود.

جایگزینی لاستیک های خودرو تنها به سن آنها بستگی ندارد. وقتی شما دیدید که عمق آج لاستیک از حد استاندارد آن کمتر شده است، وقت تعویض لاستیک خودرو است. راه های مختلفی برای تعیین عمق آج وجود دارد.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تفاوت بین لاستیک های All-Terrain و Mud-Terrain


ممکن است این سخت ترین تصمیمی باشد که هر یک از علاقه مندان به آفرود با آن روبرو شوند ، اینکه آیا با لاستیک All-Terrain یا Mud-Terrain به سفر و آفرود بروند ؟ آنها با انتخاب این تایرها نگران مسیرهای سنگی ، ناهموار و گل آلود نخواهند بود و کسانی که به آفرود می روند به شما خواهند گفت که تایر مناسب می تواند یک خاطره خوب در مسیر و یا یک کابوس برای شما بسازد .

رونمایی هانکوک از تایر زمستانی


شرکت هانکوک در حال به روز رسانی لاستیک زمستانی UHP خود با تایر زمستانه i * cept evo 3 جدید برای خودروهای سواری و تایر زمستانه i * cept evo 3 X برای خودروهای شاسی بلند است. این طراحی جدید نه تنها بر تغییر شرایط آب و هوایی در اروپا ، بلکه بر روی الزامات خودروهای هیبریدی و برقی متمرکز است .

شورولت جدید ، هانکوک به پا می کند


هانکوک با تایر تمام فصل Kinergy GT (H436) ، تامین کننده تجهیزات اصلی خودرو جدید شورولت را با نام Trailblazer شد . این تایر تمام فصل ، مناسب برای کراس اوور است و برای رانندگی در مناطق و شرایط مختلف جاده ای طراحی شده است.

خودرو افسانه ای Volvo P1800 دهه 1960 توسط مسابقات Cyan دوباره متولد شد


خودرو افسانه ای ولوو P1800 محبوب برای اولین بار در دهه 1960 طراحی و تولید شد . به تازگی این خودرو متوسط مسابقات جهانی اتومبیلرانی Cyan مجددا طراحی شده است ، Volvo P1800 فیروزه ای جدید تفسیری از دنیای مدرن است.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.