آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


کشیدگی فرمان
کشیدگی فرمان

به چپ به راست، به چپ به راست..... کلافه کنندست! این طور نیست؟ کشیدگی فرمان یا همان گیجی فرمان اتفاقیست که شاید برای هر راننده ای پیش بیاید. کشیدگی فرمان میتواند از علل مختلفی ناشی شود. این اتفاق در شرایط زیر بیشتر رخ میدهد. یکی در صورت بالانس نبودن چرخها، دوم بروز مشکل در سیستم ترمز خودرو و دیگری در حالت تنظیم نبودن فشار باد داخل لاستیک ها. بنابراین علت باید به دقت واکاوی شود. این مشکل نیز معمولا در سرعت های بالا و یا هنگام ترمز گیری نمود بیشتری دارد.

در وحله ی اول به سراغ بررسی فشار باد لاستیک ها میرویم. کم بادی یا پربادی لاستیک عاملی بسیار تاثیرگذار در کیفیت فرمان پذیری خودرو می باشد. فشار باد استاندارد لاستیک خودرو خود را میتوانید در دفترچه ی راهنمای خودروتان بررسی کنید. PSI شاخصیست که برای باد لاستیک در نظر گرفته شده است که میزان آن نباید بیشتر از 32 باشد. اگر فشار باد لاستیک به صورت مداوم زیاد یا کم باشد و در حالت استاندارد خود نباشد سیستم تعلیق خودرو نیز دچار مشکل می شود.

خب، حالا اگر با رفع این مشکل باز هم شاهد کشیدگی فرمان بودیم باید به سراغ بالانس و میزان فرمان کردن چرخها برویم. یک آپاراتی به راحتی میتواند تشخیص دهد که بین چرخها تعادل وجود دارد یا خیر. نتیجه بالانس؟ سواری ای نرم با فرمانپذیری عالی است.

و اما مورد آخراگر علت هیچ کدام از موارد بالا نبود سیستم ترمز باید چک شود. لنت ترمز مشکل دار، فرمان پذیری را مشکل میکند. همچنین از علتهای اصلی لرزش فرمان بروز ایراد در سیستم ترمز می باشد.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

کرونا ، گودیر را هم به چالش کشید !


گودیر آینده ای را برای رانندگان تصور می کند که دیگر هنگام آسیب مجبور به تعویض لاستیک خود نیستند . بلکه در چنین شرایطی لاستیک ها بتوانند خود را ترمیم کنند.

لاستیک های هوشمند گودیر


شرکت تایر و لاستیک گودیر اخیراً نزدیک به 5 میلیون کیلومتر آزمایش بر روی جاده ها و آزمایشات میدانی از مشتریان با لاستیک های متصل انجام داده است . لاستیک های متصل – لاستیک هایی هستند که سنسورهای تعبیه شده دارند و قادر به اعلام شرایط لاستیک و خودرو به راننده می باشند .

راه اندازی مرکز جا به جایی و حمل ونقل شهری هوشمند


شرکت فناوری کانتینتال در جهت ایجاد شهرهای امن تر و هوشمند تر قدم بزرگی را برداشته است . این شرکت یک مرکز جا به جایی و حمل و نقل شهری هوشمند در ابرن هیلز ، میشیگان راه اندازی کرده است.

طراحی جدید میشلن برای خوروهای گلف و چمن زنی


میشلن امریکای شمالی ، تایرهای جدید X Tweel Turf Comfort را برای خودرو های گلف ، چرخ دستی های گلف و ماشین های چمن زنی معرفی کرد .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.