آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


6 عامل ایجاد کننده ی صدای تایر
 

6 عامل ایجاد کننده ی صدای تایر

1.سایز چرخ

به طور کلی هر چه چرخ کوچکتر باشد صدای کمتری ایجاد میکند.به عنوان مثال،چرخ های 16 اینچی نسبت به 18 اینچی کوچکترند در نتیجه صدای کمتری دارند.چراکه وقتی چرخ کوچکتر باشد فضای کوچکتری از چرخ با سطح جاده ایجاد میشود. شما میتوانید سایز مناسب چرخ خود را در دفترچه ی راهنمای خودرو خود مشاهده کنید.

2.عرض تایر

در اینجا نیز با مراجعه به دفترچه ی راهنما میتوانید عرض یا همان پهنای لاستیک را مشاهده کنید.در اینجا نیز قانون بالا صدق میکند.یعنی اگر عرض لاستیک کوچکتر باشد صدای لاستیک کمتر است. پس اگر میخواهید لاستیک شما کم سروصدا باشد، سراغ باریک ترین آن بروید.

3.سرعت و وزن

مسئله ای که اکثر مالکان خودرو به آن توجه نمیکنند وزن و سرعتی است که تایر میتواند تحمل کند.لاستیک های مختلف برای حداکثر سرعت و اوزان متفاوت تولید میشوند.برای مثال وقتی سرعت شما بیشتر از 190 کیلومتر در ساعت نمیشود برای چه باید از لاستیکی که با سرعت 240 کیلومتر در ساعت میرود استفاده کرد. سرعت های مختلف تایر را میتوایند در مقاله ی زیر ببینید:

4.شرایط آب و هوایی

تایر خود را مطابق آب و هوای منطقه ای که در آن زندگی میکنید انتخاب کنید.برای تایر های زمستانی میتوان از انواع یخ شکن(میخ دار) و غیر یخ شکن استفاده کرد.بدیهیست که تایر های یخ شکن صدای بیشتری را تولید میکنند.اگر در شرایط آب و هوایی زمستانی سخت رنندگی میکنید طبیعتا نیاز دارید که تمامی جوانب ایمنی و احتیاط را رعایت کنید.پس ناچارا باید صدای تولیدی این نوع لاستیک را تحمل کنید.

5.ترکیبات مواد و طرح آج

مواد متنوعی به همراه کائوچو برای تولید تایر استفاده میشود. هر چه میزان کائوچوی لاستیک بیشتر باشد لاستیک نرم تر و منعطف تر است پس در نتیجه صدای کمتری ایجاد میشود. طرح آج نیز در بروز صدا نقش مهمی دارد.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تفاوت بین لاستیک های All-Terrain و Mud-Terrain


ممکن است این سخت ترین تصمیمی باشد که هر یک از علاقه مندان به آفرود با آن روبرو شوند ، اینکه آیا با لاستیک All-Terrain یا Mud-Terrain به سفر و آفرود بروند ؟ آنها با انتخاب این تایرها نگران مسیرهای سنگی ، ناهموار و گل آلود نخواهند بود و کسانی که به آفرود می روند به شما خواهند گفت که تایر مناسب می تواند یک خاطره خوب در مسیر و یا یک کابوس برای شما بسازد .

رونمایی هانکوک از تایر زمستانی


شرکت هانکوک در حال به روز رسانی لاستیک زمستانی UHP خود با تایر زمستانه i * cept evo 3 جدید برای خودروهای سواری و تایر زمستانه i * cept evo 3 X برای خودروهای شاسی بلند است. این طراحی جدید نه تنها بر تغییر شرایط آب و هوایی در اروپا ، بلکه بر روی الزامات خودروهای هیبریدی و برقی متمرکز است .

شورولت جدید ، هانکوک به پا می کند


هانکوک با تایر تمام فصل Kinergy GT (H436) ، تامین کننده تجهیزات اصلی خودرو جدید شورولت را با نام Trailblazer شد . این تایر تمام فصل ، مناسب برای کراس اوور است و برای رانندگی در مناطق و شرایط مختلف جاده ای طراحی شده است.

خودرو افسانه ای Volvo P1800 دهه 1960 توسط مسابقات Cyan دوباره متولد شد


خودرو افسانه ای ولوو P1800 محبوب برای اولین بار در دهه 1960 طراحی و تولید شد . به تازگی این خودرو متوسط مسابقات جهانی اتومبیلرانی Cyan مجددا طراحی شده است ، Volvo P1800 فیروزه ای جدید تفسیری از دنیای مدرن است.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.