آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


باد نیتروژن ، خوب یا بد
باد نیتروژن ، خوب یا بد!

دیگرمیدانیم که تنظیم بودن فشار باد لاستیک چقدر مهم است تنظیم بودن باد لاستیک باعث کاهش خیلی ازهزینه ها می شود و در نهایت باعث ایمنی بالاتر می شود.

طی تحقیقاتی که صورت گرفته است میزان کاهش باد نیتروژن یک سوم باد اکسیژن دار و یا همان معمولی می باشد. مزیت های باد نیتروژن خیلی بیشتر از باد معمولی است که میتوان این مزایا را در موارد زیر خلاصه نمود.

اولین مورد ثبات بیشتر باد لاستیک است. نیتروژن نسبت به تغییرات آب و هوایی مقاوم است. مورد دومی که بسیارهم حائزاهمیت است این است که نیتروژن از ایجاد رطوبت در لاستیک جلوگیری می کند. باد معمولی خودروها از انواع مولکول های گاز تشکیل شده که اگر مورد آزمایش قرار گیرند نشان می دهند که ۷۸ درصد این باد را نیتروژن تشکیل داده است و۱درصد آن را گاز های دیگر و ۲۱ درصد را اکسیژن و به دلیل این موضوع که این نوع از باد دارای رطوبت می باشد و مانند هوای بیرون است باعث خوردگی و آسیب به لاستیک خودرو می شود.

مزیت دیگر باد نیتروژن عدم امکان آتش سوزی و احتراق است. همانطورکه میدانیم اکسیژن یکی از عوامل مهم احتراق است. ولی نیتروژن اینطور نیست. و اما مورد آخری که بعنوان مزیت برای نیتروژن در نظر گرفته می شود امنیت بالای این گاز است. نیتروژن به علت سبک بودن مولکولهایش با سرعت بیشتری گرما را از خودش دفع میکند و همین مسئله باعث کاهش آسیب به لاستیک و افزایش طول عمر آن می شود.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

خودرو برقی هامر GMC 2020


هامر خودرو GMC تمام برقی و جدید خود را معرفی کرده است ، اولین ابر خودرویی که انتشار گازهای گلخانه ای آن صفر است . این خودروی تمام برقی عملکرد فوق العاده ای در جاده های معمولی و آفرودی دارد .

تولد اولین خودرو سونی


در نمایشگاه سالانه تجاری ( CES ) 2020 ، سونی از خودرو برقی خود به نام vision-S رونمایی کرد . نمونه اولیه این خودرو بدون راننده می باشد . در این خودرو 33 سنسور تعبیه شده که باعث ایمنی ، راحتی ، سازگاری و ... می شود .

تکنولوژی ساخت زیره کفش توسط میشلن


در سال 2003 میشلن اولین تکنولوژی ساخت زیره های کفش خود را راه اندازی کرد . شباهت بین فن آوری تایر و زیره های کفش ، ارتباط بین کف پاها و زمین زیر آن می باشد .

ژاپن چشم ها را به سمت آسمان می چرخاند ، مسابقه ای برای طراحی خودروهای پرنده در سه سال


دولت ژاپن برنامه های سرمایه گذاری خود را برای توسعه خودروهای پرنده اعلام کرده است. هدف دولت ژاپن در سه سال آینده ( تا سال 2023 ) حل مشکلات جا به جایی با استفاده از خودروهای پرنده برای حمل و نقل مردم در شهرهای بزرگ ، مناطق کوهستانی دشوار و جزایر دورافتاده است.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.