لاستیک (تایر) های پنچر رو (RUN-FLAT )
لاستیک (تایر) های پنچر رو(RUN-FLAT )        

این نوع لاستیک (تایر) برای اولین بار در سال 1980 بر روی ماشین ورزشی پورشه مدل 959 پیاده سازی شد. این لاستیک (تایر) بسیار دقیق طراحی شده بود. ولی با این حال نیازمند طراحی مجدد بود تا لاستیک (تایر) زمانی که کم باد میشود در جای خود نگه داشته شود.

مهندسی لاستیک (تایر) های امروزی با شکل و ظاهری که ما امروز میبینیم مدیون اختراعی است که در سال 1846 توسط یک مخترع اروپایی صورت گرفت. وی لاستیک (تایر) را دور چرخ پیچید و آن را از هوا پرنمود. که امروزه ما این سازه را به عنوان چرخ میشناسیم.

باد کردن لاستیک (تایر) به شکل سنتی مزایای زیادی دارد. از جمله ی آن مزایا میتوان به سواری راحت، رانندگی با امنیت در جاده و طول عمر بیشتر لاستیک(تایر) اشاره کرد. با این حال این مزایا به سرعت به فراموشی سپرده شدند به خصوص زمانی که آج سوراخ و در نهایت لاستیک (تایر) پنچر میشد. بنابراین مهندسان تلاش کردند تا لاستیک (تایر)ی طراحی کنند تا بتواند پس از کاهش فشارهوا هم به مسیر خودش ادامه دهد. نام این تولید جدید را پنچررو یا "Run flat" گذاشتند.

به طور کلی با استفاده از این نوع لاستیک (تایر) راننده میتواند در صورت پنچر شدن لاستیک (تایر)تا مسافت محدودی به مسیر خود ادامه دهد تا به نزدیکترین نقطه برای تعمیر یا جایگزینی برسد. این لاستیک (تایر) برای رانندگی های طولانی مدت و حمل و نقل های سنگین طراحی نشده است. بدون شک لاستیک (تایر)های "Run flat"  فناوری ای امن و مطمئن میباشد و شما با استفاده از این لاستیک (تایر) هیچ گاه در کنار جاده گیر نخواهید کرد.

 

 


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0