آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


تعمیر یا تعویض؟!
تعمیر یا تعویض؟!

 

اصطلاح ترکیدن لاستیک (تایر) توسط رانندگان بسیار استفاده میشود. ترکیدن لاستیک (تایر) در واقع اتفاقی است که در آن لاستیک (تایر) فشار هوای درون خود را از دست میدهد. در حالی که عموما فرض میشود که ترکیدن لاستیک (تایر) ناشی از باد زیاد درون لاستیک(تایر) میباشد.

اضافه بار، ضربه ی شدید، برش بزرگ و یا سوراخ شدن باعث میشود تا لاستیک (تایر) باد خود را به آرامی از دست دهد و در نهایت به اصطلاح میترکد. این آسیب ها در نقاط مختلف تایر میتواند به وجود بیاید که فقط برخی از آنها قابل تعمیرهستند. به عنوان مثال اگر سوراخی روی آج لاستیک به وجود بیاید، قابل تعمیر است. ولی اگر همین حفره یا سوراخ روی دیواره ی لاستیک باشد قابل تعمیرنمیباشد.

به طور کلی تعمیر لاستیک آسیب دیده توصیه نمیشود چرا که این کار کار مطمئنی  نمی باشد. رانندگی با لاستیک تعمیر شده در تحمل سرعت و فرمان پذیری خودرو تاثیر منفی میگذارد. بنابراین، امن ترین و بهترین راهکار در این شرایط خرید لاستیک جدید است.

بیشتر سوراخهای ریز یا پارگیهای کوچکتر از 7 میلیمتر واقع بر سطح لاستیک (نه دیواره آن) با استفاده از روشهای صنعتی تأیید شده قابل تعمیر توسط تعمیرکاران می باشد. این کار از سطح داخلی لاستیک انجام می شود و محل آسیب دیده ترمیم می شود. هرگز لاستیکهای دارای سوراخ یا شکاف بزرگتر از 7 میلیمتر بر روی سطح یا هر سوراخ یا شکاف واقع بر دیواره را تعمیر نکرده و استفاده نکنید. همچنین از تعمیر لاستیکهایی که عمق گل (آج) آنها کمتر از 1.5 میلیمتر است به شدت پرهیز کنید.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تاثیرات کرونا بر روی غول تولید کننده تایر


میشلن در سه ماهه اول سال 2020 با 8.3 درصد کاهش سود نسبت به سال گذشته روبرو شد.

طراحی و تولید انحصاری لاستیک جدید یوکوهاما برای بنز GLS


یوکوهاما اعلام کرد برای شرکت مرسدس بنز لاستیک های ADVAN Sport V107 را به عنوان تجهیزات اصلی این خودروهای جدید GLS 63 4MATIC + تولید کرده است

کارخانه تایر سازی تراینگل چین


شرکت تایر سازی تراینگل چین دارای چندین کارخانه تولید انواع تایر مانند : تایرهای سواری ، وانت ، اتوبوسی ، کامیون ، باری ، OTR ، تایرهای ماشین آلات سنگین ، کشاورزی ، ساختمان سازی و غیره ... با تجهیزات و فناوری پیشرفته و به روز دنیا است .

کارخانه تایر سازی تراینگل در چین تولیدات خود را آغاز کرد


کارخانه تایر سازی شرکت تراینگل در چین پس از تعطیلی طولانی مدت به دلیل بیماری کوید 19 ، فعالیت خود را از سر گرفت.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.