آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


قانون 3 ثانیه
قانون 3 ثانیه

فاصله ی مجاز به مقدار فاصله ی مشخص بین خودرو شما و خودرو مقابلتان گفته میشود. با حفظ این فاصله ی ایمن میتوان در شرایط مختلف مانور داد. این مسئله به قانون 3 ثانیه معروف میباشد. این قانون میگوید که شما از نظر زمانی باید به اندازه ی 3 ثانیه با ماشین مقابل فاصله داشته باشد. جالب است بدانیم که رعایت این قانون تا به حال جان خیلی ها را نجات داده است.

به طور معمول 1.5 ثانیه طول میکشد تا راننده خطر جلوی خود را ببیند و مهم تر از آن  1.5 ثانیه دیگر نیاز دارد تا نسبت به خطر واکنش نشان دهد. پس رعایت این ثانیه بسیاراصولی بوده و با در نظر گرفتن همه ی شرایط سنجیده شده است.

نحوه ی محاسبه ی این زمان به این قرار میباشد: ابتدا، صبر کنید تا ماشین جلویی شما از یک جسم ثابت مثل درخت، تابلو و یا چراغ بگذرد. به محض رد شدن اتومبیل مقابل از کنار هر یک از موارد گفته شده، راننده باید شروع به شمردن کند: "هزار و یک، هزار و دو، هزار و سه".اگر کمتر از 3 ثانیه به همان جسم ثابت رسیدید نیاز به کمتر کردن سرعت خود دارید. این حالت برای رانندگی در شرایط عادی میباشد. اگر در حال رانندگی در شرایط آب و هوایی سخت و یا بارانی هستید، یک ثانیه باید به 3 ثانیه اضافه کنید. اگر ماشین شما شاسی بلند است 5 ثانیه فاصله ی ایمن شما خواهد بود. و چنانچه ماشین کامیون باشد حداقل 6 ثانیه زمان نیاز دارید.

علاوه بر فاصله ی طولی، فاصله ی عرضی نیز مهم میباشد.اگر بین خطوط برانیم به صورت خودکار در فاصله ی عرضی مناسبی قرار خواهیم گرفت. رعایت کردن تمامی مطالب فوق بسیار بسیار بستگی به فرهنگ رانندگی دارد. امیدواریم که فرهنگ صحیح رانندگی روز به روز در جامعه ی ما بیشتر جا بیافتد تا کمتر شاهد حوادث تلخ باشیم.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تفاوت بین لاستیک های All-Terrain و Mud-Terrain


ممکن است این سخت ترین تصمیمی باشد که هر یک از علاقه مندان به آفرود با آن روبرو شوند ، اینکه آیا با لاستیک All-Terrain یا Mud-Terrain به سفر و آفرود بروند ؟ آنها با انتخاب این تایرها نگران مسیرهای سنگی ، ناهموار و گل آلود نخواهند بود و کسانی که به آفرود می روند به شما خواهند گفت که تایر مناسب می تواند یک خاطره خوب در مسیر و یا یک کابوس برای شما بسازد .

رونمایی هانکوک از تایر زمستانی


شرکت هانکوک در حال به روز رسانی لاستیک زمستانی UHP خود با تایر زمستانه i * cept evo 3 جدید برای خودروهای سواری و تایر زمستانه i * cept evo 3 X برای خودروهای شاسی بلند است. این طراحی جدید نه تنها بر تغییر شرایط آب و هوایی در اروپا ، بلکه بر روی الزامات خودروهای هیبریدی و برقی متمرکز است .

شورولت جدید ، هانکوک به پا می کند


هانکوک با تایر تمام فصل Kinergy GT (H436) ، تامین کننده تجهیزات اصلی خودرو جدید شورولت را با نام Trailblazer شد . این تایر تمام فصل ، مناسب برای کراس اوور است و برای رانندگی در مناطق و شرایط مختلف جاده ای طراحی شده است.

خودرو افسانه ای Volvo P1800 دهه 1960 توسط مسابقات Cyan دوباره متولد شد


خودرو افسانه ای ولوو P1800 محبوب برای اولین بار در دهه 1960 طراحی و تولید شد . به تازگی این خودرو متوسط مسابقات جهانی اتومبیلرانی Cyan مجددا طراحی شده است ، Volvo P1800 فیروزه ای جدید تفسیری از دنیای مدرن است.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.