آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


6 عامل ایجاد کننده ی صدای تایر
 

6 عامل ایجاد کننده ی صدای تایر

1.سایز چرخ

به طور کلی هر چه چرخ کوچکتر باشد صدای کمتری ایجاد میکند.به عنوان مثال،چرخ های 16 اینچی نسبت به 18 اینچی کوچکترند در نتیجه صدای کمتری دارند.چراکه وقتی چرخ کوچکتر باشد فضای کوچکتری از چرخ با سطح جاده ایجاد میشود. شما میتوانید سایز مناسب چرخ خود را در دفترچه ی راهنمای خودرو خود مشاهده کنید.

2.عرض تایر

در اینجا نیز با مراجعه به دفترچه ی راهنما میتوانید عرض یا همان پهنای لاستیک را مشاهده کنید.در اینجا نیز قانون بالا صدق میکند.یعنی اگر عرض لاستیک کوچکتر باشد صدای لاستیک کمتر است. پس اگر میخواهید لاستیک شما کم سروصدا باشد، سراغ باریک ترین آن بروید.

3.سرعت و وزن

مسئله ای که اکثر مالکان خودرو به آن توجه نمیکنند وزن و سرعتی است که تایر میتواند تحمل کند.لاستیک های مختلف برای حداکثر سرعت و اوزان متفاوت تولید میشوند.برای مثال وقتی سرعت شما بیشتر از 190 کیلومتر در ساعت نمیشود برای چه باید از لاستیکی که با سرعت 240 کیلومتر در ساعت میرود استفاده کرد. سرعت های مختلف تایر را میتوایند در مقاله ی زیر ببینید:

4.شرایط آب و هوایی

تایر خود را مطابق آب و هوای منطقه ای که در آن زندگی میکنید انتخاب کنید.برای تایر های زمستانی میتوان از انواع یخ شکن(میخ دار) و غیر یخ شکن استفاده کرد.بدیهیست که تایر های یخ شکن صدای بیشتری را تولید میکنند.اگر در شرایط آب و هوایی زمستانی سخت رنندگی میکنید طبیعتا نیاز دارید که تمامی جوانب ایمنی و احتیاط را رعایت کنید.پس ناچارا باید صدای تولیدی این نوع لاستیک را تحمل کنید.

5.ترکیبات مواد و طرح آج

مواد متنوعی به همراه کائوچو برای تولید تایر استفاده میشود. هر چه میزان کائوچوی لاستیک بیشتر باشد لاستیک نرم تر و منعطف تر است پس در نتیجه صدای کمتری ایجاد میشود. طرح آج نیز در بروز صدا نقش مهمی دارد.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تایر هانکوک بر روی خودرو جدید مینی کوپر


هانکوک ، تایر Ventus S1 Evo Z جدید خود را به زودی با عملکرد فوق العاده فوق العاده بالا ( UUHP ) ارائه خواهد داد .

رونمایی هانکوک از تایر لافن G FIT 4S


سازنده ی تایر هانکوک از اضافه شدن تایر جدید تمام فصل برای خودروهای سواری و شاسی بلند های کوچک و متوسط به سبد محصولات تجاری برند زیر مجموعه خود با نام G FIT 4S لافن خبر می دهد.

میشلن خط تولید لاستیک "سازگار با محیط زیست" را در اروپا راه اندازی کرد


میشلن از لاستیک سازگار با محیط زیست خود که e-Primacy نامیده می شود رونمایی کرد و قصد دارد این محصول را بزودی به بازار عرضه کند.

فیات از خودرو تمام برقی جدید 500 خود رونمایی کرد


در تاریخ 4 مارس 2020 ، فیات تولید کننده خودروی ایتالیایی ، اعلام کرد که مدل cinquecento خود را به دنیای برقی می برد ، این شرکت پیش از این 500 la prima cabrio رونمایی کرده بود .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.