آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


ترکیدن لاستیک حین رانندگی
ترکیدن لاستیک حین رانندگی

ترکیدن لاستیک در هر زمان و هر جایی ممکن است رخ بدهد. فرض کنید که در حال رانندگی هستید که ناگهان لاستیک خودرو میترکد. صدای ترکیدن لاستیک و لرزش خودرو به شما این پیام را میرساند که لاستیک ترکیده است. حالا میخواهیم بدانیم که در این شرایط باید چه کنیم؟

اول از همه خونسردی خود را حفظ کنید. به هیچ عنوان محکم ترمز نکنید. اگر لاستیک جلویی شما آسیب دیده باشد، ترمز ناگهانی منجر به افزایش میزان وزن و حرکت خودرو روی چرخ های جلویی می شود. در این شرایط ممکن است خودرو از مسیر اصلی خود منحرف شود و در نهایت باعث چپ شدن خودرو می شود. در واقع ما به طور غریزی ترمز می کنیم و پایمان را از روی پدال گاز برمی داریم. اگر کمی دقت کنید شما هم متوجه می شوید که هیچ یک از این کارها در حین رانندگی با تصمیم قبلی انجام نمی شود و کاملاً ناخودآگاه است. البته این نکته را هم به خاطر داشته باشید که غریزه ما همانقدر که می تواند نجات دهنده باشد، ممکن است شرایط را بدتر هم بکند.

اقدام بعدی کاهش سرعت خودرو است. اجازه دهید تا سرعت ماشین به تدریج کاهش یابد. وقتی به سرعت مطمئنه رسیدید، راهنما زده و ماشین را به کنار جاده هدایت کنید. هنگامی که کامل توقف کردید و در محل امنی قرار گرفتید، از ماشین خارج شوید. سپس فلشر ماشین را روشن کرده تا رانندگان دیگر نیز از وضعیت شما آگاه شوند. برای اطمینان بیشتر، مثلث شبرنگ احتیاط را درکنار خودرو قرار دهید. اگر مکانی که در آن توقف کردید برای تعویض لاستیک مناسب نیست و یا اگر به انجام این کار واقف نیستید، با امداد خودرو تماس بگیرید.

 

برای مشاهده ی ویدئو آموزشی مطلب فوق، به کانال آپارات هایپرتایر مراجعه کنید.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

کرونا ، گودیر را هم به چالش کشید !


گودیر آینده ای را برای رانندگان تصور می کند که دیگر هنگام آسیب مجبور به تعویض لاستیک خود نیستند . بلکه در چنین شرایطی لاستیک ها بتوانند خود را ترمیم کنند.

لاستیک های هوشمند گودیر


شرکت تایر و لاستیک گودیر اخیراً نزدیک به 5 میلیون کیلومتر آزمایش بر روی جاده ها و آزمایشات میدانی از مشتریان با لاستیک های متصل انجام داده است . لاستیک های متصل – لاستیک هایی هستند که سنسورهای تعبیه شده دارند و قادر به اعلام شرایط لاستیک و خودرو به راننده می باشند .

راه اندازی مرکز جا به جایی و حمل ونقل شهری هوشمند


شرکت فناوری کانتینتال در جهت ایجاد شهرهای امن تر و هوشمند تر قدم بزرگی را برداشته است . این شرکت یک مرکز جا به جایی و حمل و نقل شهری هوشمند در ابرن هیلز ، میشیگان راه اندازی کرده است.

طراحی جدید میشلن برای خوروهای گلف و چمن زنی


میشلن امریکای شمالی ، تایرهای جدید X Tweel Turf Comfort را برای خودرو های گلف ، چرخ دستی های گلف و ماشین های چمن زنی معرفی کرد .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.