آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


ناسا تایری با زره زنجیری برای ماموریت های فضایی مریخ نوردان خود اختراع کرد
آژانس فضایی ایالات متحده یک تایر جدید برای ماشین های خود در مریخ ، اختراع کرده است . این لاستیک ها از آلیاژی ساخته شده اند که هنگام حرکت و تغییر شکل مجددا به شکل اولیه خود باز می گردند. این آژانس امیدوار است بتواند روی مریخ و سایر سیاره های سنگی از آن استفاده کند . این لاستیک ، بدون هوا و از صد ها سیم پیچیده شده داخل یک مش انعطاف پذیر شبیه به زره زنجیری و بسیار مقاوم و سبک ساخته شده که در شن ، ماسه نرم و روی صخره ها ، کشش و دوام بسیار خوبی دارد.

نمونه اولیه این تایر از سیم فولادی ساخته شده بود که هنگام حرکت کردن بر روی زمین های سنگلاخی ، به سرعت خم و تغییر شکل می داد . در حال حاضر ناسا یک ورژن جدید از این تایر را  از نیکل تیتانیوم و آلیاژ ساخته است . این ماده با جذب نیرو ، دوباره به محیط چالش برانگیز خود بازگشته و همچنین یک ویژگی منحصر به فرد این لاستیک این است که اجازه می دهد یک تنظیم مجدد اتمی انجام شود تا تایر به شکل اولیه خود بازگردد ، که دانشمندان ناسا به آن سانتو پادولا می گویند .

هنگامی که مهندسان ناسا از سال 2013  آسیب های قابل توجهی را در چرخ ماشین های مریخ نورد دیدند ، شروع به آزمایش هایی برای تولید تایری با فناوری جدید کردند . این آسیب ها ناشی از خشن بودن زمین مریخ بوده که باعث نگرانی مریخ نوردان برای انجام ماموریت و رانندگی در آن محیط شده بود .

ناسا اعلام کرد : لاستیک های ساخته شده از نیکل تیتانیوم ، می توانند بهترین مناطق از سطح سیارات را کشف و بارهای سنگین تری را حمل کنند . این تایرها در خودروهای اکتشافی نیز استفاده می شوند و انتظار می رود با سرعتی بالاتر از سرعتی که در مریخ  دارند حرکت کنند.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

خودرو برقی هامر GMC 2020


هامر خودرو GMC تمام برقی و جدید خود را معرفی کرده است ، اولین ابر خودرویی که انتشار گازهای گلخانه ای آن صفر است . این خودروی تمام برقی عملکرد فوق العاده ای در جاده های معمولی و آفرودی دارد .

تولد اولین خودرو سونی


در نمایشگاه سالانه تجاری ( CES ) 2020 ، سونی از خودرو برقی خود به نام vision-S رونمایی کرد . نمونه اولیه این خودرو بدون راننده می باشد . در این خودرو 33 سنسور تعبیه شده که باعث ایمنی ، راحتی ، سازگاری و ... می شود .

تکنولوژی ساخت زیره کفش توسط میشلن


در سال 2003 میشلن اولین تکنولوژی ساخت زیره های کفش خود را راه اندازی کرد . شباهت بین فن آوری تایر و زیره های کفش ، ارتباط بین کف پاها و زمین زیر آن می باشد .

ژاپن چشم ها را به سمت آسمان می چرخاند ، مسابقه ای برای طراحی خودروهای پرنده در سه سال


دولت ژاپن برنامه های سرمایه گذاری خود را برای توسعه خودروهای پرنده اعلام کرده است. هدف دولت ژاپن در سه سال آینده ( تا سال 2023 ) حل مشکلات جا به جایی با استفاده از خودروهای پرنده برای حمل و نقل مردم در شهرهای بزرگ ، مناطق کوهستانی دشوار و جزایر دورافتاده است.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.