لاستیک هم مراقبت می خواهد!
1396/12/29

فشار باد لاستیک

لاستیک هایی که ما امروزه از آنها استفاده می کنیم بدون فشار باد وجود خارجی نخواهند داشت! همانطور که همیشه گفتیم و می گوییم تنظیم بودن فشار باد لاستیک اولین اصلیست که در مورد استفاده از لاستیک باید رعایت شود.باد نیتروژن مناسب ترین باد برای پر کردن لاستیک است که قبلا هم در مورد مزایای آن گفته ایم.مسئله ی دیگر که بسیار حائز اهمیت است میزان فشار باد لاستیک است که نباید از 32 PSI  بیشتر باشد. البته این میزان بین 32 تا 35 PSI  متغیر است.برای اطلاع داشتن از میزان دقیق فشار هوا باید به دفترچه راهنمای خودرو خود مراجعه نمایید.

توجه داشته باشید که لاستیک ها را وقتی سرد هستند باد بزنید.چراکه برای انجام این کار دمای لاستیک باید پایین باشد.

 

آج لاستیک

آج لاستیک یکی از مهمترین اجزای لاستیک میباشد. این آج لاستیک است که نوع کاربری لاستیک ها را متنوع می کند.

آج لاستیک همچنین در ترمزگیری نیز نقش بسزایی دارد.عمق آج لاستیک نباید از 1.6 میلیمتر کمتر شده باشد.در این صورت رانندگی با آج لاستیک ناسالم بسیار خظرناک خواهد بود و موجب بروز مشکلاتی برای راننده خواهد شد.

 

بالانس چرخ

بالانس چرخ به ایجاد توازن در وزن هر چهار چرخ خودرو اطلاق می شود.این کار توسط دستگاه بالانس صورت میگیرد.اگر در فرمان خودرو لرزش احساس میشود امکان اینکه چرخها بالانس نباشند وجود خواهد داشت.آسیب جدی بالانس نبودن چرخها را میتوان روی سیستم تعلیق مشاهده کرد.

  

 

نحوه ی برخورد با لاستیک

سعی کنید با سرعت مجاز برانید. هنگام رسیدن به دست انداز حتما سرعت خود را کاهش دهید تا فشار بیش از حد به رینگ و لاستیک تان وارد نشود.اگر با دقت کافی و با رعایت اصول اولیه ی رانندگی برانید دیگر نیازی به تعویض لاستیک پشت سر هم نخواهید داشت.

 

در صورت تمایل از محصولات ما دیدن فرمایید:

تایرهای بارز
تایرهای بریجستون
تایرهای پیرلی
تایرهای تراینگل
تایرهای تیگار
تایرهای دانلوپ
تایرهای سومیتومو
تایرهای کومهو
تایرهای کویرتایر
تایرهای گلدستون
تایرهای لافن
تایرهای مکسس
تایرهای میشلن
تایرهای نکسن
تایرهای هانکوک
تایرهای یزد تایر
تایرهای یوکوها ما

هایپر تایر را در اینستاگرام دنبال کنید هایپر تایر را در تلگرام دنبال کنید

نوع خودرو
سایز تایر