آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


ترکیدن لاستیک حین رانندگی
ترکیدن لاستیک حین رانندگی

ترکیدن لاستیک در هر زمان و هر جایی ممکن است رخ بدهد. فرض کنید که در حال رانندگی هستید که ناگهان لاستیک خودرو میترکد. صدای ترکیدن لاستیک و لرزش خودرو به شما این پیام را میرساند که لاستیک ترکیده است. حالا میخواهیم بدانیم که در این شرایط باید چه کنیم؟

اول از همه خونسردی خود را حفظ کنید. به هیچ عنوان محکم ترمز نکنید. اگر لاستیک جلویی شما آسیب دیده باشد، ترمز ناگهانی منجر به افزایش میزان وزن و حرکت خودرو روی چرخ های جلویی می شود. در این شرایط ممکن است خودرو از مسیر اصلی خود منحرف شود و در نهایت باعث چپ شدن خودرو می شود. در واقع ما به طور غریزی ترمز می کنیم و پایمان را از روی پدال گاز برمی داریم. اگر کمی دقت کنید شما هم متوجه می شوید که هیچ یک از این کارها در حین رانندگی با تصمیم قبلی انجام نمی شود و کاملاً ناخودآگاه است. البته این نکته را هم به خاطر داشته باشید که غریزه ما همانقدر که می تواند نجات دهنده باشد، ممکن است شرایط را بدتر هم بکند.

اقدام بعدی کاهش سرعت خودرو است. اجازه دهید تا سرعت ماشین به تدریج کاهش یابد. وقتی به سرعت مطمئنه رسیدید، راهنما زده و ماشین را به کنار جاده هدایت کنید. هنگامی که کامل توقف کردید و در محل امنی قرار گرفتید، از ماشین خارج شوید. سپس فلشر ماشین را روشن کرده تا رانندگان دیگر نیز از وضعیت شما آگاه شوند. برای اطمینان بیشتر، مثلث شبرنگ احتیاط را درکنار خودرو قرار دهید. اگر مکانی که در آن توقف کردید برای تعویض لاستیک مناسب نیست و یا اگر به انجام این کار واقف نیستید، با امداد خودرو تماس بگیرید.

 

برای مشاهده ی ویدئو آموزشی مطلب فوق، به کانال آپارات هایپرتایر مراجعه کنید.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تکنولوژی ساخت زیره کفش توسط میشلن


در سال 2003 میشلن اولین تکنولوژی ساخت زیره های کفش خود را راه اندازی کرد . شباهت بین فن آوری تایر و زیره های کفش ، ارتباط بین کف پاها و زمین زیر آن می باشد .

ژاپن چشم ها را به سمت آسمان می چرخاند ، مسابقه ای برای طراحی خودروهای پرنده در سه سال


دولت ژاپن برنامه های سرمایه گذاری خود را برای توسعه خودروهای پرنده اعلام کرده است. هدف دولت ژاپن در سه سال آینده ( تا سال 2023 ) حل مشکلات جا به جایی با استفاده از خودروهای پرنده برای حمل و نقل مردم در شهرهای بزرگ ، مناطق کوهستانی دشوار و جزایر دورافتاده است.

روح گذشته با انرژی پاک : آزمایشگاه خودرو Zero ، از لندرور برقی کلاسیک خود رونمایی کرد.


تیم طراحی خلاق در آزمایشگاه های خودرو Zero ، از خودروی شاسی بلند لندرور سری 3 کلاسیک که برقی و دوستدار محیط زیست می باشد رونمایی کرد.

تایرهای جدید Adventuro HT Highway All Season جی تی رادیال


جی تی اعلام کرد تایرهای جدید Adventuro HT Highway All Season برای مسافت های طولانی و رانندگی نرم و بی صدا طراحی شده است . این لاستیک مناسب برای انواع خودروهای سواری ، شاسی بلند و وانت می باشد که توسط کمپانی جی تی و با برند GT Radial ارائه می شود .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.