آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


خطرات رانندگی با تایر‌های کم باد
رانندگی با تایر‌های کم باد خطرناک است. طبق اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه، تقریبا یک سوم ماشین های عبوری، کامیونت‌ها و SUV ها تقریبا با تایر‌های کم باد حرکت می‌کنند.

حرکت بر روی لاستیک های کم باد می تواند برای رانندگان خطرآفرین باشد. ترکیدگی تایر باعث می‌شود که رانندگان کنترل ماشین خود را از دست بدهند و تصادف کنند. بسته به شدت ترکیدگی، سایر رانندگان ممکن است برای آنکه به تیکه های پرتاب شده از لاستیک منفجر شده برخورد نکنند تغییر مسیر دهند و تصادف کنند.

 

"هرگز به چشمان خود اعتماد نکنید. لاستیک‌های رادیال بیشتر از آن چیزی که به نظر می‌رسند، فشار باد خود را از دست می‌دهند."

 

اگرچه تولید‌کنندگان تایر توصیه می‌کنند که حداقل ماهی یک‌بار فشار باد لاستیک را چک کنید، بسیاری از رانندگان این کار را انجام نمی‌دهند، مگر اینکه لاستیک‌ها کم باد به نظر بیایند. هرگز به چشمان خود اعتماد نکنید. لاستیک‌های رادیال بیشتر از آن چیزی که به نظر می‌رسند، فشار باد خود را از دست می‌دهند.

تایرکم باد

 چگونه به درستی میزان فشار باد لاستیک‌های خود را اندازه بگیرید:

1. به فشار باد درج شده بر روی دیواره ی تایر توجه نکنید. این اعداد حداکثر میزان تحمل فشار باد برای تایر است نه فشار پیشهادی که سازنده ها برای تایر شما تعیین کرده است.

2. برای یافتن فشار باد توصیه شده برای لاستیک، دفترچه راهنمای خودرو یا برچسب اطلاعات تایر را که معمولاً درون درب راننده یا درب داشبورد یا درب باک بنزین نصب شده است، بررسی کنید.

3. هنگامی که فشار توصیه شده برای لاستیک خود را می دانید، با یک فشار سنج دقیق آن را اندازه گیری کنید. فشارسنج‌های دیجیتالی دقیق تر از مدل های معمولی هستند.

4. فشار تایر خود را حداقل یک بار در ماه و قبل از سفرهای جاده‌ای بررسی کنید. همیشه فشار تایر‌های خود هنگامی که تایر سرد می باشد اندازه گیری نمایید. یعنی بعد از حدودا سه ساعت از توقف خودرو ویا پیش از حرکت. همیشه هر پنج لاستیک را بررسی کنید. از لاستیک پنجم می‌پرسید؟ بله ، شما همیشه باید تایر زاپاس را نیز بررسی کنید.

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه تخمین می زند که اگر رانندگان لاستیک خود را تحت فشار صحیح قرار دهند ، سالانه از هزاران صدمه جلوگیری می شود.

 

"رانندگی با تایر‌های کم باد سهل‌انگاری است."

منبع: https://www.baileygreer.com/dangers-driving-inflated-tires/ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

ناسا تایری با زره زنجیری برای ماموریت های فضایی مریخ نوردان خود اختراع کرد


آژانس فضایی ایالات متحده یک تایر جدید برای ماشین های خود در مریخ ، اختراع کرده است . این لاستیک ها از آلیاژی ساخته شده اند که هنگام حرکت و تغییر شکل مجددا به شکل اولیه خود باز می گردند. این آژانس امیدوار است بتواند روی مریخ و سایر سیاره های سنگی از آن استفاده کند .

تایرهای AERO برای پرواز خودروهای پرنده در آینده


این طرح امسال توسط شرکت تولید کننده تایر گودیر در 7 مارس و در نمایشگاه ژنوا ، برای رانندگی در جاده و پرواز در آسمان برای خودروهای پرنده رونمایی شد.

ساخت کارخانه بازیافت تایرهای قدیمی جهت به دست آوردن موادی سازگار با محیط زیست


شرکت GDTs در استرالیا برای برخورد با میلیاردها لاستیک قدیمی تشکیل شد . یک تکنولوژی جدید که بدون گاز گلخانه ای لاستیک ها را به کربن ، روغن و فولاد تبدیل می کند.

همه چیز درباره لاستیک‌های پنچررو


اولین تایر‌های پنچر‌رو(ران-فلت) در سال 1980 میلادی وارد بازار شدند، با این حال این لاستیک ها از پرطرفدار‌ترین نوع تایر‌ها هستند.علاوه‌بر کارخانجات تولید خودرو که به صورت استاندارد این تایر را روی خودرو‌های خود نصب می‌کنند، مصرف کنندگان بسیاری نیز متقاضی این تایر‌ها هستند. در اینجا چگونگی عملکرد و مزایای این تایر‌ها را بررسی خواهیم کرد:

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.