آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


باد نیتروژن ، خوب یا بد
باد نیتروژن ، خوب یا بد!

دیگرمیدانیم که تنظیم بودن فشار باد لاستیک چقدر مهم است تنظیم بودن باد لاستیک باعث کاهش خیلی ازهزینه ها می شود و در نهایت باعث ایمنی بالاتر می شود.

طی تحقیقاتی که صورت گرفته است میزان کاهش باد نیتروژن یک سوم باد اکسیژن دار و یا همان معمولی می باشد. مزیت های باد نیتروژن خیلی بیشتر از باد معمولی است که میتوان این مزایا را در موارد زیر خلاصه نمود.

اولین مورد ثبات بیشتر باد لاستیک است. نیتروژن نسبت به تغییرات آب و هوایی مقاوم است. مورد دومی که بسیارهم حائزاهمیت است این است که نیتروژن از ایجاد رطوبت در لاستیک جلوگیری می کند. باد معمولی خودروها از انواع مولکول های گاز تشکیل شده که اگر مورد آزمایش قرار گیرند نشان می دهند که ۷۸ درصد این باد را نیتروژن تشکیل داده است و۱درصد آن را گاز های دیگر و ۲۱ درصد را اکسیژن و به دلیل این موضوع که این نوع از باد دارای رطوبت می باشد و مانند هوای بیرون است باعث خوردگی و آسیب به لاستیک خودرو می شود.

مزیت دیگر باد نیتروژن عدم امکان آتش سوزی و احتراق است. همانطورکه میدانیم اکسیژن یکی از عوامل مهم احتراق است. ولی نیتروژن اینطور نیست. و اما مورد آخری که بعنوان مزیت برای نیتروژن در نظر گرفته می شود امنیت بالای این گاز است. نیتروژن به علت سبک بودن مولکولهایش با سرعت بیشتری گرما را از خودش دفع میکند و همین مسئله باعث کاهش آسیب به لاستیک و افزایش طول عمر آن می شود.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

کرونا ، گودیر را هم به چالش کشید !


گودیر آینده ای را برای رانندگان تصور می کند که دیگر هنگام آسیب مجبور به تعویض لاستیک خود نیستند . بلکه در چنین شرایطی لاستیک ها بتوانند خود را ترمیم کنند.

لاستیک های هوشمند گودیر


شرکت تایر و لاستیک گودیر اخیراً نزدیک به 5 میلیون کیلومتر آزمایش بر روی جاده ها و آزمایشات میدانی از مشتریان با لاستیک های متصل انجام داده است . لاستیک های متصل – لاستیک هایی هستند که سنسورهای تعبیه شده دارند و قادر به اعلام شرایط لاستیک و خودرو به راننده می باشند .

راه اندازی مرکز جا به جایی و حمل ونقل شهری هوشمند


شرکت فناوری کانتینتال در جهت ایجاد شهرهای امن تر و هوشمند تر قدم بزرگی را برداشته است . این شرکت یک مرکز جا به جایی و حمل و نقل شهری هوشمند در ابرن هیلز ، میشیگان راه اندازی کرده است.

طراحی جدید میشلن برای خوروهای گلف و چمن زنی


میشلن امریکای شمالی ، تایرهای جدید X Tweel Turf Comfort را برای خودرو های گلف ، چرخ دستی های گلف و ماشین های چمن زنی معرفی کرد .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.