آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


چرا ماشین جوش می آورد؟!
چرا ماشین جوش می آورد

 

وقتی وارد فصل تابستان می شویم جوش آوردن ماشین به مسئله ای رایج تبدیل میشود به خصوص در شهر پرترافیکی مثل تهران که ما در آن زندگی میکنیم.اگر به طور مستمر حواسمان به رادیاتور خودرو باشد این مشکل به وجود نمی آید. پس برای جلوگیری از وقوع چنین مشکلی باید یک سری از مراقبت ها را انجام دهیم. اول اینکه باید بدانیم رادیاتور نقش اصلی را در خنک کردن سیستم ماشین ما ایفا میکند. زمانی که این سیستم به درستی کار نکند فشار داخلی مایع خنک کننده کاهش می یابد و جوش می آورد. وقتی ماشین جوش می آورد در رادیاتور حباب هایی ایجاد میشود حال اگر این گرما از ماشین خارج نشود موتور جوش می آورد و دما به مرحله ی بحرانی میرسد.

تمیز کردن رادیاتور و خالی کردن آب آن به طور مرتب باعث کاهش احتمال وقوع این مسئله میشود. محلول هایی در بازار وجود دارد که این کار را انجام میدهند. شما میتوانید آن را خریداری نموده و با رعایت نکات زیر از آن استفاده کنید:

1 – ابتدا بگذارید رایادتور و موتور خنک شود، مایع تمیز کننده را نباید به آب داغ اضافه کنید.

2- آب رادیاتور را تخلیه کنید.

3- دریچه خروجی رادیاتور را ببندید و محتویات این قوطی را در رادیاتور بریزید سپس به آن آب اضافه کنید.

4- موتور را روشن کرده و بگذارید به مدت 10 دقیقه کار کند.

5- آنگاه رادیاتور را با آب آنقدر شستشو دهید که آب آن زلال شود.

گرچه آب عامل اصلی خنک کننده ی سیستم ماشین میباشد ولی گاهی اوقات این مایع به تنهایی کافی نمیباشد. اکثر ماشین ها نیاز به آب و محلول شیمیایی مثل ضد یخ دارند. که باعث میشود تا سیستم خنک کننده ماشین در دماهای مختلف بتواند واکنش مناسب را داشته باشد. پس از جوش آوردن خودرو باید سریعا آن را متوقف کرده و خودرو را بدون خاموش کردن بگذارید چند لحظه ای در حالت درجا کار کند. در این راستا اولین اقدام پس از متوقف کردن خودرو، ریختن آب روی بدنه رادیاتور، برای کاهش دمای آن است. البته باید توجه کرد که آب باید روی بدنه رادیاتور ریخته شود، نه روی موتور، زیرا ریختن آب روی موتور ممکن است موجب ترک خوردگی بدنه آن شود. پس از خنک کردن بدنه رادیاتور، لازم است حدود ۲۰۰ متر خودرو را حرکت داد تا برخورد جریان هوا با رادیاتور خیس موجب کاهش سریع تر دمای آن شود. به دلیل حرارت بالای سیستم خنک کننده درزمان جوش آوردن خودرو، باید با احتیاط کامل نسبت به اقدامات ذکر شده اقدام نمود تا از خطرات احتمالی پیشگیری به عمل آید.

 ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

خودرو برقی هامر GMC 2020


هامر خودرو GMC تمام برقی و جدید خود را معرفی کرده است ، اولین ابر خودرویی که انتشار گازهای گلخانه ای آن صفر است . این خودروی تمام برقی عملکرد فوق العاده ای در جاده های معمولی و آفرودی دارد .

تولد اولین خودرو سونی


در نمایشگاه سالانه تجاری ( CES ) 2020 ، سونی از خودرو برقی خود به نام vision-S رونمایی کرد . نمونه اولیه این خودرو بدون راننده می باشد . در این خودرو 33 سنسور تعبیه شده که باعث ایمنی ، راحتی ، سازگاری و ... می شود .

تکنولوژی ساخت زیره کفش توسط میشلن


در سال 2003 میشلن اولین تکنولوژی ساخت زیره های کفش خود را راه اندازی کرد . شباهت بین فن آوری تایر و زیره های کفش ، ارتباط بین کف پاها و زمین زیر آن می باشد .

ژاپن چشم ها را به سمت آسمان می چرخاند ، مسابقه ای برای طراحی خودروهای پرنده در سه سال


دولت ژاپن برنامه های سرمایه گذاری خود را برای توسعه خودروهای پرنده اعلام کرده است. هدف دولت ژاپن در سه سال آینده ( تا سال 2023 ) حل مشکلات جا به جایی با استفاده از خودروهای پرنده برای حمل و نقل مردم در شهرهای بزرگ ، مناطق کوهستانی دشوار و جزایر دورافتاده است.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.