آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


لاستیک هم مراقبت می خواهد!
مراقبت از لاستیک

فشار باد لاستیک

لاستیک هایی که ما امروزه از آنها استفاده می کنیم بدون فشار باد وجود خارجی نخواهند داشت، همانطور که همیشه گفتیم و می گوییم تنظیم بودن فشار باد لاستیک اولین اصلی است که در مورد استفاده از لاستیک باید رعایت شود. باد نیتروژن مناسب ترین باد برای پر کردن لاستیک است که قبلا هم در مورد مزایای آن گفته ایم. مسئله ی دیگر که بسیار حائز اهمیت است میزان فشار باد لاستیک است که نباید از 32 PSI  بیشتر باشد. البته این میزان بین 32 تا 35 PSI  متغیر است. برای اطلاع داشتن از میزان دقیق فشارهوا باید به دفترچه راهنمای خودرو خود مراجعه نمایید. توجه داشته باشید که لاستیک ها را وقتی سرد هستند باد بزنید.چراکه برای انجام این کار دمای لاستیک باید پایین باشد.

آج لاستیک

آج لاستیک یکی از مهمترین اجزای لاستیک میباشد. این آج لاستیک است که نوع کاربری لاستیک ها را متنوع می کند. آج لاستیک همچنین در ترمزگیری نیز نقش بسزایی دارد.عمق آج لاستیک نباید از 1.6 میلیمتر کمتر شده باشد. در این صورت رانندگی با آج لاستیک ناسالم بسیار خظرناک خواهد بود و موجب بروز مشکلاتی برای راننده خواهد شد.

بالانس چرخ

بالانس چرخ به ایجاد توازن در وزن هر چهار چرخ خودرو اطلاق می شود. این کار توسط دستگاه بالانس صورت میگیرد. اگر در فرمان خودرو لرزش احساس میشود امکان اینکه چرخها بالانس نباشند وجود خواهد داشت. آسیب جدی بالانس نبودن چرخها را میتوان روی سیستم تعلیق مشاهده کرد.

نحوه ی برخورد با لاستیک

سعی کنید با سرعت مجاز برانید. هنگام رسیدن به دست انداز حتما سرعت خود را کاهش دهید تا فشار بیش از حد به رینگ و لاستیک تان وارد نشود. اگر با دقت کافی و با رعایت اصول اولیه ی رانندگی برانید دیگر نیازی به تعویض لاستیک پشت سر هم نخواهید داشت.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تاثیرات کرونا بر روی غول تولید کننده تایر


میشلن در سه ماهه اول سال 2020 با 8.3 درصد کاهش سود نسبت به سال گذشته روبرو شد.

طراحی و تولید انحصاری لاستیک جدید یوکوهاما برای بنز GLS


یوکوهاما اعلام کرد برای شرکت مرسدس بنز لاستیک های ADVAN Sport V107 را به عنوان تجهیزات اصلی این خودروهای جدید GLS 63 4MATIC + تولید کرده است

کارخانه تایر سازی تراینگل چین


شرکت تایر سازی تراینگل چین دارای چندین کارخانه تولید انواع تایر مانند : تایرهای سواری ، وانت ، اتوبوسی ، کامیون ، باری ، OTR ، تایرهای ماشین آلات سنگین ، کشاورزی ، ساختمان سازی و غیره ... با تجهیزات و فناوری پیشرفته و به روز دنیا است .

کارخانه تایر سازی تراینگل در چین تولیدات خود را آغاز کرد


کارخانه تایر سازی شرکت تراینگل در چین پس از تعطیلی طولانی مدت به دلیل بیماری کوید 19 ، فعالیت خود را از سر گرفت.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.