آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


6 عامل ایجاد کننده ی صدای تایر
 

6 عامل ایجاد کننده ی صدای تایر

1.سایز چرخ

به طور کلی هر چه چرخ کوچکتر باشد صدای کمتری ایجاد میکند.به عنوان مثال،چرخ های 16 اینچی نسبت به 18 اینچی کوچکترند در نتیجه صدای کمتری دارند.چراکه وقتی چرخ کوچکتر باشد فضای کوچکتری از چرخ با سطح جاده ایجاد میشود. شما میتوانید سایز مناسب چرخ خود را در دفترچه ی راهنمای خودرو خود مشاهده کنید.

2.عرض تایر

در اینجا نیز با مراجعه به دفترچه ی راهنما میتوانید عرض یا همان پهنای لاستیک را مشاهده کنید.در اینجا نیز قانون بالا صدق میکند.یعنی اگر عرض لاستیک کوچکتر باشد صدای لاستیک کمتر است. پس اگر میخواهید لاستیک شما کم سروصدا باشد، سراغ باریک ترین آن بروید.

3.سرعت و وزن

مسئله ای که اکثر مالکان خودرو به آن توجه نمیکنند وزن و سرعتی است که تایر میتواند تحمل کند.لاستیک های مختلف برای حداکثر سرعت و اوزان متفاوت تولید میشوند.برای مثال وقتی سرعت شما بیشتر از 190 کیلومتر در ساعت نمیشود برای چه باید از لاستیکی که با سرعت 240 کیلومتر در ساعت میرود استفاده کرد. سرعت های مختلف تایر را میتوایند در مقاله ی زیر ببینید:

4.شرایط آب و هوایی

تایر خود را مطابق آب و هوای منطقه ای که در آن زندگی میکنید انتخاب کنید.برای تایر های زمستانی میتوان از انواع یخ شکن(میخ دار) و غیر یخ شکن استفاده کرد.بدیهیست که تایر های یخ شکن صدای بیشتری را تولید میکنند.اگر در شرایط آب و هوایی زمستانی سخت رنندگی میکنید طبیعتا نیاز دارید که تمامی جوانب ایمنی و احتیاط را رعایت کنید.پس ناچارا باید صدای تولیدی این نوع لاستیک را تحمل کنید.

5.ترکیبات مواد و طرح آج

مواد متنوعی به همراه کائوچو برای تولید تایر استفاده میشود. هر چه میزان کائوچوی لاستیک بیشتر باشد لاستیک نرم تر و منعطف تر است پس در نتیجه صدای کمتری ایجاد میشود. طرح آج نیز در بروز صدا نقش مهمی دارد.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تاثیرات کرونا بر روی غول تولید کننده تایر


میشلن در سه ماهه اول سال 2020 با 8.3 درصد کاهش سود نسبت به سال گذشته روبرو شد.

طراحی و تولید انحصاری لاستیک جدید یوکوهاما برای بنز GLS


یوکوهاما اعلام کرد برای شرکت مرسدس بنز لاستیک های ADVAN Sport V107 را به عنوان تجهیزات اصلی این خودروهای جدید GLS 63 4MATIC + تولید کرده است

کارخانه تایر سازی تراینگل چین


شرکت تایر سازی تراینگل چین دارای چندین کارخانه تولید انواع تایر مانند : تایرهای سواری ، وانت ، اتوبوسی ، کامیون ، باری ، OTR ، تایرهای ماشین آلات سنگین ، کشاورزی ، ساختمان سازی و غیره ... با تجهیزات و فناوری پیشرفته و به روز دنیا است .

کارخانه تایر سازی تراینگل در چین تولیدات خود را آغاز کرد


کارخانه تایر سازی شرکت تراینگل در چین پس از تعطیلی طولانی مدت به دلیل بیماری کوید 19 ، فعالیت خود را از سر گرفت.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.