با وجود اختلالات بازار تایر کشور، فروش کلیه محصولات توسط وبسایت هایپرتایر و با قیمت های درج شده در سایت ادامه دارد.
چگونه بفهمیم لاستیک چندساله است؟!
1396/10/16

خیلی از مردم بدون در نظر گرفتن تاریخ تولید لاستیک آن را خریداری می نمایند.تایرها غالبا در انبارها ذخیره می شوند. ممکن است چندین سال از زمان تولید انها گذشته باشد. سوال این است که چقدر میتوانیم لاستیک ها را نگهداری کنیم؟! همانطور که بارها اشاره کردیم، گفته میشود طول عمر لاستیک 5 و نهایتا در بهترین شرایط 6 سال است. پس به راحتی میتوان با چک کردن تاریخ تولید لاستیک سن لاستیک را مشخص کرد. حالا این اطلاعات را از کجا بیاوریم؟!

روی دیواره ی لاستیک مجموعه ای از اعداد نوشته شده است که با این کلمه DOT آغاز میشود.برای مثال این عدد فرضی را در نظر بگیرید : DOT 4012 .دو عدد سمت راست مربوط به سال تولید و دو عدد سمت چپ مربوط به سال آن است. یعنی در این عدد فرضی لاستیک برای هفته ی چهلم سال 2012 میباشد.اعداد دیگری نیز روی لاستیک درج شده است . اعدادی مثل کد کارخانه و کد تولیدکننده. ولی مهمترین اعداد همان اعدادیست که به تاریخ مربط میشود.

جایگزینی لاستیک های خودرو تنها به سن آنها بستگی ندارد.وقتی شما دیدید که عمق آج لاستیک از حد استاندارد آن کمتر شده است، وقت تعویض لاستیک خودرو است.راه های مختلفی برای تعیین عمق آج وجود دارد که آنها را در لینک زیر اورده ایم :

https://hypertire.com/article/read/124/

 

در صورت تمایل از محصولات ما دیدن فرمایید:

تایرهای بارز
تایرهای بریجستون
تایرهای پیرلی
تایرهای تراینگل
تایرهای تیگار
تایرهای دانلوپ
تایرهای سومیتومو
تایرهای کومهو
تایرهای کویرتایر
تایرهای گلدستون
تایرهای لافن
تایرهای مکسس
تایرهای میشلن
تایرهای نکسن
تایرهای هانکوک
تایرهای یزد تایر
تایرهای یوکوها ما

هایپر تایر را در اینستاگرام دنبال کنید هایپر تایر را در تلگرام دنبال کنید

نوع خودرو
سایز تایر