لاستیک، سایز پاترولی
لاستیک سایز پاترولی

اندازه تایر 31/10 . 5/15 روش قدیمی برای معرفی اندازه ی تایر وانت های سبک و یا لاستیک های آفرود است.از این تایرها برای سواری معمولی و داخل شهری استفاده نمی شود. این سایز از لاستیک مناسب آفرود یا همان خارج از جاده است. در این روش اندازه گیری عدد 31 بر حسب اینچ معادل قطر دایره ی تایر و رینگ است که بر روی رینگ با سایز 15 نصب می گردد. ویژگی رینگ متناسب با این لاستیک این است که رینگ باید بین 7 تا 9 اینچ پهنا داشته باشد.

نزدیک ترین سایز در این روش جدید اندازه گیری، لاستیک با سایز  265/75/15 می باشد. این سایز معرف لاستیکی است که 30.7 اینچ ارتفاع و 10.5 اینچ پهنا داشته باشد. چنانچه از تایر با سایز جدید استفاده کنید، سایز به دست آمده در مقایسه با سایز استاندارد 31/10.5/15 معادل 30.5 اینچ ارتفاع و 10.5 اینچ پهنا خواهد بود.

چنانچه از سایز 265/75/15 استفاده نمایید انتخاب های بیشتری برای خرید تایرهای چهارفصل و آنرود خواهید داشت. و اگر به دنبال رانندگی آفرود با تایرهای خشن هستید با همان روش سایز بندی قدیمی تایر مورد نظر خودتان را جستجو نمایید.


در هنگام ثبت نظر به موارد ذیل دقت فرمایید

از زبان فارسی برای کامنت گذاری استفاده نمایید.

استفاده از کاراکتر های خاص و اموجی در ثبت نظر قابل قبول نمی باشد.

از ارسال لینک‌های سایت‌های دیگر و ارایه‌ی اطلاعات شخصی خودتان مثل شماره تماس، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی پرهیز کنید.

مقایسه 0