آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


ترک خوردگی لاستیک
ترک خوردگی لاستیک

لاستیک ها در معرض آسیب های مختلفی در زمان طول عمر خود هستند. ممکن است یک لاستیک در بازه ی زمان مصرفی اش در معرض مواد شیمیایی، نور زیاد خورشید، برف و یخبندان، اشیای تیز و خیلی از موارد دیگر قرار بگیرد. قرار گرفتن تایر در هر یک از شرایط بالا باعث کاهش کارایی و انعطاف پذیری لاستیک شده و در نهایت باعث میشود تا آرام آرام لاستیک از بین برود.

ترک خوردگی لاستیک نیز از یکی از عواملی که در بالا ذکر شد به وجود می آید. این ترک های کوچک معمولا در اطراف دیواره ی تایر و یا در نزدیکی شیارها ایجاد میشود. به عنوان مثال، یک خورویی که خارج از پارکینگ در خیابان پارک میشود به طور مداوم در معرض نور خورشید قرار میگیرد و همین مسئله در طول زمان باعث ایجاد ترک در لاستیک های بادی میشود. بنابراین حدالامکان سعی کنید ماشین را در پارکینگ و یا در غیر این صورت در سایه پارک کنید. هر چند که باید گفت در ساخت لاستیک یک سری ترکیبات شیمیایی ضدپیری نیز اضافه میشود که احتمال ایجاد ترک خوردگی را کمتر میکند. باز هم با این حال احتمال آسیب دیدگی برای همه ی تایر ها وجود دارد. علاوه بر آب و هوا که بر این مسئله تاثیرگذار است ترمز گیری های شدید و زیاد و همچنین چرخش مداوم لاستیک در طول زمان نیز اثر خود را میگذارند.

اگر برای تایر نو خودرو شما این اتفاق افتاد آن را حتما به یک مکانیک نشان دهید. اما اگر لاستیک ها به اندازه ی کافی عمر خود را کرده اند یا عمر آنها رو به اتمام است ترک خوردگی نقش یک علامت هشدار را در اینجا ایفا خواهد کرد. این اتفاق به نحوی به شما اعلام میکند که دیگر وقتش است که لاستیک جدید خریداری کنید چون عمر لاستیک خودروی شما رو به اتمام است. پس در اینجاست که باید جهت خرید لاستیک اقدام کنید.

اگر لاستیک خودرویتان برای شما اهمیت دارد بهتر است به این مطلب نیز نگاهی داشته باشید.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

هر آنچه که باید درباره فیلتر سوخت ( بنزین ) بدانید !


برای عملکرد مناسب خودرو و موتور نگهداری و سرویس قطعات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . برخلاف اکثر قطعات اساسی مانند : لاستیک ها ، گیربکس ، و ... حتماً نام فیلتر سوخت را نشنیده اید ! و فکر می کنید تعمیر و نگهداری آن در اولویت های نگهداری از خودرو نیست !

چرا تایرها را جا به جا کنیم ؟


چرخش لاستیک ها که با الگوهای خاص از جلو به عقب و یا از یک طرف به طرف دیگر تغییر مکان می دهد ، یک عنصر مهم در نگهداری و ایمنی تایر است . در این مقاله به طور دقیق این عملکرد را برای طول عمر لاستیک ها بررسی می کنیم .

آیا خودرو شما برای زمستان آماده است؟


همیشه در فصل سرما و زمستان درصد خرابی خودروها افزایش چشمگیری پیدا می کند . سعی کنید پیش از شروع فصل سرما باتری ، موتور ، سیستم انتقال قدرت ، خطوط ترمز ، فیلترهای هوا و سیستم خنک کننده و گرم کننده را چک کنید

همه آنچه شما باید درباره تعمیر و نگهداری برف پاک کن در زمستان بدانید


برای داشتن یک رانندگی ایمن ، این نکته بسیار مهم است که در همه شرایط آب و هوایی بتوانید دید خوب و واضحی داشته باشید . برف پاک کن خودرو یکی از تجهیزات بسیار مفید ، مهم و ارزان قیمت می باشد که به طرز شگفت انگیزی در تمیز نگه داشتن شیشه جلو و دید شما کمک می کند .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.