آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


لاستیک هم مراقبت می خواهد!
مراقبت از لاستیک

فشار باد لاستیک

لاستیک هایی که ما امروزه از آنها استفاده می کنیم بدون فشار باد وجود خارجی نخواهند داشت، همانطور که همیشه گفتیم و می گوییم تنظیم بودن فشار باد لاستیک اولین اصلی است که در مورد استفاده از لاستیک باید رعایت شود. باد نیتروژن مناسب ترین باد برای پر کردن لاستیک است که قبلا هم در مورد مزایای آن گفته ایم. مسئله ی دیگر که بسیار حائز اهمیت است میزان فشار باد لاستیک است که نباید از 32 PSI  بیشتر باشد. البته این میزان بین 32 تا 35 PSI  متغیر است. برای اطلاع داشتن از میزان دقیق فشارهوا باید به دفترچه راهنمای خودرو خود مراجعه نمایید. توجه داشته باشید که لاستیک ها را وقتی سرد هستند باد بزنید.چراکه برای انجام این کار دمای لاستیک باید پایین باشد.

آج لاستیک

آج لاستیک یکی از مهمترین اجزای لاستیک میباشد. این آج لاستیک است که نوع کاربری لاستیک ها را متنوع می کند. آج لاستیک همچنین در ترمزگیری نیز نقش بسزایی دارد.عمق آج لاستیک نباید از 1.6 میلیمتر کمتر شده باشد. در این صورت رانندگی با آج لاستیک ناسالم بسیار خظرناک خواهد بود و موجب بروز مشکلاتی برای راننده خواهد شد.

بالانس چرخ

بالانس چرخ به ایجاد توازن در وزن هر چهار چرخ خودرو اطلاق می شود. این کار توسط دستگاه بالانس صورت میگیرد. اگر در فرمان خودرو لرزش احساس میشود امکان اینکه چرخها بالانس نباشند وجود خواهد داشت. آسیب جدی بالانس نبودن چرخها را میتوان روی سیستم تعلیق مشاهده کرد.

نحوه ی برخورد با لاستیک

سعی کنید با سرعت مجاز برانید. هنگام رسیدن به دست انداز حتما سرعت خود را کاهش دهید تا فشار بیش از حد به رینگ و لاستیک تان وارد نشود. اگر با دقت کافی و با رعایت اصول اولیه ی رانندگی برانید دیگر نیازی به تعویض لاستیک پشت سر هم نخواهید داشت.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تایر هانکوک بر روی خودرو جدید مینی کوپر


هانکوک ، تایر Ventus S1 Evo Z جدید خود را به زودی با عملکرد فوق العاده فوق العاده بالا ( UUHP ) ارائه خواهد داد .

رونمایی هانکوک از تایر لافن G FIT 4S


سازنده ی تایر هانکوک از اضافه شدن تایر جدید تمام فصل برای خودروهای سواری و شاسی بلند های کوچک و متوسط به سبد محصولات تجاری برند زیر مجموعه خود با نام G FIT 4S لافن خبر می دهد.

میشلن خط تولید لاستیک "سازگار با محیط زیست" را در اروپا راه اندازی کرد


میشلن از لاستیک سازگار با محیط زیست خود که e-Primacy نامیده می شود رونمایی کرد و قصد دارد این محصول را بزودی به بازار عرضه کند.

فیات از خودرو تمام برقی جدید 500 خود رونمایی کرد


در تاریخ 4 مارس 2020 ، فیات تولید کننده خودروی ایتالیایی ، اعلام کرد که مدل cinquecento خود را به دنیای برقی می برد ، این شرکت پیش از این 500 la prima cabrio رونمایی کرده بود .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.