آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


گرد و غبار تایر!
گرد و غبار تایر

هر باری که تایر میچرخد یک لایه از کائوچوی آن از بین میرود. یعنی با هر بار چرخش، لاستیک یک میلیاردیوم از ضخامت خود را از دست میدهد. اگر این کار خیلی تکرار شود حجم این گرد و غبارها بیشتر خواهد بود. یک جاده ی پر رفت و آمد با 25000 وسیله ی نقلیه را تصور کنید. در این جاده حدود 9 کیلوگرم گرد وغبار درهر کیلومتر تولید می شود.

گرد و غبار حاصل از لاستیک به دو دسته تقسیم میشود :ارگانیک و شیمیایی

گرد وغبار ارگانیک: برخی از این گرد و غبار روی جاده میماند و با بارش برف یا باران به آبراهه ها، رودخانه ها و یا تالاب ها میریزد و در آنجا رسوب می کند. این ترکیب برای موجودات و آبزیانی مثل ماهی ها که در محیط های نام برده شده وجود دارند بسیار مضر و کشنده است.

 

گرد و غبار شیمیایی: این قسمت مربوط به گرد و غباریست که در هوا پخش میشود. اجزای اصلی مواد شیمیایی حاصل از گرد و غبار روی و سرب می باشد. تنفس این هوا برای انسان بسیار مضر بوده و موجب آسیب جدی به ریه میشود.هر چه ذرات آلوده کوچکتر باشند عمیق تر نفوذ میکنند.

خوشبختانه امروزه با تحولاتی که در این صنعت رخ داده است و با توجه به بهبود کیفیت مواد اولیه ی ساخت آلودگی ناشی از چرخش لاستیک روی سطح جاده بسیار کمتر شده است.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

رونمایی هانکوک از تایر زمستانی


شرکت هانکوک در حال به روز رسانی لاستیک زمستانی UHP خود با تایر زمستانه i * cept evo 3 جدید برای خودروهای سواری و تایر زمستانه i * cept evo 3 X برای خودروهای شاسی بلند است. این طراحی جدید نه تنها بر تغییر شرایط آب و هوایی در اروپا ، بلکه بر روی الزامات خودروهای هیبریدی و برقی متمرکز است .

شورولت جدید ، هانکوک به پا می کند


هانکوک با تایر تمام فصل Kinergy GT (H436) ، تامین کننده تجهیزات اصلی خودرو جدید شورولت را با نام Trailblazer شد . این تایر تمام فصل ، مناسب برای کراس اوور است و برای رانندگی در مناطق و شرایط مختلف جاده ای طراحی شده است.

خودرو افسانه ای Volvo P1800 دهه 1960 توسط مسابقات Cyan دوباره متولد شد


خودرو افسانه ای ولوو P1800 محبوب برای اولین بار در دهه 1960 طراحی و تولید شد . به تازگی این خودرو متوسط مسابقات جهانی اتومبیلرانی Cyan مجددا طراحی شده است ، Volvo P1800 فیروزه ای جدید تفسیری از دنیای مدرن است.

هیپنوتیزم بزرگراه چیست ؟


هیپنوتیزم بزرگراه چیست ؟ آیا تا به حال برایتان پیش آمده ، بدون این که به یاد داشته باشید چگونه مسیری را تا مقصد پیموده اید ؟ اگر جواب شما بله است پس شما هیپنوتیزم بزرگراه را تجربه کردید !

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.