آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


برچسب انرژی لاستیک
برچسب انرژی لاستیک

برچسب انرژی برچسبی است که روی محصولات نصب می‌شود و نشان‌ دهندهٔ کیفیت محصولات از نظر مصرف انرژی است. در این برچسب شاخص مصرف انرژی وسیله با حروف لاتین مشخص می‌شوند که هر حرف دارای رنگی مخصوص است. با استفاده از این برچسب می‌توان بازدهی وسایل گوناگون را مقایسه کرد. در این برچسب افزون بر رتبهٔ مصرف انرژی، نام محصول، نام کارخانه تولیدی، مدل محصول و آرم موسسه استاندارد دیده می‌شود. همچنین در برخی از برچسب‌ها ممکن است برخی از شاخص‌های مورد نظر مصرف‌کنندگان نیز نوشته شود. برچسب انرژی در بیشتر کشورهای جهان وجود دارد.

 

هایپرتایر

 

حرف A در برچسب انرژی که با زمینهٔ سبز پررنگ نمایش می‌یابد، نشان‌دهندهٔ کمترین مصرف انرژی و بیشترین کارایی وسیله و حرف G که با رنگ قرمز مشخص می‌شود نشانهٔ وسایل دارای بیشترین مصرف و کمترین کارایی است.

از ابتدای سال 2012، اتحادیه اروپا استفاده از این برچسب را برای همه ی تولیدکنندگان تایر الزامی کرد. برای همه ی وسایل نقلیه سه شاخص در نظر گرفته شد. شاخص مصرف سوخت، میزان چسبندگی، میزان آلودگی صوتی. این طرح پیش بینی میکند که تا سال 2020 حداقل 20 درصد مصرف سوخت را کاهش میدهد. در شاخص اول یعنی مصرف سوخت رده ی D برای خودروهای سواری استفاده نمیشود. تفاوت بین امتیاز A  تا G بسیار چشمگیر و حائز اهمیت است. به طوری که اگر کسی لاستیکی با امتیاز A  را خریداری کند 7.5 درصد مصرف سوخت خودرو خود را کاهش میدهد. یعنی بیش از 6 لیتر بنزین در هر 1000 کیلومتر صرفه جویی میشود. موارد زیادی در مصرف سوخت تاثیر میگذارد که قبلا هم در مقاله ی مصرف سوخت در مورد آن صحبت کردیم.

در شاخص دوم که چسبندگی است، رده بندی از A تا F  میباشد. چسبندگی لاستیک از مهمترین عوامل در تولید این محصول میباشد.چسبندگی ارتباط مستقیمی با بهبود ترمزگیری دارد. شاخص سوم میزان صدا یا نویزی است که از تایر ایجاد میشود. معمولا مصرف کنندگان به این شاخص چندان اهمیتی نمیدهند. یک موج سیاه نشان دهنده ی کمترین صدا، دو موج صدا متوسط و سه موج صدا پر سروصدا است.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تاثیرات کرونا بر روی غول تولید کننده تایر


میشلن در سه ماهه اول سال 2020 با 8.3 درصد کاهش سود نسبت به سال گذشته روبرو شد.

طراحی و تولید انحصاری لاستیک جدید یوکوهاما برای بنز GLS


یوکوهاما اعلام کرد برای شرکت مرسدس بنز لاستیک های ADVAN Sport V107 را به عنوان تجهیزات اصلی این خودروهای جدید GLS 63 4MATIC + تولید کرده است

کارخانه تایر سازی تراینگل چین


شرکت تایر سازی تراینگل چین دارای چندین کارخانه تولید انواع تایر مانند : تایرهای سواری ، وانت ، اتوبوسی ، کامیون ، باری ، OTR ، تایرهای ماشین آلات سنگین ، کشاورزی ، ساختمان سازی و غیره ... با تجهیزات و فناوری پیشرفته و به روز دنیا است .

کارخانه تایر سازی تراینگل در چین تولیدات خود را آغاز کرد


کارخانه تایر سازی شرکت تراینگل در چین پس از تعطیلی طولانی مدت به دلیل بیماری کوید 19 ، فعالیت خود را از سر گرفت.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.