آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


5 جز اصلی خودرو
5 جز اصلی خودرو

جالب است بدانید که بیش از30 هزار قطعه در یک خودرو وجود دارد. 5 قطعه ی مهم  از این قطعات را با هم در این مقاله بررسی میکنیم:

ترمز و کنترلرهای ایمنی: ترمز قسمتی است که با استفاده از آن می توان سرعت اتومبیل را کم کرده ودر صورت لزوم اتومبیل را متوقف نمود. مهمترین عامل ایجاد کننده ی امنیت خودرو، ترمز می باشد. به همین علت است که باید از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنیم.

ترمز ماشین انواع مختلفی دارد:

ABS) سیستم ABS ترمز از قفل شدن چرخ های خودرو در ترمزهای ناگهانی جلوگیری می کند. به عبارتی به منظور افزایش توان ترمزگیری و بهبود کنترل و فرمان پذیری خودرو در آستانه قفل شدن چرخ در ترمزهای ناگهانی، فشار روغن ترمز را برای لحظه ای کاهش داده تا چرخ خودرو روی سطح جاده لغزش نکند.

EBD) سیستم EBD در واقع سیستمی مکمل برای سیستم ABS طراحی گردیده است که به منظور رساندن مناسب فشار روغن ترمز برای هر چرخ انجام وظیفه می نماید. در زمان ترمز نیروی ترمزی بیشتری برای چرخ های جلو لازم می باشد و یا در شرایط مختلف مسیر و جاده هر کدام از چرخ های خودرو به میزان متفاوتی نیاز به فشار روغن ترمز دارند. این سیستم به منظور جلوگیری از لغزش چرخ ها مخصوصاً چرخ های محور عقب روی خودروها نصب می گردد.(به ویژه خودروهای باری و نیمه سنگین)

ESP) این سیستم برای کنترل مطلوب خودرو روی سطوح جاده و حفظ ثبات آن در هنگام پیچیدن طراحی شده است. در خودروهایی که این سیستم نصب می گردد اگر راننده در پیچ، فرمان را بیش از حد بچرخاند و تعادل خودرو از بین برود این سیستم، خودرو را به مسیر اصلی خود باز می گرداند. این عمل توسط شناسایی و پردازش ناحیه لغزش توسط ایجاد حالت ترمزی روی یک چرخ و همزمان کاهش توان تولیدی موتور برای بازگردانی ثبات به خودرو انجام می گردد. 

تایر: خوشبختانه، دنیایی از مطالب در مورد این جز اصلی، یعنی لاستیک در سایت ما وجود دارد. اگر بخواهیم لاستیک را با زبان ساده تعریف کنیم میتوانیم بگوییم که لاستیک وسیله ایست که تماس خودرو با سطح جاده را ایجاد میکند. در همین جا به شما پیشنهاد میکنیم که حتما سری به لینک های زیر که شامل نکات بسیار پراهمیت درمورد لاستیک است بزنید.

باتری: حیات خودروی شما به این قطعه وابسته است. سلامتی این بخش از خودرو بسیارضروریست. در حقیقت، اگر باتری خودرو بمیرد(تمام شود)، عملا ماشین هم از کار افتاده به حساب می آید. باتری خودرو به طور معمول 2 تا 3 سال کار می کند. توجه داشته باشید که در صورت بروز هر گونه مشکل در این بخش حتما به متخصص مراجعه نمایید.

روغن: روغن خودرو از ارکان بسیار مهمی است که خودرو به شدت به آن نیازمند است و از آن تغذیه می کند. هر5000 کیلومتر یا به عبارتی هر 3 ماه آن را چک کرده و در صورت لزوم تعویض کنید.

فیلتر هوا: یکی از قسمت هایی است که معمولا نادیده گرفته می شود. بدون فيلتر هوا مقادير بسيار زيادی از ذرات آلاينده، قادرند اجزای مهم موتور مانند: سوپاپ ها، ياتاقان ها، رينگ های پيستون و بدنه داخلی سيلندر را شديدا دچار سايش و فرسايش نمايند. ذرات متفاوت با اشکال و اندازه های متفاوت مثل ماسه، گرد وغبار، دوده، گرده، رطوبت و... درهوای ورودی به موتور وجود دارد که در صورت عدم جلوگيری از ورود آن ها به موتور باعث بروز صدمات جدی به موتور می گردند، فيلتر های هوا از ورود اين ذرات به داخل موتور جلوگيری کرده و باعث احتراق مناسب و حفاظت ازموتورمی گردد.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تکنولوژی ساخت زیره کفش توسط میشلن


در سال 2003 میشلن اولین تکنولوژی ساخت زیره های کفش خود را راه اندازی کرد . شباهت بین فن آوری تایر و زیره های کفش ، ارتباط بین کف پاها و زمین زیر آن می باشد .

ژاپن چشم ها را به سمت آسمان می چرخاند ، مسابقه ای برای طراحی خودروهای پرنده در سه سال


دولت ژاپن برنامه های سرمایه گذاری خود را برای توسعه خودروهای پرنده اعلام کرده است. هدف دولت ژاپن در سه سال آینده ( تا سال 2023 ) حل مشکلات جا به جایی با استفاده از خودروهای پرنده برای حمل و نقل مردم در شهرهای بزرگ ، مناطق کوهستانی دشوار و جزایر دورافتاده است.

روح گذشته با انرژی پاک : آزمایشگاه خودرو Zero ، از لندرور برقی کلاسیک خود رونمایی کرد.


تیم طراحی خلاق در آزمایشگاه های خودرو Zero ، از خودروی شاسی بلند لندرور سری 3 کلاسیک که برقی و دوستدار محیط زیست می باشد رونمایی کرد.

تایرهای جدید Adventuro HT Highway All Season جی تی رادیال


جی تی اعلام کرد تایرهای جدید Adventuro HT Highway All Season برای مسافت های طولانی و رانندگی نرم و بی صدا طراحی شده است . این لاستیک مناسب برای انواع خودروهای سواری ، شاسی بلند و وانت می باشد که توسط کمپانی جی تی و با برند GT Radial ارائه می شود .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.