آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


خطرات رانندگی با تایر‌های کم باد
رانندگی با تایر‌های کم باد خطرناک است. طبق اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه، تقریبا یک سوم ماشین های عبوری، کامیونت‌ها و SUV ها تقریبا با تایر‌های کم باد حرکت می‌کنند.

حرکت بر روی لاستیک های کم باد می تواند برای رانندگان خطرآفرین باشد. ترکیدگی تایر باعث می‌شود که رانندگان کنترل ماشین خود را از دست بدهند و تصادف کنند. بسته به شدت ترکیدگی، سایر رانندگان ممکن است برای آنکه به تیکه های پرتاب شده از لاستیک منفجر شده برخورد نکنند تغییر مسیر دهند و تصادف کنند.

 

"هرگز به چشمان خود اعتماد نکنید. لاستیک‌های رادیال بیشتر از آن چیزی که به نظر می‌رسند، فشار باد خود را از دست می‌دهند."

 

اگرچه تولید‌کنندگان تایر توصیه می‌کنند که حداقل ماهی یک‌بار فشار باد لاستیک را چک کنید، بسیاری از رانندگان این کار را انجام نمی‌دهند، مگر اینکه لاستیک‌ها کم باد به نظر بیایند. هرگز به چشمان خود اعتماد نکنید. لاستیک‌های رادیال بیشتر از آن چیزی که به نظر می‌رسند، فشار باد خود را از دست می‌دهند.

تایرکم باد

 چگونه به درستی میزان فشار باد لاستیک‌های خود را اندازه بگیرید:

1. به فشار باد درج شده بر روی دیواره ی تایر توجه نکنید. این اعداد حداکثر میزان تحمل فشار باد برای تایر است نه فشار پیشهادی که سازنده ها برای تایر شما تعیین کرده است.

2. برای یافتن فشار باد توصیه شده برای لاستیک، دفترچه راهنمای خودرو یا برچسب اطلاعات تایر را که معمولاً درون درب راننده یا درب داشبورد یا درب باک بنزین نصب شده است، بررسی کنید.

3. هنگامی که فشار توصیه شده برای لاستیک خود را می دانید، با یک فشار سنج دقیق آن را اندازه گیری کنید. فشارسنج‌های دیجیتالی دقیق تر از مدل های معمولی هستند.

4. فشار تایر خود را حداقل یک بار در ماه و قبل از سفرهای جاده‌ای بررسی کنید. همیشه فشار تایر‌های خود هنگامی که تایر سرد می باشد اندازه گیری نمایید. یعنی بعد از حدودا سه ساعت از توقف خودرو ویا پیش از حرکت. همیشه هر پنج لاستیک را بررسی کنید. از لاستیک پنجم می‌پرسید؟ بله ، شما همیشه باید تایر زاپاس را نیز بررسی کنید.

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه تخمین می زند که اگر رانندگان لاستیک خود را تحت فشار صحیح قرار دهند ، سالانه از هزاران صدمه جلوگیری می شود.

 

"رانندگی با تایر‌های کم باد سهل‌انگاری است."

منبع: https://www.baileygreer.com/dangers-driving-inflated-tires/ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تولد اولین خودرو سونی


در نمایشگاه سالانه تجاری ( CES ) 2020 ، سونی از خودرو برقی خود به نام vision-S رونمایی کرد . نمونه اولیه این خودرو بدون راننده می باشد . در این خودرو 33 سنسور تعبیه شده که باعث ایمنی ، راحتی ، سازگاری و ... می شود .

تکنولوژی ساخت زیره کفش توسط میشلن


در سال 2003 میشلن اولین تکنولوژی ساخت زیره های کفش خود را راه اندازی کرد . شباهت بین فن آوری تایر و زیره های کفش ، ارتباط بین کف پاها و زمین زیر آن می باشد .

ژاپن چشم ها را به سمت آسمان می چرخاند ، مسابقه ای برای طراحی خودروهای پرنده در سه سال


دولت ژاپن برنامه های سرمایه گذاری خود را برای توسعه خودروهای پرنده اعلام کرده است. هدف دولت ژاپن در سه سال آینده ( تا سال 2023 ) حل مشکلات جا به جایی با استفاده از خودروهای پرنده برای حمل و نقل مردم در شهرهای بزرگ ، مناطق کوهستانی دشوار و جزایر دورافتاده است.

روح گذشته با انرژی پاک : آزمایشگاه خودرو Zero ، از لندرور برقی کلاسیک خود رونمایی کرد.


تیم طراحی خلاق در آزمایشگاه های خودرو Zero ، از خودروی شاسی بلند لندرور سری 3 کلاسیک که برقی و دوستدار محیط زیست می باشد رونمایی کرد.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.