آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


چرا در خودرو های جدید لاستیک(تایر) زاپاس از لاستیک(تایر) معمولی کوچک تر است؟
 

 

همانطور که میدانیم، در خودرو های جدید لاستیک (تایر) زاپاس از چهار لاستیک (تایر) اصلی خودرو کوچک تر میباشد. علت اصلی آن هم استفاده ی کوتاه مدت و موقت از آن است. در اینجا به تفاوت های اصلی زاپاس و لاستیک(تایر) اصلی اشاره میکنیم:

1.لاستیک(تایر) زاپاس دارای ارتفاع و عرض کمتری است

لاستیک (تایر) زاپاس خودرو به طور معمول از لاستیک (تایر) های دیگر خودرو کوچک تر است. در واقع نیم اینچ تا دو اینچ تفاوت در قطر و عرض لاستیک (تایر) زاپاس با لاستیک (تایر)  اصلی وجود دارد که همین امر باعث کوچک تر به نظر رسیدن زاپاس میشود.

2.چرخ و رینگ زاپاس سبک تر است

ساختار رینگ لاستیک (تایر) زاپاس از اهمیت کمتری برخوردار است. به نحوی که برای ساختن آن از فولاد سبک تری استفاده میشود. سبک بودن وزن لاستیک (تایر) زاپاس کار نصب را نیز راحت تر میکند.

3.عمق آج لاستیک(تایر) زاپاس کم میباشد

لاستیک (تایر) های زاپاس برای شرایط اضطراری ساخته شده اند. عمق آج آن کم میباشد پس قدرت سایش و چسبندگی نیز به مراتب کم است. میتوان نتیجه گرفت که لاستیک (تایر) زاپاس خودرو، تنها تا رسیدن به یک مسیر امن با ما همراه است و کاربردی کاملا موقتی دارد. در واقع این لاستیک (تایر) ها برای استفاده ی طولانی مدت طراحی نشده اند. شما با لاستیک (تایر) زاپاس خودروی خود میتوانید از 80 تا 110 کیلومتر مسافت را طی کنید. همین مقدار مسافت کافیست تا شما به اولین تعمیرگاه یا فروشگاه لاستیک (تایر) جهت تعویض لاستیک (تایر) خود برسید.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

خودرو برقی هامر GMC 2020


هامر خودرو GMC تمام برقی و جدید خود را معرفی کرده است ، اولین ابر خودرویی که انتشار گازهای گلخانه ای آن صفر است . این خودروی تمام برقی عملکرد فوق العاده ای در جاده های معمولی و آفرودی دارد .

تولد اولین خودرو سونی


در نمایشگاه سالانه تجاری ( CES ) 2020 ، سونی از خودرو برقی خود به نام vision-S رونمایی کرد . نمونه اولیه این خودرو بدون راننده می باشد . در این خودرو 33 سنسور تعبیه شده که باعث ایمنی ، راحتی ، سازگاری و ... می شود .

تکنولوژی ساخت زیره کفش توسط میشلن


در سال 2003 میشلن اولین تکنولوژی ساخت زیره های کفش خود را راه اندازی کرد . شباهت بین فن آوری تایر و زیره های کفش ، ارتباط بین کف پاها و زمین زیر آن می باشد .

ژاپن چشم ها را به سمت آسمان می چرخاند ، مسابقه ای برای طراحی خودروهای پرنده در سه سال


دولت ژاپن برنامه های سرمایه گذاری خود را برای توسعه خودروهای پرنده اعلام کرده است. هدف دولت ژاپن در سه سال آینده ( تا سال 2023 ) حل مشکلات جا به جایی با استفاده از خودروهای پرنده برای حمل و نقل مردم در شهرهای بزرگ ، مناطق کوهستانی دشوار و جزایر دورافتاده است.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.