آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


علائم درج شده روی دیواره لاستیک (تایر) به چه معناست؟
علائم درج شده روی دیواره لاستیک(تایر) به چه معناست؟

 

 بر روي ديواره خارجی تایر (لاستیک ها)، اعداد و كدهایي درج شده است كه در حقيقت شناسنامه تاير خودرو هستند. در شكل مفهوم اين علائم بيان شده است. در ادامه به شرح برخي از مهمترين آنها از دید هایپر تایر میپردازیم:

الف) اندازه تاير(لاستیک)

اندازه تاير(لاستیک) خودرو با علائمي همچون P185/60R14 نشان داده ميشود.که بدين معني ميباشد:

P  = تاير(لاستیک ) خودروي سواري

185= پهناي تاير(لاستیک ) (برحسب ميلي­متر)

60= نسبت ارتفاع ديواره تاير (لاستیک )  به پهناي آن (برحسب ميلي­متر)

R = راديال

14= قطر رينگ (بر حسب اينچ)

ب)حد بارگذاري

 اين عدد نماينده حداكثر وزني است كه تاير (لاستیک)   ميتواند تحمل كند، هنگامي كه حداكثر مقدار مجاز فشار باد را داشته باشد. براي خودروهاي سواري، عدد حد بارگذاري بين 71 تا 110 است. براي مثال، حد بارگذاري براي خودروي پرايد 76 و معادل 400 كيلوگرم بار براي هر تاير (لاستیک) است. توجه داشته باشيد هرگز تايري (لاستیکی ) را كه حد بارگذاري آن كمتر از ميزان توصيه ­شده از سوي سازنده خودروست، روي رينگ نصب نکنيد.

ج) علامت حداكثر سرعت قابل­ تحمل

حداكثر سرعتي كه تاير (لاستیک)  ميتواند تحمل كند، با يك حرف از A تا Z بيان ميشود. براي مثال روي جداره تاير خودروي پرايد، نماد H براي سرعت درج شده كه نشان مي­دهد هنگامي كه تاير (لاستیک) داراي فشار بار و بارگذاري مناسب است، حداكثر توان حركت با سرعت 210 كيلومتردر ساعت را داراست. واضح است اگر تايري تحت تأثير حداكثر سرعت واقع شود اما فشار باد آن تنظيم نباشد و يا اضافه بار روي آن اعمال شود، آسيب مي­بيند و يا ممكن است بتركد. 

 

Z=149 MPH, 240 km/h

Y=186 MPH, 300km/h

W=168 MPH, 270km/h

V=149 MPH, 240km/h

H=130 MPH, 210km/h

U=124 MPH, 200km/h

T=118 MPH, 190km/h

S=112 MPH, 180km/h

Q=99 MPH, 160km/h

 

 د) تاريخ ساخت تاير(لاستیک)

كليه تايرها (لاستیک ها) داراي تاريخ ساخت روي جداره خود هستند كه با چهار رقم نشان داده مي­شود. دو عدد اول نشان ­دهنده هفته ساخت و دو رقم بعد سال ساخت تاير (لاستیک) هستند.  براي مثال عدد "1607"  نشان ميدهد اين تاير(لاستیک) درهفته شانزدهم سال 2007 ميلادي توليد شده است. امروزه همراه تايرهاي (لاستیک های)  نو خارجي، يك كارت دريافت ميكنند كه پس از وارد كردن مشخصات بايد به آدرس شركت سازنده پست شود يا تاير(لاستیک) را از طريق اينترنت، ثبت مي­کنند تا هرگونه كار­كرد نامناسب بعداً قابل پيگيري باشد.

 

ه) تركيبات و مواد تشکيل دهنده تاير (لاستیک)

اين بخش، مواد سازنده تاير (لاستیک) را توضيح ميدهد. مثال: TREAD PLIES=1-PLY POLYESTER+2     STEEL

يعني رويه تاير(لاستیک)  مركب از يك رويه پلي استري همراه دو لايه سيم فولادي است.

 

و) حداكثر فشار باد و بار تحميلي به تاير(لاستیک)  

عددي كه در مقابل عبارت "حداكثر فشار باد" روي تاير (لاستیک)  درج مي­شود، مربوط به فشار بادي است كه بايد تاير (لاستیک) داشته باشد، وقتي شما ميخواهيد حداكثر بار قابل تحمل را روي آن تحميل كنيد.  اين عدد، مقدار فشار باد توصيه شده براي استفاده نرمال نيست. مقدار توصيه شده فشار باد تايرها (لاستیک) روي يك پلاك كه معمولاً در لبه داخلي يكي از دو درجلو نصب ميشود، نوشته شده است. اگر آن را نيافتيد، به دفترچه راهنماي خودرو مراجعه کنيد.

تاير هاي (لاستیک)  جلو

3 bar

42/6 psi

294 kpa

تاير هاي (لاستیک)  عقب

4 bar

56/8 psi

392 kpa

تبديل واحد :                                               6/9 kpa = 1 psiثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تفاوت بین لاستیک های All-Terrain و Mud-Terrain


ممکن است این سخت ترین تصمیمی باشد که هر یک از علاقه مندان به آفرود با آن روبرو شوند ، اینکه آیا با لاستیک All-Terrain یا Mud-Terrain به سفر و آفرود بروند ؟ آنها با انتخاب این تایرها نگران مسیرهای سنگی ، ناهموار و گل آلود نخواهند بود و کسانی که به آفرود می روند به شما خواهند گفت که تایر مناسب می تواند یک خاطره خوب در مسیر و یا یک کابوس برای شما بسازد .

رونمایی هانکوک از تایر زمستانی


شرکت هانکوک در حال به روز رسانی لاستیک زمستانی UHP خود با تایر زمستانه i * cept evo 3 جدید برای خودروهای سواری و تایر زمستانه i * cept evo 3 X برای خودروهای شاسی بلند است. این طراحی جدید نه تنها بر تغییر شرایط آب و هوایی در اروپا ، بلکه بر روی الزامات خودروهای هیبریدی و برقی متمرکز است .

شورولت جدید ، هانکوک به پا می کند


هانکوک با تایر تمام فصل Kinergy GT (H436) ، تامین کننده تجهیزات اصلی خودرو جدید شورولت را با نام Trailblazer شد . این تایر تمام فصل ، مناسب برای کراس اوور است و برای رانندگی در مناطق و شرایط مختلف جاده ای طراحی شده است.

خودرو افسانه ای Volvo P1800 دهه 1960 توسط مسابقات Cyan دوباره متولد شد


خودرو افسانه ای ولوو P1800 محبوب برای اولین بار در دهه 1960 طراحی و تولید شد . به تازگی این خودرو متوسط مسابقات جهانی اتومبیلرانی Cyan مجددا طراحی شده است ، Volvo P1800 فیروزه ای جدید تفسیری از دنیای مدرن است.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.