آیا از حذف کردن این آیتم اطمینان دارید؟

جستجو و انتخاب


ردبول در جاذبه صفر رکورد تعویض لاستیک فرمول 1 را زد
 

 

تیم فرمول یک ردبول رکورد تعویض لاستیک در جاذبه صفر را زد.
تیم ردبول با اینکه نتوانست در این فصل قهرمان مسابقات رانندگی باشد ، اما ثابت کرد در این اتفاق تسلط  دارد .این تیم توانست در جولای ،  در گراند پریکس آلمان رکورد تعویض لاستیک در 1.88 ثانیه را بزند ، همچنین در نوامبر در برزیل نیز این رکورد را مجدداً با 1.82 ثانیه ثبت کرد. تیم دیگری به نام ویلیامز امسال طی 2 ثانیه این کار را انجام داد .
با اینکه ردبول در مسابقات گذشته 2019 در گراند پریکس ابوظبی ، نتوانست رکوردی بزند  ، اما متوقف و سرد نشد  و توانست در هواپیمای Ilyushin ll-76 MDK روسیه که برای آموزش فضانوردان استفاده می شود ، رکورد جدیدی را ثبت کند .
خدمه در این هواپیما برای انجام این کار لباسی شبیه به لباس ضدآتش می پوشند ، اما اجرای آنها در آن شرایط مثل یک رقصنده رقص باله می ماند .
  مارک وینسی ویلیز هماهنگ کننده تیم ردبول در این باره گفت : ما فکر نمی کردیم این کار به این اندازه متفاوت باشد. ایده انجام این کار بعد از این که ردبول  ماشین فرمول 1  خود را از بالای یک سراشیبی پوشیده از برف ، که ارتفاع آن بیش تر از کوه های نمکی آرژانتین بود رها کرد ؛ شکل گرفت .  ما برای انجام این کار سه سال زمان گذاشتیم ، اما به تازگی زمانبندی ، مجوز ها و تدارکات  ما به نتیجه رسید .
معمولا برای آموزش ، خدمه اول مبانی چرخه را فرا می گیرند  و سپس شروع به یادگیری  تغییر در نیروهای g   و نحوه حرکت در حالت شناور در خلاء می کنند . حرکات ساده بدون جاذبه متفاوت است ، با انرژی بیش از حد می ایستند  و با شدت زیاد خود را به سمت سقف هل می دهند ، که برای فراگیری آن تلاش زیادی باید کرد. هر عضو خدمه هفت پرواز انجام میدهد  ، که در هر پرواز و در آن محیط ده ها بار این چرخه از طریق آزمایش و خطا انجام می شود.
بر روی زمین چهار نفر مسئولیت تعویض لاستیک های پنچر شده را با استفاده از آچار پنوماتیک برعهده دارند ، اول تایر را خارج می کنند و یک تایر جدید جایگزین آن می کنند و توسط گانر (gunner ) مهره ها را روی تایر قرار می دهند.  تثبیت کنندگان تایر کارشان تمام شده جک را رها می کنند و راننده دور می شود.
در هواپیما ، تثبیت کننده ها  با فشار دادن خود به دیوار کابین ، خود را ثابت نگه می دارند . بدون جاذبه ، دیگر نیاز به این نیست که راننده در نقطه ای ثابت بایستد وهمینطور  به بلند کردن و پایین آوردن خودرو توسط جک نیز نیازی نیست.
همچنین امکان شناور شدن باعث شده فضای بالای خودرو به روشی جدید قابل دسترس باشد. معمولا یکی از اعضای خدمه به قسمتی از ماشین تکیه می دهد تا در حین پرواز آن را ثابت نگه دارد . او درهواپیما وارانه می شود ، پاهایش را در مقابل سقف مهار می کند که با این کار هم ماشین را از بالا نگه میدارد هم از بالا و پایین رفتن تایرها جلوگیری میکند . این کار باعث می شود در کابین هواپیما فضای بیشتری برای متصل کردن تایرها فراهم می کند.
نکته مهم  : گرفتن پاها در زیر بدنتان  قبل از نشستن هواپیما و وارد شدن به جاذبه بسیار اهمیت دارد . در زمان آزمایشات تیم ردبول یکی  از اعضای خدمه هنگام فرود هواپیما ، بدون انجام دادن این حرکت روی بال جلوی ماشین افتاد که چون لباس ایمنی داشت آسیبی ندید.
و در آخر وینسی اضافه کرد : به دلیل اینکه آنجا همه چیز به کندی حرکت می کند ، شما نمی توانید در آن جاذبه، مانند محیطی که بدنتان در آن تکامل یافته با سرعت بالا کاری انجام دهید .

 ثبت نظر

نظرات خود را در بخش ذیل وارد نمایید.

رونمایی هانکوک از تایر زمستانی


شرکت هانکوک در حال به روز رسانی لاستیک زمستانی UHP خود با تایر زمستانه i * cept evo 3 جدید برای خودروهای سواری و تایر زمستانه i * cept evo 3 X برای خودروهای شاسی بلند است. این طراحی جدید نه تنها بر تغییر شرایط آب و هوایی در اروپا ، بلکه بر روی الزامات خودروهای هیبریدی و برقی متمرکز است .

شورولت جدید ، هانکوک به پا می کند


هانکوک با تایر تمام فصل Kinergy GT (H436) ، تامین کننده تجهیزات اصلی خودرو جدید شورولت را با نام Trailblazer شد . این تایر تمام فصل ، مناسب برای کراس اوور است و برای رانندگی در مناطق و شرایط مختلف جاده ای طراحی شده است.

خودرو افسانه ای Volvo P1800 دهه 1960 توسط مسابقات Cyan دوباره متولد شد


خودرو افسانه ای ولوو P1800 محبوب برای اولین بار در دهه 1960 طراحی و تولید شد . به تازگی این خودرو متوسط مسابقات جهانی اتومبیلرانی Cyan مجددا طراحی شده است ، Volvo P1800 فیروزه ای جدید تفسیری از دنیای مدرن است.

هیپنوتیزم بزرگراه چیست ؟


هیپنوتیزم بزرگراه چیست ؟ آیا تا به حال برایتان پیش آمده ، بدون این که به یاد داشته باشید چگونه مسیری را تا مقصد پیموده اید ؟ اگر جواب شما بله است پس شما هیپنوتیزم بزرگراه را تجربه کردید !

ارسال اطلاعیه در هنگام موجودی

اطلاع از طریق دریافت پست الکترونیکی
اطلاع از طریق دریافت پیامک
جهت دریافت اطلاعیه از موجود شدن کالا، میتوانید با فعال سازی موراد فوق، از موجود شدن کالای مد نظر مطلع شوید !

ثبت نام در هایپرتایر


با قوانین و شرایط حریم خصوصی هایپرتایر موافقم.


دارای حساب کاربری در هایپرتایر هستید ؟ وارد شوید

بازیابی رمز عبور


تغییر رمز عبور


تایید حساب کاربری


کد ارسال شده به شماره خود را جهت فعالسازی حساب کاربری وارد نمایید.