آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


دیاگ چیست؟!
دیاگ چیست؟!

وقتی یک ماشین جدید میخریم انتظار داریم که تا مدتها بدون نقص کار کند.ولی اکثرا اینگونه نیست. تولیدکنندگان خودرو دستگاهی به نام دیاگ را طراحی و معرفی نمودند. وقتی چراغ چک خودرو شما روشن میشود یعنی نقصی در ماشین شما وجود دارد که حتما باید رفع شود. در این شرایط مکانیک با استفاده از دستگاه دیاگ مشکل را تشخیص میدهد.اکثر ماشینها دارای سیستمی هوشمند هستند که همه چیز را کنترل میکند. این سیستم دائما در حال دریافت اطلاعات از سنسورهای مختلف ماشین میباشد. وقتی یک مشکل در سیستم داخلی خودرو به وجود می آید این دستگاه هوشمند از طریق چراغهای روی پنل به شما نشان میدهد که مشکل از کجاست.وهمین چراغهای هشدار دهنده هستند که ما را به سمت مکانیکی جهت رفع مشکل میکشانند.

دستگاه دیاگ دارای کد تشخیص میباشد. با یک مثال نحوه ی عملکرد دیاگ را با هم بررسی میکنیم. مثلا دیاگ کد P0131  را نشان میدهد. هر کدام از اعداد و حروف معنای به خصوص دارند. حرف اول نشان دهنده ی محدوده ی مشکل است. P  یعنی مشکل در نیروی ترانسفر میباشد. مثلا B  یعنی مشکل در بدنه ی ماشین وجود دارد. عدد 0 مربوط به کد سازنده ی اتومبیل است.عدد بعدی 1 میباشد. این عدد محل دقیق مشکل را نشان میدهد. مثلا 1 یعنی مشکل ماشین از سوخت ماشین میاشد. یا برای مثال عدد 2 نشان دهنده ی مشکل در انژکتور است و دو عدد آخر نیز محل دقیق مشکل با جزئیاتش را نشان میدهد.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تکنولوژی ساخت زیره کفش توسط میشلن


در سال 2003 میشلن اولین تکنولوژی ساخت زیره های کفش خود را راه اندازی کرد . شباهت بین فن آوری تایر و زیره های کفش ، ارتباط بین کف پاها و زمین زیر آن می باشد .

ژاپن چشم ها را به سمت آسمان می چرخاند ، مسابقه ای برای طراحی خودروهای پرنده در سه سال


دولت ژاپن برنامه های سرمایه گذاری خود را برای توسعه خودروهای پرنده اعلام کرده است. هدف دولت ژاپن در سه سال آینده ( تا سال 2023 ) حل مشکلات جا به جایی با استفاده از خودروهای پرنده برای حمل و نقل مردم در شهرهای بزرگ ، مناطق کوهستانی دشوار و جزایر دورافتاده است.

روح گذشته با انرژی پاک : آزمایشگاه خودرو Zero ، از لندرور برقی کلاسیک خود رونمایی کرد.


تیم طراحی خلاق در آزمایشگاه های خودرو Zero ، از خودروی شاسی بلند لندرور سری 3 کلاسیک که برقی و دوستدار محیط زیست می باشد رونمایی کرد.

تایرهای جدید Adventuro HT Highway All Season جی تی رادیال


جی تی اعلام کرد تایرهای جدید Adventuro HT Highway All Season برای مسافت های طولانی و رانندگی نرم و بی صدا طراحی شده است . این لاستیک مناسب برای انواع خودروهای سواری ، شاسی بلند و وانت می باشد که توسط کمپانی جی تی و با برند GT Radial ارائه می شود .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.