آمپر چسباندن
اگر بنا به هر دلیلی آمپر خودرو بالا رفت، اولین کاری که میکنید این است که خودرو را کنار بزنید و متوقف کنید. وقتی آمپر روی H و یا بالا تر از آن قرار گرفت، یعنی خودرو به شما این هشدار را می دهد که اوضاع خراب است. معمولا فکر میکنیم اولین کاری که پس از جوش آوردن خودرو باید انجام دهیم این است که ماشین را خاموش کنیم. اشتباه است! بگذارید ماشین درجا کار کند.سپس با احتیاط و دقت کامل در کاپوت را بالا بزنید. به هیچ عنوان در رادیاتور را باز نکنید. دمای رادیاتور در آن شرایط بسیار بالا است و با باز کردن در رادیاتور آب جوش به بیرون میپاشد که بسیار خطرناک است.

همیشه بطری آب داخل ماشین داشته باشید. به کمکتان می آید. حالا مقداری آب روی رادیاتور بریزید تا دمای آن آرام آرام پایین بیاید. بعد از گذشت چند دقیقه در رادیاتور را با احتیاط باز کنید ودرون مخرن آب بریزید. اگر ضد جوش دارید که چه بهتر، از آن استفاده کنید در غیر این صورت همان آب کافیست.

حالا زمان چک کردن اوضاع است. پشت فرمان برگردید و به داشبورد خودرو نگاه کنید اگر سطح آب رادیاتور کافی بوده و عقربه ی مربوطه از H  فاصله گرفته بود یعنی دمای ماشین پایین آمده و میتوانید با احتیاط دوباره حرکت کنید. در غیر این صورت خودرو را حرکت ندهید و با امداد خودرو تماس بگیرید.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0