هایپرتایر در ایام نوروز آماده خدمت رسانی به شما همراهان عزیز است. سال نو مبارک
self inflating tire چیست؟
1397/08/04

SIT مکانیزمی است که در آن از انرژی خودِ چرخ برای باد کردن لاستیک(تایر) ها استفاده میشود و فشار باد لاستیک(تایر) را در سطح بهینه ای نگه میدارد. این سیستم از یک اتاقک لوله ای حلقوی که داخل دیواره ی لاستیک قرار میگیرد بهره می برد. این اتاقک توسط تغییر شکل طبیعی لاستیک که به دلیل وزن ماشین به وجود می آید، در پایین ترین نقطه بسته و نگه داشته می شود.

در حالی که لاستیک(تایر) روی جاده میچرخد این دریچه در امتداد اتاقک لوله حلقوی حرکت میکند که باعث میشود هوای بیشتری با هر چرخش چرخ وارد لاستیک(تایر) شود.

وقتی وسیله نقلیه ای مجهز به سیستم SIT است، تایرها به طورخودکار باد میشوند. طبق عملکرد این سیستم وقتی ماشین به حرکت می افتد لاستیک(تایر) کم باد به طور اتوماتیک به فشار هوای مناسب میرسند. این سیستم هوشمند مکانیزم بسیار ساده ای دارد. در واقع، این فناوری فقط از دو جزء جدید لاستیک یعنی اتاق لوله ای حلقوی و تنظیم کننده ی اتوماتیک فشار(باد) که رابطیست بین بخش درونی لاستیک(تایر) و میحط بیرون تشکیل شده است.

هنگامی که فشار لاستیک(تایر) به میزان بهینه میرسد تنظیم کننده ی اتوماتیک هوا، ورود هوای خارجی را قطع و چرخش مستمر هوای داخلی میان لاستیک(تایر) و پمپ های حلقوی را فعال میکند. این کار بسیار مهم است زیرا باعث میشود فشار رویِ سیستم هنگامی که نیاز به تلمبه  زدن لاستیک(تایر) ندارد برداشته شود برای مثال هنگامی که لاستیک(تایر) به درستی باد شده است. که نزدیک 100 درصد مواقع این چنین است.

 

در صورت تمایل از محصولات ما دیدن فرمایید:

تایرهای بارز
تایرهای بریجستون
تایرهای پیرلی
تایرهای تراینگل
تایرهای تیگار
تایرهای دانلوپ
تایرهای سومیتومو
تایرهای کومهو
تایرهای کویرتایر
تایرهای گلدستون
تایرهای لافن
تایرهای مکسس
تایرهای میشلن
تایرهای نکسن
تایرهای هانکوک
تایرهای یزد تایر
تایرهای یوکوها ما

هایپر تایر را در اینستاگرام دنبال کنید هایپر تایر را در تلگرام دنبال کنید

نوع خودرو
سایز تایر