آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


کشیدگی فرمان
کشیدگی فرمان

به چپ به راست، به چپ به راست..... کلافه کنندست! این طور نیست؟ کشیدگی فرمان یا همان گیجی فرمان اتفاقیست که شاید برای هر راننده ای پیش بیاید. کشیدگی فرمان میتواند از علل مختلفی ناشی شود. این اتفاق در شرایط زیر بیشتر رخ میدهد. یکی در صورت بالانس نبودن چرخها، دوم بروز مشکل در سیستم ترمز خودرو و دیگری در حالت تنظیم نبودن فشار باد داخل لاستیک ها. بنابراین علت باید به دقت واکاوی شود. این مشکل نیز معمولا در سرعت های بالا و یا هنگام ترمز گیری نمود بیشتری دارد.

در وحله ی اول به سراغ بررسی فشار باد لاستیک ها میرویم. کم بادی یا پربادی لاستیک عاملی بسیار تاثیرگذار در کیفیت فرمان پذیری خودرو می باشد. فشار باد استاندارد لاستیک خودرو خود را میتوانید در دفترچه ی راهنمای خودروتان بررسی کنید. PSI شاخصیست که برای باد لاستیک در نظر گرفته شده است که میزان آن نباید بیشتر از 32 باشد. اگر فشار باد لاستیک به صورت مداوم زیاد یا کم باشد و در حالت استاندارد خود نباشد سیستم تعلیق خودرو نیز دچار مشکل می شود.

خب، حالا اگر با رفع این مشکل باز هم شاهد کشیدگی فرمان بودیم باید به سراغ بالانس و میزان فرمان کردن چرخها برویم. یک آپاراتی به راحتی میتواند تشخیص دهد که بین چرخها تعادل وجود دارد یا خیر. نتیجه بالانس؟ سواری ای نرم با فرمانپذیری عالی است.

و اما مورد آخراگر علت هیچ کدام از موارد بالا نبود سیستم ترمز باید چک شود. لنت ترمز مشکل دار، فرمان پذیری را مشکل میکند. همچنین از علتهای اصلی لرزش فرمان بروز ایراد در سیستم ترمز می باشد.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

خودرو برقی هامر GMC 2020


هامر خودرو GMC تمام برقی و جدید خود را معرفی کرده است ، اولین ابر خودرویی که انتشار گازهای گلخانه ای آن صفر است . این خودروی تمام برقی عملکرد فوق العاده ای در جاده های معمولی و آفرودی دارد .

تولد اولین خودرو سونی


در نمایشگاه سالانه تجاری ( CES ) 2020 ، سونی از خودرو برقی خود به نام vision-S رونمایی کرد . نمونه اولیه این خودرو بدون راننده می باشد . در این خودرو 33 سنسور تعبیه شده که باعث ایمنی ، راحتی ، سازگاری و ... می شود .

تکنولوژی ساخت زیره کفش توسط میشلن


در سال 2003 میشلن اولین تکنولوژی ساخت زیره های کفش خود را راه اندازی کرد . شباهت بین فن آوری تایر و زیره های کفش ، ارتباط بین کف پاها و زمین زیر آن می باشد .

ژاپن چشم ها را به سمت آسمان می چرخاند ، مسابقه ای برای طراحی خودروهای پرنده در سه سال


دولت ژاپن برنامه های سرمایه گذاری خود را برای توسعه خودروهای پرنده اعلام کرده است. هدف دولت ژاپن در سه سال آینده ( تا سال 2023 ) حل مشکلات جا به جایی با استفاده از خودروهای پرنده برای حمل و نقل مردم در شهرهای بزرگ ، مناطق کوهستانی دشوار و جزایر دورافتاده است.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.