آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


آج لاستیک و نقش آن در افزایش شتاب خودرو
آج لاستیک و نقش آن در افزایش شتاب خودرو

طبیعی است که پس از مدتی استفاده از خودرو، شتاب آن کاهش می یابد و اصطلاحا سرعت آن کند می شود.علت اصلی ایجاد این مشکل فرسوده شدن برخی از قطعات خودرو می باشد. اهمیت دادن به این موضوع کاملا شخصی و نسبی است. یعنی اینکه شاید برای برخی از رانندگان کم یا زیاد شدن شتاب خودرو مهم نباشد ولی برای برخی دیگر مخصوصا آقایان شاید از اهمیت بیشتری برخوردار باشد. در هر صورت، ترفندهایی برای بازگرداندن شتاب و سرعت خودرو به حالت اولیه اش وجود دارد. یکی از آن ترفندها، تعویض لاستیک فرسوده است. جالب است بدانید که آج لاستیک خودرو تاثیر بسزایی بر افزایش سرعت و نرمی فرمان پذیری در سرعت بالا دارد.پس لاستیک در این فرایند نقش مهمی را ایفا می کند.متخصصان خودرو به خوبی می دانند که چگونه با انتخاب طرح گل مناسب شتاب خودرو را افزایش دهند. میزان شتاب خودرو با چسبندگی لاستیک نقش مستقیم دارند. به طوری که وقتی آج های لاستیک از بین میرود و عمر مفیدش را از دست می دهد سرعت خودرو گرفته شده و ترمز گیری به درستی انجام نمیگیرد.

از ترفندهای دیگری که در شتاب گیری موثر است، کاهش وزن کلی ماشین است. این یگ قانون کلی است، اشیایی که سبک هستند راحت تر و سریع تر حرکت داده میشوند. ولی هر چه وسیله ای سنگین تر باشد حرکت آن کندتر و سخت تر خواهد بود. این قانون در مورد ماشین هم صادق است. تا جایی که میتوانید به قطعات فابریک خودرو خود دست نزنید. وزن استاندارد خودرو شما با محاسبات خاصی اندازه گیری شده است. بنابراین بهتر است تغییری در آن ایجاد نکنیم. برای مثال برخی از رانندگان ترمز فابریک خودرو را باز میکنند و با ترمزی دیگر جایگزین می کنند. یا همین سیستم های صوتی سنگینی که روی خودرو نصب می شود. همه ی اینها باعث سنگینی خودرو در نتیجه کاهش شتاب آن در دراز مدت میشود.

علاوه بر موارد فوق تعویض به موقع تسمه ها،گریسکاری یا تعویض بلبرینگ ها، بهبود آیرودینامیک و بهبودECU از جمله ترفندهای دیگر برای افزایش شتاب ماشین میباشد.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تاثیرات کرونا بر روی غول تولید کننده تایر


میشلن در سه ماهه اول سال 2020 با 8.3 درصد کاهش سود نسبت به سال گذشته روبرو شد.

طراحی و تولید انحصاری لاستیک جدید یوکوهاما برای بنز GLS


یوکوهاما اعلام کرد برای شرکت مرسدس بنز لاستیک های ADVAN Sport V107 را به عنوان تجهیزات اصلی این خودروهای جدید GLS 63 4MATIC + تولید کرده است

کارخانه تایر سازی تراینگل چین


شرکت تایر سازی تراینگل چین دارای چندین کارخانه تولید انواع تایر مانند : تایرهای سواری ، وانت ، اتوبوسی ، کامیون ، باری ، OTR ، تایرهای ماشین آلات سنگین ، کشاورزی ، ساختمان سازی و غیره ... با تجهیزات و فناوری پیشرفته و به روز دنیا است .

کارخانه تایر سازی تراینگل در چین تولیدات خود را آغاز کرد


کارخانه تایر سازی شرکت تراینگل در چین پس از تعطیلی طولانی مدت به دلیل بیماری کوید 19 ، فعالیت خود را از سر گرفت.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.