آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


دیاگ چیست؟!
دیاگ چیست؟!

وقتی یک ماشین جدید میخریم انتظار داریم که تا مدتها بدون نقص کار کند.ولی اکثرا اینگونه نیست. تولیدکنندگان خودرو دستگاهی به نام دیاگ را طراحی و معرفی نمودند. وقتی چراغ چک خودرو شما روشن میشود یعنی نقصی در ماشین شما وجود دارد که حتما باید رفع شود. در این شرایط مکانیک با استفاده از دستگاه دیاگ مشکل را تشخیص میدهد.اکثر ماشینها دارای سیستمی هوشمند هستند که همه چیز را کنترل میکند. این سیستم دائما در حال دریافت اطلاعات از سنسورهای مختلف ماشین میباشد. وقتی یک مشکل در سیستم داخلی خودرو به وجود می آید این دستگاه هوشمند از طریق چراغهای روی پنل به شما نشان میدهد که مشکل از کجاست.وهمین چراغهای هشدار دهنده هستند که ما را به سمت مکانیکی جهت رفع مشکل میکشانند.

دستگاه دیاگ دارای کد تشخیص میباشد. با یک مثال نحوه ی عملکرد دیاگ را با هم بررسی میکنیم. مثلا دیاگ کد P0131  را نشان میدهد. هر کدام از اعداد و حروف معنای به خصوص دارند. حرف اول نشان دهنده ی محدوده ی مشکل است. P  یعنی مشکل در نیروی ترانسفر میباشد. مثلا B  یعنی مشکل در بدنه ی ماشین وجود دارد. عدد 0 مربوط به کد سازنده ی اتومبیل است.عدد بعدی 1 میباشد. این عدد محل دقیق مشکل را نشان میدهد. مثلا 1 یعنی مشکل ماشین از سوخت ماشین میاشد. یا برای مثال عدد 2 نشان دهنده ی مشکل در انژکتور است و دو عدد آخر نیز محل دقیق مشکل با جزئیاتش را نشان میدهد.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

کرونا ، گودیر را هم به چالش کشید !


گودیر آینده ای را برای رانندگان تصور می کند که دیگر هنگام آسیب مجبور به تعویض لاستیک خود نیستند . بلکه در چنین شرایطی لاستیک ها بتوانند خود را ترمیم کنند.

لاستیک های هوشمند گودیر


شرکت تایر و لاستیک گودیر اخیراً نزدیک به 5 میلیون کیلومتر آزمایش بر روی جاده ها و آزمایشات میدانی از مشتریان با لاستیک های متصل انجام داده است . لاستیک های متصل – لاستیک هایی هستند که سنسورهای تعبیه شده دارند و قادر به اعلام شرایط لاستیک و خودرو به راننده می باشند .

راه اندازی مرکز جا به جایی و حمل ونقل شهری هوشمند


شرکت فناوری کانتینتال در جهت ایجاد شهرهای امن تر و هوشمند تر قدم بزرگی را برداشته است . این شرکت یک مرکز جا به جایی و حمل و نقل شهری هوشمند در ابرن هیلز ، میشیگان راه اندازی کرده است.

طراحی جدید میشلن برای خوروهای گلف و چمن زنی


میشلن امریکای شمالی ، تایرهای جدید X Tweel Turf Comfort را برای خودرو های گلف ، چرخ دستی های گلف و ماشین های چمن زنی معرفی کرد .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.