آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


توصیه هایی برای رانندگان آفرود
توصیه هایی برای رانندگان آفرود

آهسته برانید

وقتی در حال رانندگی در جاده ای ناشناخته هستید، آرام رانندگی کنید. رانندگی با سرعت بالا باعث میشود که موانع سر راه را به درستی نبینید. همچنین رانندگی با سرعت بالا باعث میشود شما لذت دیدن طبیعت و سفر را از دست بدهید.

روی جاده تمرکز داشته باشید

هر چه آفرود پیچیده تر و قوی تر باشد رانندگی با آن چالش برانگیزتر خواهد شد پس در نتیجه به تمرکز بیشتری نیز نیاز خواهد داشت. دررانندگی با آفرود باید حواس راننده کاملا معطوف به رانندگی باشد. پس سعی کنید تمرکز داشته باشید. بی دقتی شما در رانندگی با آفرود میتواند عواقب بدی را به همراه داشته باشد.

به علائم هشدار دهنده توجه کنید

فراموش نکنید که به چراغهای هشدار دهنده ی ماشین توجه کنید. مثلا این خیلی بد است که شما به علت نداشتن سوخت کافی وسط جنگل بمانید. پس قبل از سفر تمامی روغن های ماشین، باد لاستیک و بنزین ماشین را بررسی کنید.

انگشت شصت خود را داخل فرمان نگه ندارید

زمانی که هر یک از چرخ های جلو با شدت به مانع برخورد کند و انگشت شما داخل فرمان باشد، امکان دارد انگشت شما به یک جهت جدید بچرخد و فرمان از کنترل شما خارج شود.

قبل از عبور از موانع بزرگ و صعب العبور پیاده شوید

اگر از توانایی عبور از مانعی که پیش رو دارید اطمینان ندارید، پیاده شوید تا آن را از نزدیک ببینید. موقعیت را بررسی کرده و سپس تصمیم به حرکت بگیرید. نکته ی دیگری که در عبور از موانع مهم است این است که هیچ گاه وقتی روی مانع هستید دنده عوض نکنید. مثلا اگر وسط یک چاله ی عمیق دنده عوض کنید ابتدا مجبورید کلاچ را بگیرید که این حرکت به خودی خود باعث کند کاهش سرعت شما میشود. همچنین در حین تعویض دنده چرخها کمی سرمیخورند که این مسئله به خصوص در جاده هایی که شیب زیادی دارند بسیار خطرناک است.

بیشتر از دنده سنگین استفاده کنید

یک راننده ی حرفه ای آفرود میداند که چه زمانی باشد گاز دهد و چه زمانی باید پای خود را از روی پدال گاز بردارد. به طور کلی هنگام رانندگی با آفرود از دنده ی سنگین استفاده میشود تا ماشین  در مطمئن ترین سرعت حرکت کند.

جهت آشنایی یشتر با خودرو آفرود اینجا کلیک کنید.ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

تاثیرات کرونا بر روی غول تولید کننده تایر


میشلن در سه ماهه اول سال 2020 با 8.3 درصد کاهش سود نسبت به سال گذشته روبرو شد.

طراحی و تولید انحصاری لاستیک جدید یوکوهاما برای بنز GLS


یوکوهاما اعلام کرد برای شرکت مرسدس بنز لاستیک های ADVAN Sport V107 را به عنوان تجهیزات اصلی این خودروهای جدید GLS 63 4MATIC + تولید کرده است

کارخانه تایر سازی تراینگل چین


شرکت تایر سازی تراینگل چین دارای چندین کارخانه تولید انواع تایر مانند : تایرهای سواری ، وانت ، اتوبوسی ، کامیون ، باری ، OTR ، تایرهای ماشین آلات سنگین ، کشاورزی ، ساختمان سازی و غیره ... با تجهیزات و فناوری پیشرفته و به روز دنیا است .

کارخانه تایر سازی تراینگل در چین تولیدات خود را آغاز کرد


کارخانه تایر سازی شرکت تراینگل در چین پس از تعطیلی طولانی مدت به دلیل بیماری کوید 19 ، فعالیت خود را از سر گرفت.

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.