آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


خطرات رانندگی با تایر‌های کم باد
رانندگی با تایر‌های کم باد خطرناک است. طبق اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه، تقریبا یک سوم ماشین های عبوری، کامیونت‌ها و SUV ها تقریبا با تایر‌های کم باد حرکت می‌کنند.

حرکت بر روی لاستیک های کم باد می تواند برای رانندگان خطرآفرین باشد. ترکیدگی تایر باعث می‌شود که رانندگان کنترل ماشین خود را از دست بدهند و تصادف کنند. بسته به شدت ترکیدگی، سایر رانندگان ممکن است برای آنکه به تیکه های پرتاب شده از لاستیک منفجر شده برخورد نکنند تغییر مسیر دهند و تصادف کنند.

 

"هرگز به چشمان خود اعتماد نکنید. لاستیک‌های رادیال بیشتر از آن چیزی که به نظر می‌رسند، فشار باد خود را از دست می‌دهند."

 

اگرچه تولید‌کنندگان تایر توصیه می‌کنند که حداقل ماهی یک‌بار فشار باد لاستیک را چک کنید، بسیاری از رانندگان این کار را انجام نمی‌دهند، مگر اینکه لاستیک‌ها کم باد به نظر بیایند. هرگز به چشمان خود اعتماد نکنید. لاستیک‌های رادیال بیشتر از آن چیزی که به نظر می‌رسند، فشار باد خود را از دست می‌دهند.

تایرکم باد

 چگونه به درستی میزان فشار باد لاستیک‌های خود را اندازه بگیرید:

1. به فشار باد درج شده بر روی دیواره ی تایر توجه نکنید. این اعداد حداکثر میزان تحمل فشار باد برای تایر است نه فشار پیشهادی که سازنده ها برای تایر شما تعیین کرده است.

2. برای یافتن فشار باد توصیه شده برای لاستیک، دفترچه راهنمای خودرو یا برچسب اطلاعات تایر را که معمولاً درون درب راننده یا درب داشبورد یا درب باک بنزین نصب شده است، بررسی کنید.

3. هنگامی که فشار توصیه شده برای لاستیک خود را می دانید، با یک فشار سنج دقیق آن را اندازه گیری کنید. فشارسنج‌های دیجیتالی دقیق تر از مدل های معمولی هستند.

4. فشار تایر خود را حداقل یک بار در ماه و قبل از سفرهای جاده‌ای بررسی کنید. همیشه فشار تایر‌های خود هنگامی که تایر سرد می باشد اندازه گیری نمایید. یعنی بعد از حدودا سه ساعت از توقف خودرو ویا پیش از حرکت. همیشه هر پنج لاستیک را بررسی کنید. از لاستیک پنجم می‌پرسید؟ بله ، شما همیشه باید تایر زاپاس را نیز بررسی کنید.

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه تخمین می زند که اگر رانندگان لاستیک خود را تحت فشار صحیح قرار دهند ، سالانه از هزاران صدمه جلوگیری می شود.

 

"رانندگی با تایر‌های کم باد سهل‌انگاری است."

منبع: https://www.baileygreer.com/dangers-driving-inflated-tires/ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

همکاری مایکروسافت و بریجستون برای توسعه اولین سیستم کنترل آسیب تایر در دنیا


شرکت مایکروسافت و شرکت ژاپنی بریجستون که یکی از بزرگترین تولید کننده تایر در دنیا می باشد ، همکاری جهت توسعه سیستم کنترل آسیب تایر (TDMS) را آغاز کردند . این سیستم با اتصال به سیستم عامل MCVP (Microsoft’s Connected Vehicle Platform ) مایکروسافت ، آسیب وارد شده به تایر را در همان لحظه تشخیص و اتفاقات روی سطح تایر را شناسایی و به راننده اطلاع می دهد.

میشلن تایر Pilot Sport 4 تمام فصول را وارد بازار کرد


میشلی اعلام کرد : این تایر برای ارائه عملکرد بهتر در طول سال طراحی شده است و همچنین کنترل بسیار خوبی در هر لحظه و هر فصل را به رانندگان می دهد. این شرکت افزود : تایر Pilot Sport 4 تمام فصول ، آخرین نسل از تایرهای با عملکرد فوق العاده بالا ( UHP ) است .

خودرو شش چرخ سایبرتک تسلا برای مریخ نوردان


بعد از ارسال موفق دو فضا نورد ناسا به استگاه فضایی بین المللی توسط spacex ، ممکن است مجددا همکاری مشترکی بین ایلان ماسک (کارآفرین حوزه تکنولوژی ) و ناسا در رابطه با خودرو برقی تسلا شکل بگیرد .

مدیریت انرژی میشلن


در حال حاضر برای محافظت از زمین ما نیاز داریم تا بیشتر از هر زمان دیگر ، انتشار CO2 را کاهش دهیم . آیا میدانید در سال 2019 با افزایش جمعیت و نیازهای روز افزون آنها بیش از 40 میلیارد تن CO2 منتشر شده است؟

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.