آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


بازیافت لاستیک(تایر)
 

 

بازیافت لاستیک (تایر) فرایندی است که در آن لاستیک (تایر) هایی که کارآیی خود را از دست داده اند دوباره مورد استفاده قرار میگیرند. لاستیک (تایر) در دسته ی ضایعات بزرگ و مشکل زا قرار دارد. این لاستیک (تایر) ها معمولا ساییده شده و یا آسیب دیده هستند به طوری که دیگر قابل استفاده نیستند.

لاستیک (تایر) بسیار بادوام است و به آسانی قابل بازیافت نمیباشد. اگر بخواهیم آنها را دفن کنیم نیازمند فضایی بسیار وسیع هستیم. پس بهترین کاربازگرداندن آنها به طبیعت میباشد. در سال 1990 تخمین زده شد که بیش از 1 میلیارد لاستیک (تایر) قراضه در ایالات متحده ذخیره شده بود. از سال 1994 تا 2010 اتحادیه ی اروپا حجم لاستیک (تایر)های بازیافتی را از 25 % به 95%  افزایش داد. که از این لاستیک (تایر) ها برای تولید انرژی و آسفالت استفاده شد.

در حال حاضر، تکنولوژی های جدیدی برای انجام این کار به وجود آمده است. یکی از آنها پیرولیز میباشد. پیرولیز تایر به فرایندی گفته می‌شود که لاستیک‌ (تایر)های خرد شده طی فرایندی گرماگیر در خلاء تسعید و سپس بخار هیدروکربنی حاصله در کندانسورها تقطیر شده و به روغن پیرولیز که عمدهٔ آن سوخت گازوئیلی می‌باشد تبدیل می‌شوند. این تکنولوژی به بازیافت فله ای لاستیک (تایر) کمک بسیاری میکند. همچنین امروزه از لاستیک (تایر) ها برای تولید محصولات لاستیکی،سطح زمین بازی،چمن مصنوعی،آسفالت و ... استفاده میشود.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

هر آنچه که باید درباره فیلتر سوخت ( بنزین ) بدانید !


برای عملکرد مناسب خودرو و موتور نگهداری و سرویس قطعات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . برخلاف اکثر قطعات اساسی مانند : لاستیک ها ، گیربکس ، و ... حتماً نام فیلتر سوخت را نشنیده اید ! و فکر می کنید تعمیر و نگهداری آن در اولویت های نگهداری از خودرو نیست !

چرا تایرها را جا به جا کنیم ؟


چرخش لاستیک ها که با الگوهای خاص از جلو به عقب و یا از یک طرف به طرف دیگر تغییر مکان می دهد ، یک عنصر مهم در نگهداری و ایمنی تایر است . در این مقاله به طور دقیق این عملکرد را برای طول عمر لاستیک ها بررسی می کنیم .

آیا خودرو شما برای زمستان آماده است؟


همیشه در فصل سرما و زمستان درصد خرابی خودروها افزایش چشمگیری پیدا می کند . سعی کنید پیش از شروع فصل سرما باتری ، موتور ، سیستم انتقال قدرت ، خطوط ترمز ، فیلترهای هوا و سیستم خنک کننده و گرم کننده را چک کنید

همه آنچه شما باید درباره تعمیر و نگهداری برف پاک کن در زمستان بدانید


برای داشتن یک رانندگی ایمن ، این نکته بسیار مهم است که در همه شرایط آب و هوایی بتوانید دید خوب و واضحی داشته باشید . برف پاک کن خودرو یکی از تجهیزات بسیار مفید ، مهم و ارزان قیمت می باشد که به طرز شگفت انگیزی در تمیز نگه داشتن شیشه جلو و دید شما کمک می کند .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.