آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


سیستم TPMS چیست؟
 

(TPMS) سیستم مانیتورینگ فشارهوای لاستیک (تایر) میباشد. در واقع (TPMS) یک سیستم الکترونیکی است که راننده را از وضعیت باد درون لاستیک (تایر) مطلع میسازد. هدف اصلی این سیستم آگاه کردن راننده وهمچنین پیش گیری از وقوع حوادث خطرناک میباشد. وقتی ماشین را روشن میکنید، میتوانید این نماد زرد رنگ را در پنل داشبورد مشاهده فرمایید. به طور کلی دو نوع (TPMS) وجود دارد. یکی مستقیم و دیگری غیرمستقیم.

در (TPMS) غیرمستقیم، از سنسورهایی که به طور فیزیکی درگیر لاستیک (تایر) هستند استفاده نمی شود. این سیستم تنها به کمک سرعت چرخش چرخ ها و دیگر سیگنال هایی که در خارج از لاستیک (تایر) قرار داده شده اند و به صورت مستقیم با ترمزهای ABS و EBD در ارتباط هستند، باد لاستیک (تایر) را تخمین و به راننده اعلام می کند.

و اما (TPMS) مستقیم این روزها اغلب خودروها از این نوع سیستم استفاده می کنند. در این نوع، از سنسورهایی استفاده می شود که به صورت فیزیکی و مستقیم درداخل و یا خارج از لاستیک (تایر) نصب شده اند و باد لاستیک (تایر) ها را به صورت مجزا به راننده اعلام می کند. حتی بعضی از این نوع سیستم ها می توانند دمای لاستیک (تایر) ها را نیز گزارش دهند.

 هایپر تایر   هایپر تایرثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

خودرو برقی هامر GMC 2020


هامر خودرو GMC تمام برقی و جدید خود را معرفی کرده است ، اولین ابر خودرویی که انتشار گازهای گلخانه ای آن صفر است . این خودروی تمام برقی عملکرد فوق العاده ای در جاده های معمولی و آفرودی دارد .

تولد اولین خودرو سونی


در نمایشگاه سالانه تجاری ( CES ) 2020 ، سونی از خودرو برقی خود به نام vision-S رونمایی کرد . نمونه اولیه این خودرو بدون راننده می باشد . در این خودرو 33 سنسور تعبیه شده که باعث ایمنی ، راحتی ، سازگاری و ... می شود .

تکنولوژی ساخت زیره کفش توسط میشلن


در سال 2003 میشلن اولین تکنولوژی ساخت زیره های کفش خود را راه اندازی کرد . شباهت بین فن آوری تایر و زیره های کفش ، ارتباط بین کف پاها و زمین زیر آن می باشد .

ژاپن چشم ها را به سمت آسمان می چرخاند ، مسابقه ای برای طراحی خودروهای پرنده در سه سال


دولت ژاپن برنامه های سرمایه گذاری خود را برای توسعه خودروهای پرنده اعلام کرده است. هدف دولت ژاپن در سه سال آینده ( تا سال 2023 ) حل مشکلات جا به جایی با استفاده از خودروهای پرنده برای حمل و نقل مردم در شهرهای بزرگ ، مناطق کوهستانی دشوار و جزایر دورافتاده است.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.