بهترین لاستیک برای تیبا
بهترین لاستیک برای تیبا

تیبا یکی از پرفروش ‌ترین خودروهای زیررنج قیمتی، ۳۰ میلیون تومان در بازار ایران، بعد از پراید می باشد. تیبا در سال ۱۳۸۸ شمسی در سایپا کاشان تولید گردید در ابتدای نامش را مینیاتور نهادند ولی پس از مدتی نام تیبا را برای این خودرو انتخاب کردند، دو نکته در طراحی تیبا بسیار جالب است اولی کمک از طراحان ایتالیایی در طراحی این خودرو و دومی بهره بردن از قطعات سه خودروی بازار کشور یعنی پراید، ریو و تندر ۹۰ است. سایپا بعد از تولید تیبا معتقد بود که بهره بردن از تجربیات گذشته این خودروساز در ساخت پراید و ریو باعث کاهش هزینه طراحی تیبا(۱۲۰ میلیون دلار هزینه طراحی شده) و در نتیجه ارائه خودرویی بهتر شده است. درباره ی اینکه موتور تیبا ساخت کجاست باید گفت که موتور تیبا تقویت شده ی موتور پراید است که با همیاری کمپانی آلمانی FEV طراحی شده است.

تيبا با بهره گیری از موتور ۱۵۰۰ سی سی و پاس کردن استاندارد یورو۴ از زمان تولید جایگاه مناسبی را در بین مصرف کنندگان داخلی و صادراتی پیدا کرده است. برخی از ویژگی ها از جمله شتاب و قدرت موتور بالاترنسبت به پراید جایگاه این خوردرو را در کشور ارتقا بخشیده است .

این محصول با طراحی زیبا از نظر بسیاری از مصرف کنندگان محصولی مناسب برای خانواده شناخته می شود و با تکیه بر این کارائی در کنار مصرف سوخت پائین خود یکی از خودروهای مناسب برای سفرهای بین شهری محسوب می شود.

لاستیک استاندارد این خودرو سایز 175/70/13در نمونه های با رینگ فولادی و 185/60/14 در مدل هایی که با رینگ آلیاژی به بازار عرضه شده در نظر گرفته شده وامکان انتخاب و جایگزینی سایز های پهن تر نیز وجود دارد به طور مثال در مورد رینگ سایز 13 اینچ امکان جایگزینی با سایزهای 185/70/13 و 185/65/13 و حتی 205/60/13هم وجود دارد.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0