آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


خط تعویض لاستیک
برای تعویض لاستیک علل مختلفی وجود دارد که در این مقاله میخواهیم به برخی از آنها بپردازیم:

 طبیعی است که همه ی ما بعد از یک پیاده روی طولانی خسته میشویم. لاستیک های خودرو همانند پاهای خودروی شما هستند. پس از پیمودن مسیر طولانی خسته و فرسوده میشوند و باید جای خود را به لاستیک های جدید بدهند.

 در اکثر ماشین های جدید سازنده ی خودرو میبایست دستورالعمل لاستیک استاندارد خودرو و مشخصات آن را بیاورد. این اطلاعات باید در کتابچه ی راهنما آورده شوند. بنابراین توصیه های شرکت سازنده برای نحوه ی استفاده و میزان طول عمر لاستیک بسیار اهمیت دارد.

مسئله ی بعدی که از اهمیت زیادی برخورداراست و بسیاردرجایگزینی لاستیک تعیین کننده میباشد، آج لاستیک است. عمق آج نباید کمتر از 1.6 میلیمتر باشد. بنابراین در صورتی که آج لاستیک از این میزان کمتر شده باشد باید جهت خرید لاستیک جدید اقدام کنید چراکه لاستیک بدون آج یا عمق آج غیر استاندارد مشکل ساز میباشد. لاستیک های جدید دارای خط تعویض یا همان "شاخص های سایش آج" هستند. در لا به لای طرح آج در قسمتهای فرو رفته، برآمدگیهایی پل مانند میبینیم که از سطح آج پایین تر است و وقتی که سطح آج با این شاخص های سایش هم سطح شوند، زمان تعویض لاستیک فرا رسیده است. اگر همه ی خط تعویض ها را میتوانید ببینید یعنی اینکه حالا حالا ها لاستیک شما عمر دارد ولی چنانچه دو یا سه تا از آنها باقی مانده باشد یعنی اینکه دیگر وقت خرید لاستیک جدید فرا رسیده است.

در شکل زیر خط تعویض را مشاهده میکنید:

 

hypertire

 

تایرها در طول عمر مصرفشان ممکن است اسیب های زیادی ببینند. برخی اوقات این آسیب ها غیر قابل ترمیم و تعمیر هستند. آسیب هایی مثل ترک خوردگی و یا قلوه کن شدن لاستیک از این دسته میباشند. در این حالت چاره ای جز خرید لاستیک جدید برای راننده نخواهد ماند.

نکته ای دیگر که باید به آن توجه داشته باشیم سن مفید لاستیک است. همانطور که در مقاله ی طول عمر لاستیک آورده ایم، حداکثر طول عمر یک لاستیک به صورت مفید 5 تا 6  سال است. بعد از گذشت این مدت لاستیک خودرو شما عملا کارآیی مناسبی نخواهد داشت.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

کرونا ، گودیر را هم به چالش کشید !


گودیر آینده ای را برای رانندگان تصور می کند که دیگر هنگام آسیب مجبور به تعویض لاستیک خود نیستند . بلکه در چنین شرایطی لاستیک ها بتوانند خود را ترمیم کنند.

لاستیک های هوشمند گودیر


شرکت تایر و لاستیک گودیر اخیراً نزدیک به 5 میلیون کیلومتر آزمایش بر روی جاده ها و آزمایشات میدانی از مشتریان با لاستیک های متصل انجام داده است . لاستیک های متصل – لاستیک هایی هستند که سنسورهای تعبیه شده دارند و قادر به اعلام شرایط لاستیک و خودرو به راننده می باشند .

راه اندازی مرکز جا به جایی و حمل ونقل شهری هوشمند


شرکت فناوری کانتینتال در جهت ایجاد شهرهای امن تر و هوشمند تر قدم بزرگی را برداشته است . این شرکت یک مرکز جا به جایی و حمل و نقل شهری هوشمند در ابرن هیلز ، میشیگان راه اندازی کرده است.

طراحی جدید میشلن برای خوروهای گلف و چمن زنی


میشلن امریکای شمالی ، تایرهای جدید X Tweel Turf Comfort را برای خودرو های گلف ، چرخ دستی های گلف و ماشین های چمن زنی معرفی کرد .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.