خطرات رانندگی با تایر‌های کم باد
رانندگی با تایر‌های کم باد خطرناک است. طبق اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه، تقریبا یک سوم ماشین های عبوری، کامیونت‌ها و SUV ها تقریبا با تایر‌های کم باد حرکت می‌کنند.

حرکت بر روی لاستیک های کم باد می تواند برای رانندگان خطرآفرین باشد. ترکیدگی تایر باعث می‌شود که رانندگان کنترل ماشین خود را از دست بدهند و تصادف کنند. بسته به شدت ترکیدگی، سایر رانندگان ممکن است برای آنکه به تیکه های پرتاب شده از لاستیک منفجر شده برخورد نکنند تغییر مسیر دهند و تصادف کنند.

 

"هرگز به چشمان خود اعتماد نکنید. لاستیک‌های رادیال بیشتر از آن چیزی که به نظر می‌رسند، فشار باد خود را از دست می‌دهند."

 

اگرچه تولید‌کنندگان تایر توصیه می‌کنند که حداقل ماهی یک‌بار فشار باد لاستیک را چک کنید، بسیاری از رانندگان این کار را انجام نمی‌دهند، مگر اینکه لاستیک‌ها کم باد به نظر بیایند. هرگز به چشمان خود اعتماد نکنید. لاستیک‌های رادیال بیشتر از آن چیزی که به نظر می‌رسند، فشار باد خود را از دست می‌دهند.

تایرکم باد

 چگونه به درستی میزان فشار باد لاستیک‌های خود را اندازه بگیرید:

1. به فشار باد درج شده بر روی دیواره ی تایر توجه نکنید. این اعداد حداکثر میزان تحمل فشار باد برای تایر است نه فشار پیشهادی که سازنده ها برای تایر شما تعیین کرده است.

2. برای یافتن فشار باد توصیه شده برای لاستیک، دفترچه راهنمای خودرو یا برچسب اطلاعات تایر را که معمولاً درون درب راننده یا درب داشبورد یا درب باک بنزین نصب شده است، بررسی کنید.

3. هنگامی که فشار توصیه شده برای لاستیک خود را می دانید، با یک فشار سنج دقیق آن را اندازه گیری کنید. فشارسنج‌های دیجیتالی دقیق تر از مدل های معمولی هستند.

4. فشار تایر خود را حداقل یک بار در ماه و قبل از سفرهای جاده‌ای بررسی کنید. همیشه فشار تایر‌های خود هنگامی که تایر سرد می باشد اندازه گیری نمایید. یعنی بعد از حدودا سه ساعت از توقف خودرو ویا پیش از حرکت. همیشه هر پنج لاستیک را بررسی کنید. از لاستیک پنجم می‌پرسید؟ بله ، شما همیشه باید تایر زاپاس را نیز بررسی کنید.

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه تخمین می زند که اگر رانندگان لاستیک خود را تحت فشار صحیح قرار دهند ، سالانه از هزاران صدمه جلوگیری می شود.

 

"رانندگی با تایر‌های کم باد سهل‌انگاری است."

منبع: https://www.baileygreer.com/dangers-driving-inflated-tires/


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0