آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


ترک خوردگی لاستیک
ترک خوردگی لاستیک

لاستیک ها در معرض آسیب های مختلفی در زمان طول عمر خود هستند. ممکن است یک لاستیک در بازه ی زمان مصرفی اش در معرض مواد شیمیایی، نور زیاد خورشید، برف و یخبندان، اشیای تیز و خیلی از موارد دیگر قرار بگیرد. قرار گرفتن تایر در هر یک از شرایط بالا باعث کاهش کارایی و انعطاف پذیری لاستیک شده و در نهایت باعث میشود تا آرام آرام لاستیک از بین برود.

ترک خوردگی لاستیک نیز از یکی از عواملی که در بالا ذکر شد به وجود می آید. این ترک های کوچک معمولا در اطراف دیواره ی تایر و یا در نزدیکی شیارها ایجاد میشود. به عنوان مثال، یک خورویی که خارج از پارکینگ در خیابان پارک میشود به طور مداوم در معرض نور خورشید قرار میگیرد و همین مسئله در طول زمان باعث ایجاد ترک در لاستیک های بادی میشود. بنابراین حدالامکان سعی کنید ماشین را در پارکینگ و یا در غیر این صورت در سایه پارک کنید. هر چند که باید گفت در ساخت لاستیک یک سری ترکیبات شیمیایی ضدپیری نیز اضافه میشود که احتمال ایجاد ترک خوردگی را کمتر میکند. باز هم با این حال احتمال آسیب دیدگی برای همه ی تایر ها وجود دارد. علاوه بر آب و هوا که بر این مسئله تاثیرگذار است ترمز گیری های شدید و زیاد و همچنین چرخش مداوم لاستیک در طول زمان نیز اثر خود را میگذارند.

اگر برای تایر نو خودرو شما این اتفاق افتاد آن را حتما به یک مکانیک نشان دهید. اما اگر لاستیک ها به اندازه ی کافی عمر خود را کرده اند یا عمر آنها رو به اتمام است ترک خوردگی نقش یک علامت هشدار را در اینجا ایفا خواهد کرد. این اتفاق به نحوی به شما اعلام میکند که دیگر وقتش است که لاستیک جدید خریداری کنید چون عمر لاستیک خودروی شما رو به اتمام است. پس در اینجاست که باید جهت خرید لاستیک اقدام کنید.

اگر لاستیک خودرویتان برای شما اهمیت دارد بهتر است به این مطلب نیز نگاهی داشته باشید.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تاثیرات کرونا بر روی غول تولید کننده تایر


میشلن در سه ماهه اول سال 2020 با 8.3 درصد کاهش سود نسبت به سال گذشته روبرو شد.

طراحی و تولید انحصاری لاستیک جدید یوکوهاما برای بنز GLS


یوکوهاما اعلام کرد برای شرکت مرسدس بنز لاستیک های ADVAN Sport V107 را به عنوان تجهیزات اصلی این خودروهای جدید GLS 63 4MATIC + تولید کرده است

کارخانه تایر سازی تراینگل چین


شرکت تایر سازی تراینگل چین دارای چندین کارخانه تولید انواع تایر مانند : تایرهای سواری ، وانت ، اتوبوسی ، کامیون ، باری ، OTR ، تایرهای ماشین آلات سنگین ، کشاورزی ، ساختمان سازی و غیره ... با تجهیزات و فناوری پیشرفته و به روز دنیا است .

کارخانه تایر سازی تراینگل در چین تولیدات خود را آغاز کرد


کارخانه تایر سازی شرکت تراینگل در چین پس از تعطیلی طولانی مدت به دلیل بیماری کوید 19 ، فعالیت خود را از سر گرفت.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.