آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


تایر‌های جدید بهتر است روی کدام محور نصب شود؟
 

برای عملکرد بهتر و بیشتر خودرو خود توصیه ما این است که تمام تایرهای خود را تعویض کنید.

اگر شما مجبور بودید به جای 4 حلقه تایر تنها 2 حلقه تایر جدید تهیه کنید،ابتدا قبل از هر چیز به سایز و نوع تایر خود توجه کنید که مشابه تایر‌های قبلی باشد.

     در صورت تعویض تایر‌ها، لاستیک های جدید را حتما روی محور عقب بیاندازید و تایر‌های کارکرده را به محور جلو منتقل کنید

به 3 دلیل همیشه باید تایر جدید را روی محور عقب نصب نمود:

تایرهای با آج عمیق تر برای کنترل بهتر خودرو، ترمزگیری در سطوح مرطوب و تخلیه بیشتر آب از سطح تایر برای جلوگیری از سرخوردن و از دست ندادن تعادل و ثبات ماشین در سطوح خیس روی محور عقب قرار بگیرند.برای اکثر رانندگان حفظ کنترل خودرو در حین سر خوردن و از دست دادن کنترل محور عقب کار آسانی نیست.

1.اگر تایر کارکرده محور جلو باشد هنگام صدمه دیدن تایر بهتر می‌توان ماشین را کنترل کرد و راننده زودتر متوجه آسیب وارده می‌شود ولی اگر تایر عقب آسیب ببیند کنترل روی ماشین بسیار سخت و نشدنی است(تایر جلو زمانی که می‌ترکد نباید ترمز ناگهانی گرفت و برای کنترل بهتر باید به طور یکنواخت سرعت را کم کرده و به حرکت ادامه داد ).

2.هنگام پیچیدن و دور زدن اگر محور عقب بترکد ماشین را بسیار سخت می‌توان کنترل کرد.

3.هنگام ترمزگیری تمام وزن ماشین روی محور جلو بوده و سطح تماس محور عقب با زمین کمتر می‌شود و به طرفین منحرف می‌شود.بنابراین باید لاستیک نو را برای چنگ زنی و چسبندگی بیشتر در محور عقب نصب کرد.

 

قرار گرفتن تایرهای با آج عمیق‌تر در محور جلو تنها باعث کوتاه شدن خط ترمز می‌شود.

 منبع: میشلن  tirebuyer tirerackثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

عرضه تایر های جدید ایرانی برای خودروهای شاسی بلند ( SUV )


خودروهای شاسی بلند ( SUV ) با توجه به وزن سنگینی که دارند باید از تایرهایی با ابعاد بزرگتر و وزن بالاتر استفاده کنند . این تایرها به دلیل وزن بالای خودرو ، باید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشند. همچنین امکان سرخوردن در جاده های خیس به علت وزن بالای این نوع خودرو ها زیاد است پس باید برای این نوع از خودرو ها تایر هایی انتخاب شوند که سطح چسبندگی خوبی داشته باشند.

16حقیقت جالب درباره تایرها


شما چه مقدار درباره تایرها می دانید ؟ شاید شما فکر می کنید تایرها یک بخش ساده از ماشین هستند که باید به طور منظم تعویض شوند . این درست است ، اما حقیقت های جالب و زیادی درباره تایرها وجود دارد که بیشتر مردم نمی دانند . این مقاله جالب و سرگرم کننده ای درباره تایرهای خودرو است .

ردبول در جاذبه صفر رکورد تعویض لاستیک فرمول 1 را زد


تیم فرمول یک ردبول رکورد تعویض لاستیک در جاذبه صفر را زد. این تیم در هواپیمای Ilyushin ll-76 MDK روسیه که برای آموزش فضانوردان استفاده می شود توانست رکورد تعویض تایر در خلاء را بزند. مارک وینسی ویلیز هماهنگ کننده تیم ردبول در این باره گفت : ما فکر نمی کردیم این کار به این اندازه متفاوت باشد. ایده انجام این کار بعد از این که ما ماشین فرمول 1 خود را از بالای یک سراشیبی پوشیده از برف ، که ارتفاع آن بیش تر از کوه های نمکی آرژانتین بود رها کردیم ؛ شکل گرفت...

برای خرید لاستیک با نرخ مصوب دولتی دیگر نیاز نیست به مراکز توزیع بروید!


دیگر نیاز نیست برای خرید لاستیک دولتی با در دست داشتن مدارک و اسناد زیاد به مراکز توزیع رفته و برای دریافت لاستیک خریداری شده مدت زیادی منتظر دریافت آن باشید.شرکت هایپرتایر این امکان را برای شما فراهم کرده تا با صرفه جویی در وقت خرید راحتی داشته باشید. شما می توانید با مراجه با سایت www.hypertire.com لاستیک های خود را با همان قیمت مصوب دولتی خریداری کنید . لازم به ذکر است شما می توانید از 1 تا 5 حلقه لاستیک خریداری کنید و محدودیتی برای خرید لاستیک های دولتی ندارید.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.