با وجود اختلالات بازار تایر کشور، فروش کلیه محصولات توسط وبسایت هایپرتایر و با قیمت های درج شده در سایت ادامه دارد.
اهمیت وجود آج لاستیک
1396/10/17

 

لاستیک از ترکیبات پیچیده با طراحی های خاص و مختلفی به وجود می آید.تایرها به اتومبیل شما اجازه میدهند تا حرکت کنند. بدون وجود آنها خودرو عملا حرکتی نخواهد داشت.تایر از اجزای اصلی ماشین است که نقش بسیار مهمی در تامین امنیت راننده و سرنشینان ایفا میکند.اگر به بحث ماشین و لاستیک علاقه مند باشید حتما میدانید که لاستیک ها طرح گلهای (آج) متفاوت و متنوعی دارند که کارآیی هر یک با دیگری متفاوت است.این در حالیست که عموم مردم اطلاعات چندانی در مورد این مسئله ندارند. در این مقاله ابتدا میخواهیم تعریفی از آج لاستیک داشته باشیم و بعد به اهمیت آن بپردازیم.

 

آج لاستیک دقیقا جاییست که لاستیک با سطح جاده تماس برقرار میکند.آج لاستیک خود شامل اجزایی میباشد که اصلی ترین آن شیارهای روی لاستیک است.اجزای دیگری مثل شانه ها،حفره ها و ... وجود دارند.در شکل زیر میتوانید اجزای آج رو مشاهده کنید :

 

هایپرتایر 

هر وسیله ی  نقلیه ای برای مصرف خاصی تولید شده است. بنابراین لاستیک های هر وسیله ی نقلیه با توجه به نوع کاربری و میزان استفاده از آن متفاوت است.پس هر یک از این آج ها برای کاربری خاصی تعریف شده اند. به عنوان مثال در تایر های زمستانی عمق آج ها بیشتر است. چرا؟! برای اینکه این طراحی باعث میشود تا برف و گل و لای در بین شیارها جمع نشود و راحت تر خارج شود. در نتیجه رانندگی باثبات تر و ایمن تر خواهد شد.

آج لاستیک میتواند به بهبود در ترمزگیری، سرعت گرفتن، کاهش مصرف سوخت و فرمان پذیری بهتر کمک کند.

 

در صورت تمایل از محصولات ما دیدن فرمایید:

تایرهای بارز
تایرهای بریجستون
تایرهای پیرلی
تایرهای تراینگل
تایرهای تیگار
تایرهای دانلوپ
تایرهای سومیتومو
تایرهای کومهو
تایرهای کویرتایر
تایرهای گلدستون
تایرهای لافن
تایرهای مکسس
تایرهای میشلن
تایرهای نکسن
تایرهای هانکوک
تایرهای یزد تایر
تایرهای یوکوها ما

هایپر تایر را در اینستاگرام دنبال کنید هایپر تایر را در تلگرام دنبال کنید

نوع خودرو
سایز تایر