آِیا استفاده ی ترکیبی از لاستیک(تایر) ها درست است؟
آِیا استفاده ی ترکیبی از لاستیک(تایر) ها درست است؟

به عنوان یک اصل، استفاده ی ترکیبی از لاستیک (تایر) ها کار درستی نمیباشد. لاستیک (تایر)هایی با آج مختلف و یا اندازه های متفاوت باعث ایجاد اختلال در عملکرد خودرو شده و ثبات سیستم را از بین میبرد. به عنوان مثال، رانندگان هرگز نباید لاستیک (تایر) زمستانی را در کنار لاستیک (تایر) تابستانی استفاده کنند. و یا لاستیک های پنچررو را در کنار لاستیک (تایر) های غیر پنچررو استفاده کرد. اصولا کمتر زمانی پیش می آید که بتوان هر چهار لاستیک (تایر) را با هم به طور همزمان تعویض کرد. به همین علت رانندگان باید تصمیم بگیرند میخواهند یک جفت لاستیک (تایر) خود را جایگزین کنند یا تمامی لاستیک (تایر) ها را. تعویض یک لاستیک (تایر) هم که غالبا پیشنهاد نمیشود.

 

اگر در شرایطی بودید که مجبور به تعویض یک لاستیک(تایر) شدید، بدانید که این تنها یک راه حل موقت میباشد. در نتیجه، لاستیک (تایر) نقش خیلی مهمی را در کیفیت رانندگی شما ایفا میکند.پس همیشه سعی در خرید بهترین و مناسب ترین لاستیک (تایر) داشته باشید. حتی توصیه میشود که بهتر است همه ی لاستیک (تایر) ها از یک برند خریداری شوند. چراکه در این صورت تمامی ویژگی های لاستیک (تایر) اعم ازطرح آج، مدل، اندازه، چسبندگی و مشخصه های دیگر یکسان میباشد.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0