آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


آج لاستیک و نقش آن در افزایش شتاب خودرو
آج لاستیک و نقش آن در افزایش شتاب خودرو

طبیعی است که پس از مدتی استفاده از خودرو، شتاب آن کاهش می یابد و اصطلاحا سرعت آن کند می شود.علت اصلی ایجاد این مشکل فرسوده شدن برخی از قطعات خودرو می باشد. اهمیت دادن به این موضوع کاملا شخصی و نسبی است. یعنی اینکه شاید برای برخی از رانندگان کم یا زیاد شدن شتاب خودرو مهم نباشد ولی برای برخی دیگر مخصوصا آقایان شاید از اهمیت بیشتری برخوردار باشد. در هر صورت، ترفندهایی برای بازگرداندن شتاب و سرعت خودرو به حالت اولیه اش وجود دارد. یکی از آن ترفندها، تعویض لاستیک فرسوده است. جالب است بدانید که آج لاستیک خودرو تاثیر بسزایی بر افزایش سرعت و نرمی فرمان پذیری در سرعت بالا دارد.پس لاستیک در این فرایند نقش مهمی را ایفا می کند.متخصصان خودرو به خوبی می دانند که چگونه با انتخاب طرح گل مناسب شتاب خودرو را افزایش دهند. میزان شتاب خودرو با چسبندگی لاستیک نقش مستقیم دارند. به طوری که وقتی آج های لاستیک از بین میرود و عمر مفیدش را از دست می دهد سرعت خودرو گرفته شده و ترمز گیری به درستی انجام نمیگیرد.

از ترفندهای دیگری که در شتاب گیری موثر است، کاهش وزن کلی ماشین است. این یگ قانون کلی است، اشیایی که سبک هستند راحت تر و سریع تر حرکت داده میشوند. ولی هر چه وسیله ای سنگین تر باشد حرکت آن کندتر و سخت تر خواهد بود. این قانون در مورد ماشین هم صادق است. تا جایی که میتوانید به قطعات فابریک خودرو خود دست نزنید. وزن استاندارد خودرو شما با محاسبات خاصی اندازه گیری شده است. بنابراین بهتر است تغییری در آن ایجاد نکنیم. برای مثال برخی از رانندگان ترمز فابریک خودرو را باز میکنند و با ترمزی دیگر جایگزین می کنند. یا همین سیستم های صوتی سنگینی که روی خودرو نصب می شود. همه ی اینها باعث سنگینی خودرو در نتیجه کاهش شتاب آن در دراز مدت میشود.

علاوه بر موارد فوق تعویض به موقع تسمه ها،گریسکاری یا تعویض بلبرینگ ها، بهبود آیرودینامیک و بهبودECU از جمله ترفندهای دیگر برای افزایش شتاب ماشین میباشد.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تفاوت بین لاستیک های All-Terrain و Mud-Terrain


ممکن است این سخت ترین تصمیمی باشد که هر یک از علاقه مندان به آفرود با آن روبرو شوند ، اینکه آیا با لاستیک All-Terrain یا Mud-Terrain به سفر و آفرود بروند ؟ آنها با انتخاب این تایرها نگران مسیرهای سنگی ، ناهموار و گل آلود نخواهند بود و کسانی که به آفرود می روند به شما خواهند گفت که تایر مناسب می تواند یک خاطره خوب در مسیر و یا یک کابوس برای شما بسازد .

رونمایی هانکوک از تایر زمستانی


شرکت هانکوک در حال به روز رسانی لاستیک زمستانی UHP خود با تایر زمستانه i * cept evo 3 جدید برای خودروهای سواری و تایر زمستانه i * cept evo 3 X برای خودروهای شاسی بلند است. این طراحی جدید نه تنها بر تغییر شرایط آب و هوایی در اروپا ، بلکه بر روی الزامات خودروهای هیبریدی و برقی متمرکز است .

شورولت جدید ، هانکوک به پا می کند


هانکوک با تایر تمام فصل Kinergy GT (H436) ، تامین کننده تجهیزات اصلی خودرو جدید شورولت را با نام Trailblazer شد . این تایر تمام فصل ، مناسب برای کراس اوور است و برای رانندگی در مناطق و شرایط مختلف جاده ای طراحی شده است.

خودرو افسانه ای Volvo P1800 دهه 1960 توسط مسابقات Cyan دوباره متولد شد


خودرو افسانه ای ولوو P1800 محبوب برای اولین بار در دهه 1960 طراحی و تولید شد . به تازگی این خودرو متوسط مسابقات جهانی اتومبیلرانی Cyan مجددا طراحی شده است ، Volvo P1800 فیروزه ای جدید تفسیری از دنیای مدرن است.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.