آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


انواع سنسور های TPMS
انواع سنسور های TPMS

در مقالات قبل شما را با این سیستم و نحوه ی کارکرد آن آشنا کردیم. امروز میخواهیم درمورد انواع این سیستم صحبت کنیم. هر وسیله ی نقلیه تولید شده از سال 2008 به بعد مجهز به سیستم نظارت بر فشار باد لاستیک شده اند. این سیستم دارای حسگرهایی بوده که در صورت لزوم به راننده هشدار کم بادی یا پربادی لاستیک را میدهد. این سیستم بنا به نوع خودرو و شرکت تولید کننده ی آن میتواند متفاوت باشد. هشدار ها در برخی از ماشین ها به شکل علامت در برخی فقط به شکل پیام و در برخی به هر دو شکل نشان داده میشود.

حالا بپردازیم به انواع سنسور :

 

1.مستقیم DIRECT TPMS

این سنسور یک نوار فلزی است که در داخل لاستیک تعبیه میشود.این سنسورها با باتری شارژ میشوند. وظیفه ی اصلی آن انتقال سیگنالها به واحد الکترونیکی خودرو یعنی"ECU"میباشد. این اتصال به ای سی یو است که سبب تشخیص کم بادی یا پربادی لاستیک میشود. حالا نتیجه به چه شکل نمایان میشود؟! در پنل خودرو شما یه علامت به این شکل  hypertire وجود دارد. هر گاه این چراغ هشدارروشن شود یعنی اینکه باید به سراغ لاستیک ها بروید.عمر مفید "TPMS"ها شش الی ده سال است. پس از این دوره باید سنسور قدیمی جایش را به سنسوری جدیدتر بدهد.

 

2.غیر مستقیم INDIRECT TPMS

این سنسور ها از سیستم ترمز "ABS و ESC" برای اندازه گیری کم بادی لاستیک استفاده میکند. لاستیک ها مدام در حال چرخش هستند. این سیستم به کمک سرعت چرخش لاستیک و نیروهایی که از بیرون به لاستیک وارد میشوند به تشخیص می پردازد. میتوان گفت که سنسور های مستقیم خیلی دقیق تر عمل میکنند.

 

hypertire 

 ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

کرونا ، گودیر را هم به چالش کشید !


گودیر آینده ای را برای رانندگان تصور می کند که دیگر هنگام آسیب مجبور به تعویض لاستیک خود نیستند . بلکه در چنین شرایطی لاستیک ها بتوانند خود را ترمیم کنند.

لاستیک های هوشمند گودیر


شرکت تایر و لاستیک گودیر اخیراً نزدیک به 5 میلیون کیلومتر آزمایش بر روی جاده ها و آزمایشات میدانی از مشتریان با لاستیک های متصل انجام داده است . لاستیک های متصل – لاستیک هایی هستند که سنسورهای تعبیه شده دارند و قادر به اعلام شرایط لاستیک و خودرو به راننده می باشند .

راه اندازی مرکز جا به جایی و حمل ونقل شهری هوشمند


شرکت فناوری کانتینتال در جهت ایجاد شهرهای امن تر و هوشمند تر قدم بزرگی را برداشته است . این شرکت یک مرکز جا به جایی و حمل و نقل شهری هوشمند در ابرن هیلز ، میشیگان راه اندازی کرده است.

طراحی جدید میشلن برای خوروهای گلف و چمن زنی


میشلن امریکای شمالی ، تایرهای جدید X Tweel Turf Comfort را برای خودرو های گلف ، چرخ دستی های گلف و ماشین های چمن زنی معرفی کرد .

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.