وسایلی که باید در ماشین داشته باشیم !
1396/06/20

 

1.کابل باتری به باتری

از لوازم جانبی ضروری خودرو، کابل باتری به باتری می باشد.حتی اگر چراغهای خودرو را روشن نگذاشته اید ممکن است به هر دلیل دیگری ماشین اصطلاحا باتری خالی کند.

 

هایپرتایر

 

2.جعبه ی کمک های اولیه

حادثه هیچ گاه خبر نمی کند.اگر خدایی ناکرده تصادف کنید و خودتان یا سرنشینانتان جراحت دیده باشند، این جعبه تا آمدن اورژانس به شما کمک خواهد کرد.همیشه یک عدد پتو مسافرتی نیز به همراه داشته باشید.اگر در سرما ماشین خراب شد و مجبور شدید ساعاتی منتظر بمانید میتوانید از آن برای گرم شدن استفاده کنید.

 

هایپرتایر 

 

3.بطری آب

آب همیشه و همه جا لازم می شود.به خصوص زمانی که آب مخزن رادیاتور یا شیشه پاک کن تمام میشود.

 

هایپرتایر 

 

4.چراغ قوه

وقتی خودرو شب هنگام دچار مشکل میشود، شما به راحتی با چراغ قوه می توانید مشکل را بررسی کنید. اگر مشکل داخلی باشد با یک چراغ قوه به راحتی میتوانید موتور و یا دیگر اجزای اتومبیل را بررسی کنید.

کبریت نیز به همراه داشته باشید. در بعضی مواقع امکان دارد در جاده هایی گیر کنید که نیاز به روشن کردن آتش برای گرم کردن خودتان داشته باشید.

 

هایپرتایر 

5.کتابچه ی راهنمای ماشین

این کتابچه را حتما مطالعه کنید تا خودرو خود را بیشتر بشناسید.در اکثر مواقع میتوانید پاسخ سوالاتتان را در آن بیابید.

 

هایپرتایر 

6.لاستیک زاپاس

امان از پنچری! تنها ناجی شما و خودرویتان در زمان پنچری یا ترکیدگی لاستیک، زاپاس شما می باشد.از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید!

 

هایپرتایر 

 

7.فشار سنج

قبل از سفرهای طولانی حتما از فشار سنج برای سنجش فشار باد درون لاستیک خودرو خود استفاده کنید.

هایپرتایر 

 

8.جعبه ی ابزار

دانستن و بلد بودن یک موضوع است، به کار بردن و عملی کردن دانسته ها موضوعی دیگر. بدون استفاده از ابزار این کار میسر نمی باشد.پس سعی کنید همیشه یک جعبه ی ابزار ساده به همراه داشته باشید.

 

هایپرتایر

نوع خودرو
سایز تایر