آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


قانون 3 ثانیه
قانون 3 ثانیه

فاصله ی مجاز به مقدار فاصله ی مشخص بین خودرو شما و خودرو مقابلتان گفته میشود. با حفظ این فاصله ی ایمن میتوان در شرایط مختلف مانور داد. این مسئله به قانون 3 ثانیه معروف میباشد. این قانون میگوید که شما از نظر زمانی باید به اندازه ی 3 ثانیه با ماشین مقابل فاصله داشته باشد. جالب است بدانیم که رعایت این قانون تا به حال جان خیلی ها را نجات داده است.

به طور معمول 1.5 ثانیه طول میکشد تا راننده خطر جلوی خود را ببیند و مهم تر از آن  1.5 ثانیه دیگر نیاز دارد تا نسبت به خطر واکنش نشان دهد. پس رعایت این ثانیه بسیاراصولی بوده و با در نظر گرفتن همه ی شرایط سنجیده شده است.

نحوه ی محاسبه ی این زمان به این قرار میباشد: ابتدا، صبر کنید تا ماشین جلویی شما از یک جسم ثابت مثل درخت، تابلو و یا چراغ بگذرد. به محض رد شدن اتومبیل مقابل از کنار هر یک از موارد گفته شده، راننده باید شروع به شمردن کند: "هزار و یک، هزار و دو، هزار و سه".اگر کمتر از 3 ثانیه به همان جسم ثابت رسیدید نیاز به کمتر کردن سرعت خود دارید. این حالت برای رانندگی در شرایط عادی میباشد. اگر در حال رانندگی در شرایط آب و هوایی سخت و یا بارانی هستید، یک ثانیه باید به 3 ثانیه اضافه کنید. اگر ماشین شما شاسی بلند است 5 ثانیه فاصله ی ایمن شما خواهد بود. و چنانچه ماشین کامیون باشد حداقل 6 ثانیه زمان نیاز دارید.

علاوه بر فاصله ی طولی، فاصله ی عرضی نیز مهم میباشد.اگر بین خطوط برانیم به صورت خودکار در فاصله ی عرضی مناسبی قرار خواهیم گرفت. رعایت کردن تمامی مطالب فوق بسیار بسیار بستگی به فرهنگ رانندگی دارد. امیدواریم که فرهنگ صحیح رانندگی روز به روز در جامعه ی ما بیشتر جا بیافتد تا کمتر شاهد حوادث تلخ باشیم.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تاثیرات کرونا بر روی غول تولید کننده تایر


میشلن در سه ماهه اول سال 2020 با 8.3 درصد کاهش سود نسبت به سال گذشته روبرو شد.

طراحی و تولید انحصاری لاستیک جدید یوکوهاما برای بنز GLS


یوکوهاما اعلام کرد برای شرکت مرسدس بنز لاستیک های ADVAN Sport V107 را به عنوان تجهیزات اصلی این خودروهای جدید GLS 63 4MATIC + تولید کرده است

کارخانه تایر سازی تراینگل چین


شرکت تایر سازی تراینگل چین دارای چندین کارخانه تولید انواع تایر مانند : تایرهای سواری ، وانت ، اتوبوسی ، کامیون ، باری ، OTR ، تایرهای ماشین آلات سنگین ، کشاورزی ، ساختمان سازی و غیره ... با تجهیزات و فناوری پیشرفته و به روز دنیا است .

کارخانه تایر سازی تراینگل در چین تولیدات خود را آغاز کرد


کارخانه تایر سازی شرکت تراینگل در چین پس از تعطیلی طولانی مدت به دلیل بیماری کوید 19 ، فعالیت خود را از سر گرفت.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.