آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


ناسا تایری با زره زنجیری برای ماموریت های فضایی مریخ نوردان خود اختراع کرد
آژانس فضایی ایالات متحده یک تایر جدید برای ماشین های خود در مریخ ، اختراع کرده است . این لاستیک ها از آلیاژی ساخته شده اند که هنگام حرکت و تغییر شکل مجددا به شکل اولیه خود باز می گردند. این آژانس امیدوار است بتواند روی مریخ و سایر سیاره های سنگی از آن استفاده کند . این لاستیک ، بدون هوا و از صد ها سیم پیچیده شده داخل یک مش انعطاف پذیر شبیه به زره زنجیری و بسیار مقاوم و سبک ساخته شده که در شن ، ماسه نرم و روی صخره ها ، کشش و دوام بسیار خوبی دارد.

نمونه اولیه این تایر از سیم فولادی ساخته شده بود که هنگام حرکت کردن بر روی زمین های سنگلاخی ، به سرعت خم و تغییر شکل می داد . در حال حاضر ناسا یک ورژن جدید از این تایر را  از نیکل تیتانیوم و آلیاژ ساخته است . این ماده با جذب نیرو ، دوباره به محیط چالش برانگیز خود بازگشته و همچنین یک ویژگی منحصر به فرد این لاستیک این است که اجازه می دهد یک تنظیم مجدد اتمی انجام شود تا تایر به شکل اولیه خود بازگردد ، که دانشمندان ناسا به آن سانتو پادولا می گویند .

هنگامی که مهندسان ناسا از سال 2013  آسیب های قابل توجهی را در چرخ ماشین های مریخ نورد دیدند ، شروع به آزمایش هایی برای تولید تایری با فناوری جدید کردند . این آسیب ها ناشی از خشن بودن زمین مریخ بوده که باعث نگرانی مریخ نوردان برای انجام ماموریت و رانندگی در آن محیط شده بود .

ناسا اعلام کرد : لاستیک های ساخته شده از نیکل تیتانیوم ، می توانند بهترین مناطق از سطح سیارات را کشف و بارهای سنگین تری را حمل کنند . این تایرها در خودروهای اکتشافی نیز استفاده می شوند و انتظار می رود با سرعتی بالاتر از سرعتی که در مریخ  دارند حرکت کنند.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

کرونا ، گودیر را هم به چالش کشید !


گودیر آینده ای را برای رانندگان تصور می کند که دیگر هنگام آسیب مجبور به تعویض لاستیک خود نیستند . بلکه در چنین شرایطی لاستیک ها بتوانند خود را ترمیم کنند.

لاستیک های هوشمند گودیر


شرکت تایر و لاستیک گودیر اخیراً نزدیک به 5 میلیون کیلومتر آزمایش بر روی جاده ها و آزمایشات میدانی از مشتریان با لاستیک های متصل انجام داده است . لاستیک های متصل – لاستیک هایی هستند که سنسورهای تعبیه شده دارند و قادر به اعلام شرایط لاستیک و خودرو به راننده می باشند .

راه اندازی مرکز جا به جایی و حمل ونقل شهری هوشمند


شرکت فناوری کانتینتال در جهت ایجاد شهرهای امن تر و هوشمند تر قدم بزرگی را برداشته است . این شرکت یک مرکز جا به جایی و حمل و نقل شهری هوشمند در ابرن هیلز ، میشیگان راه اندازی کرده است.

طراحی جدید میشلن برای خوروهای گلف و چمن زنی


میشلن امریکای شمالی ، تایرهای جدید X Tweel Turf Comfort را برای خودرو های گلف ، چرخ دستی های گلف و ماشین های چمن زنی معرفی کرد .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.